Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak wymienić światło led?


Rekomendowane odpowiedzi

Pewien mechanik straszył mnie, że trzeba zdjąć zderzak, żeby się do tego ledzika dostać. A pytam po to, by ocenić swoje szanse na wymianę tego światełka. Jeśli to będzie skomplikowana robota, to zlecę to komuś, tym bardziej, że nie dysponuję garażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepne sie pod temat ledowy. Posiadam Meganke w wersji Monaco, która posiada światła dzienne w lampie przedniej. Chce je zamienic na ledy z megane GT czyli te tzw. łyżwy. Musze kupic i ledy i kratki w zderzak. Na alledrogo sa obydwie rzeczy ale same ledy posiadają na odwrocie 3 wystające gwinty aby cos tam przykrecic. Pytanie tylko co? Za wszelkie wskazówki będę wdzieczny. Jesli temat gdzie juz był wałkowany to prosze o podpowiedz gdzie go szukac. :rolleyes:

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem tego leda i nie wygląda to najlepiej. O ile sama lampa znajduje się bezpośrednio pod lampą, na takim plastikowym elemencie, to zaczepy są umieszczone pod nim i nie ma do nich dostępu. Trzeba chyba jednak zdemontować niemal cały przód, by wymienić lampkę, konstruktorzy renault się nie popisali. Chociaż zależy jak na to patrzeć, z punktu widzenia warsztatów moto spisali się świetnie - mało kto będzie sam brał się za wymianę. A gdyby tylko inaczej rozmieszczono uchwyty, to wymiana ledzika zajęła by 10 minut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba chyba jednak zdemontować niemal cały przód, by wymienić lampkę, konstruktorzy renault się nie popisali.

Żeby wyjąć lampę trzeba odkręcić zderzak. Nie jest to skomplikowane, ale lepiej mieć kogoś do pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Tobie ten LED się zepsuł?

LED-y podobno maja żywotność 30 tys godzin pracy , w przypadku aut to jet ... dożywocie ;)

Auto było uszkodzone, ale ten led początkowo wyglądał dobrze, więc został. Później okazało się, że woda dostaje się do środka i jedna z diod kilka dni temu przestała świecić.

 

Żeby wyjąć lampę trzeba odkręcić zderzak. Nie jest to skomplikowane, ale lepiej mieć kogoś do pomocy.

Tego się obawiałem, auto ma zderzak od innego egzemplarza i było nieco kłopotów z jego dopasowaniem, więc został połapany nitami.

Edytowane przez Orzelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sorry za odgrzewanie kotleta, ale też mam problem z tymi ledami (MIIIphII). W jednej z lamp szwankuje jedna dioda - w ogóle nie świeci lub migoce. Wydaje mi się, że powodem jest dostająca się tam wilgoć - widać, że lampa jest wilgotna od wewnętrznej strony, po drugiej stronie jest w porządku. Moje pytanie: czy taka lampa jest rozbieralna i naprawialna, czy trzeba kupić nową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dnia 16.03.2017 o 21:09, Jottar napisał:

XXXXXX

Mam identyczny problem. Kupiłem już nowego na wymianę. Czy Ty już swój wymieniłeś? Ściągałeś zderzak? 

REGULAMIN

5.13 Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. Zbyteczne i nie estetyczne jest przepisywanie tego samego bezpośrednio pod oryginalnym postem. - mireczek01

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!