Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Samochód zakupiłem w październiku, więc to jego pierwsza zima u mnie. Problem polega na tym, że gdy auto postoi dłużej (np. 2h przy -5 stopni) na obecnym mrozie z zaciągniętym ręcznym to po jego opuszczeniu dźwignia jest bardzo luźna na dole w pierwszej fazie zakresu (tak do 1/3 lub nawet 1/2 wychyłu). Jednak sam hamulec łapie prawidłowo, testowane na wzniesieniu. Natomiast gdy samochód stoi w garażu (ręczny opuszczony) to dźwignia chodzi z normalnym oporem. Dla mnie, jako laika, wygląda sprawa tak, jakby w trakcie dłuższego postoju na mrozie mechanizm przymarzał i nie wracał do wyjściowej pozycji. Czy ktoś miał podobny przypadek? Co to może być i jak naprawić?

Edytowane przez tomac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo. I to już którąś zimę. Zakładałem sprężynki na zaciski od ręcznego, w oryginale nie miałem. Nic to wiele nie dało. Jak auto stoi w garażu to wszystko jest ok. Jak na mrozie to ręczny przymarza. Jedyne co to jak zmieniałem komplet tarcz i klocków to było lepiej przez chwilę. Z tego co wiem to nieodosobniony przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też przymarza i to bez zaciągania. Ostatnio (były już mrozy) chciałem go zaciągnąć to szedł z dużym oporem a gdy go opuściłem i zaciągnąłem jeszcze raz to miałem efekt luźnej linki. Od tamtej nawet go nie dotykam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto zaciąga ręczy podczas mrozów?

Ja zaciągam. Zawsze tak robiłem i robię. Nawet po kilku dniach stania na dworze z zaciągniętym ręcznym nie był najmniejszych problemów z odblokowaniem i ruszeniem. Problem może wystąpić jeśli uszkodzony jest pancerz linki i dostanie się tam woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest linka w porządku to nie ma prawa złapać, u mnie w megane też mi złapało ale była woda w lince a pancerz cały i linka ok nie wytarta.Mam zafire i jeszcze nigdy nie zamarzła linka, budowa zacisku taka sama. Zastanawiam się skąd się ta woda tam wzięła, może gdzieś naciągnęło od strony lewarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Wcześniej jeździłem Oplem Astrą 2 przez 9 lat i ręczny zawsze zaciągałem, nie patrząc na termometr - bywało, że nawet przy -20 w Zakopcu. Nigdy nie spotkał mnie problem z luźną linką, więc zakładam, że w mojej Megane coś może być nie tak albo jest to ogólna wada modelu. Teraz jeszcze przeczekam, ale na wiosnę przejrzę linki i ewentualnie wymienię, choć z Waszych wypowiedzi wynika, że to rozwiąże problem na chwilę (jeżeli w ogóle coś zmieni)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje są jak nówka, a w tamtym roku złapała przy prawym kole. Odpiąłem linkę, zleciała woda i w tym roku jeszcze nie zamarzła, tylko zachodzę w głowę skąd się mogła tam wziąć.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś zmieniał już linki w M III Grandtour?? Z tego co widzę za podłokietnikiem jest regulacja i jedno cięgno (pręt) ciągnie obie linki. Są tam jakieś niespodzianki podczas wymiany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki danish1.

Muszę się za to wziąć w końcu.

Z tego co wiem to jak w lince jest już woda, nawet jak z zewnątrz pancerz wygląda ok, to już linka nadaje się do wymiany. W środku pancerz od wody skoroduje, tak jak i linka, i już będzie zawsze problem. Podobno w MIII to znany problem - zacieranie się linek ręcznego. Coś widocznie nie dopracowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!