Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Scenica


maatohewetbi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie/Panie. Jako, że moje obecne auto - Volvo S60 jest zbyt mały jak na rodzinkę z małych bobasem, planuję zakup autka rodzinnego. Poszukiwać będę Scenica I PH II lub Xsarę Picasso, ewentualnie Opla Zafirę A. Rozumiem, że wszyscy tutaj polecą mi Scenica, ale może się mylę? Chciałem zapytać o rdzę w Scenicu, czy to standard i jak mocno może zepsuć nerwy? Ponadto jakie pieniądze należy szykować na przyzwoity egzemplarz z silnikiem benzynowym? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenic po liftingu(po 2000r.)już nie ma problemu z korozją, jeśli nie był bity i byle jak składany. Xsara Picasso jest dość podobny do scenica wielkościowo. Scenic ma z tyłu mniejszy środkowy fotel, z czego Picasso ma wszystkie fotele takiej samej wielkości (oczywiście w 2 rzędzie). Silniki benzynowe zarówno w scenicu jak i xsarze są mało awaryjne i tanie w naprawach.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto było zadbane, to Scenic I PH II nie jest jakoś szczególnie awaryjny.

Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak mocno auto było zaniedbane przez poprzedniego właściciela.

Główna bolączka to zazwyczaj cewki zapłonowe, zasyfiona przepustnica oraz wycieki oleju ze skrzyni biegów.

Co jakiś czas trzeba wymieniać gumki stabilizatora, ale akurat operacja jest prosta, a same gumki tanie.

Jakiś czas temu oglądałem takie auta, jako powiedzmy doradca :)

Ładny zadbany Scenic I PH II od prywatnej osoby, to kwestia 7-9 tyś zł.

W komisach auta godne zakupu, to zazwyczaj 1 na 10, a wyceniane są różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewki mnie nie przerażają, bo w swoim Volvo jedną już wymieniłem - 200 zł. A jest ich jeszcze 4;-) Czy jest duże ryzyko w zakupie Scenica z gazem? Pytam tylko o sekwencję. Nie chcę od razu pakować gazu za 2,5 tysiąca. Jakieś 1000-1500 zł chciałem zostawić na ewentualne naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz do wyboru:

1) Scenic I FL

2) Xsara Picasso

3) Zafira A

4) Fiat Croma

 

Xsara ma względem Scenica 3 zalety - możliwość swobodnego przejścia z przodu pojazdu do tyłu oraz jak kolega wspomniał 3 jednakowe fotele z tyłu. Ostatnia zaleta to fakt iż Xsarę Picasso tłukli dłużej więc nie jesteś ograniczony do 2003 r. Wady Xsary to kontrowersyjny kształt i mniej ustawny tył, z tego co pamiętam niewyjmowane fotele z tyłu oraz przede wszystkim cyfrowe zegary na środku które sa nieczytelne w słońcu (z tego powodu wybrałem scenica I FL). Silnik 1.8 w xsarze ma podobną moc co 1.6 w scenicu.

Scenic jest też krótszy co może być zaletą dla neiktórych (dla mnie było). Xsarę trudno trafić w maksymalnym wypasie (skóra itd).

 

Zafira A to całkiem przemyślane, nudne auto z tanimi częściami. Nie wiem jak z ocynkiem (francuzy mają). Trudniej dostać zafirę w wysokiej opcji i skórze, chyba najciekawsza to OPC 2.0 turbo z lpg. Miejsca dla pasażerów z tyłu mniej niż w scenicu i z przodu moim zdaniem podobnie. Ale może ona przewieźć w niektórych opcjach 7 osób. Bagażnik ma mniejszy (1700 l) niż Scenic (1800 l), mimo iż jest 15cm dłuższa

 

Kupując scenica I FL szukaj od razu 1.6 z gazem. prosty silnik który kocha lpg. Szukaj takiego który miał zakładany gaz w PL a nie fabryczny holenderski czy inny (nikt tego tu nie bedzie serwisował). Jak będzie miał ponad 100+ tys przebiegu to raczej bankowo miał już wyrzucone cewki WN fabryczne i wsadzone lepsze i możesz zapomnieć o problemie. Zbiornik w koło wchodzi 48litrów i masz wolny bagażnik. Spalanie u mnie w trasie było poniżej 8 litrów lpg, bardzo tania jazda. Nie widzę ryzyka w zakupie z gazem zakładanym w PL np. BRC lub Stag (ogarnij tylko jaka instalacja i ile ma przebiegu). Aha, scenic ma 2x isofix w tylnych siedzeniach więc montujesz fotelik i gotowe bez mordowania się z pasami.Najpopularniejsze usterki benzyny to właśnie cewka WN, termistory nawiewu, czujniki abs i w zasadzie tyle. Części tanie jak barszcz.

 

Nigdy nie kupuj w komisie, szukaj od osoby prywatnej. Najlepsze lata to 2002-2003, masz wtedy dodatkowo ESP. Najlepsze opcje to tapicerka półskóra (nie pełna skóra), klimatronik, podgrzewana przednia szyba i podgrzewane siedzenia. Szyberdachy wg uznania, nawigacja bez sensu. Ja miesiąc temu sprzedałem swojego scenica 2002 właśnie 1.6 lpg 220kkm przebiegu , salon PL ,w kilkanaście godzin. Sprzedałem tylko dlatego, że przerzuciłem się na rx4, autko było bez zastrzeżeń.

 

Między 7-9k powinieneś znaleźć fajny egzemplarz z lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mesjasz22 bardzo dziękuję za super poradę! Nie chcę się podlizywać, ale na wielu forach mam konto, ale nikt jeszcze nie podał mi tylu konkretów. Jeszcze raz dziękuję bardzo! Jaki przebieg może mieć Scenic I z gazem, żeby nie było problemów, choćby z głowicą? Coś czytałem, że maksymalnie 100 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, że 100 tysi. Wszystko zależy od tego jak poprzednik dbał o auto. A jeśli chodzi o te 100 000, to jest to po prostu magiczna liczba dla Polaka, i nie ważne czy auto ma 100 czy 200, ale jakoś sami prosimy się, aby na liczniku była z przodu jedynka. Znam takich, co więcej zrobili Sceniolotami na samym gazie. Ja sam swoim na LPG zrobiłem obecnie ponad 80 tysi i nie narzekam. Ale tak jak napisałem, ważne jak poprzednik dbał o auto, no i gaziarz, aby nie zrobił byle jak i byle jakimi komponentami. Gaz zakładałem w Radomiu właśnie, i wymieniałem jedynie wtryski LPG po 18 miesiącach, MagicJet czerwone były z wadliwej serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden kolega sprzedawał Lagunę I PH II 1,6 16V z przebiegiem 380 tyś km, auto jeździ do dzisiaj.

Drugi kolega ma jeszcze Megankę I PH II 1,6 16V z LPG, na dzień dzisiejszy 330 tyś km, silnik OK, ale słychać już skrzynię biegów.

Jeżeli chodzi o silnik, to K4M 1,6 16V jest IMHO lepszą konstrukcją niż PSA LFY 1,8 16V.

W przypadku 1,8 16V problemem bywa zapychająca się odma i zużycie oleju a autach do rocznika chyba 1997.

Z drugiej strony silnik uchodzi za długowieczny i potrafi wytrzymać przebiegi rzędu 700 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!