Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

2.0 dci 160 Spalanie, obroty


_Lewel_

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że mieszkasz tak daleko, bo bardzo bym chciał zobaczyć jak wygląda u Ciebie fabryczna mapa i jakie są tam kąty wtrysków.

Jakbyś kiedyś coś dłubał to każ sobie zgrać oryginał (w teorii każdy tuner z głową to robi). Postawię dobrą flachę czy co tam lubisz za podesłanie.

 

Intercooler spawany z rdzenia. Jakoś nie przekonuje mnie jakość fmiców itp, choć jest przecież dużo ludzi jeżdżących na tym i są jakoś tam zadowoleni. Rzecz w tym, że tej wielkości chińczyk wiele by tutaj mógł nie zmienić.

Edytowane przez _Lewel_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czujnik ciśnienia doładowania, albo zacięty EGR, bo na lejące wtryskiwacze to chyba za wcześnie napisał Pawel 21 styczeń 2016 – 23:23.Niestety żadne z powyższych To było by za proste i po podłączeniu Clipa widoczne. Wtryski mają korekcje w zasadzie jak nowe auto - odpisał Lewel

 

Wg.mojej wiedzy i kolegów z hamowni, clip nie zawsze wykaże awarię EGR przy nieznacznych błędach. Nieraz nie wykazywał błędów ,a po odpięciu EGR znacznie wzrastała moc. Niesprawny EGR-to spadek mocy rzędu 10 % do 30 %

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Egr - zamknięty softowo. Domknięty na szczelnie, bo w nim też się sporo osób dopatrywało winy.

Jak ktoś byłby w stanie zgrać ori wsad ze swojego 2.0 dci 160 KM to płacę żywymi dolarami jak za prezydenta :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

IC zrobiony na zamówienie z grubego rdzenia.

Koszt wyspawania to około 2000 zł czyli mniej więcej tyle ile trzeba zapłacić za firmówkę z tą różnicą, że tu rdzeń mamy naprawdę gruby i auto nie puchnie nawet jak jest bardzo gorąco. Porównania niestety nie mam, ale różnica do serii jest olbrzymia. Seryjny IC starcza na "jeden strzał". W sensie wciskamy gaz podjedziemy ze dwa, trzy biegi i temp. w dolocie skacze na tyle, że ecu obcina dawki. U mnie po wszystkich modyfikacjach jest około 210-215km. Mówię około bo hamowałem na maha ale z tak dziadowskim nadmuchem na IC, że nie ma opcji żeby było prawidłowe wskazanie. Na tak gównianym nadmuchu i tak wypluło 204KM. Zbieram się od dłuższego czasu żeby czasy przemierzyć racelogicem na 0-100 i 100-200 i wtedy zobaczymy tak naprawdę, co dały modyfikacje. Dla mnie ilość km nie ma znaczenia niech sobie będzie i 170, ale auto ma jechać. Niestety najbliższą hamownie maha z porządnym nadmuchem mam dość daleko, a tam gdzie są inne mam mieszane uczucia. Tym bardziej patrząc na kreski niektórych tunerów na ich hamowniach. Oczywiście znajdzie się sporo osób, które się ze mną nie zgodzą. Szanuję, ale mam swoje zdanie i wypracowane doświadczeniem oraz porównaniami. Reasumując -Maha prawdę Ci powie :)

Pozdro pińcet!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maha gwarantuje pewien dość wysoki poziom ale można sprawdzić na innej dobrej hamowni obciążeniowej. Swego czasu hamowałem się u Goduli i myślę , że ma dobrą hamownie tylko nie pamiętam jak jest z nadmuchem. Z tego co kojarzę to w Twojej okolicy jest kilka obciżeniówek w tym 2-3 Maha ajak nie to coś się na Śląsku znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była kiedyś dobra w Niepołomicach ale już nie ma. W okolicy została jedna Maha z kiepskim nadmuchem. Najbliższa jaką kojarzę to Gliwice u Cinka gdzie ma nawet aktualną homologacje czy jak tam się to zwie, potwierdza to w każdym razie prawidłową kalibrację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
W dniu 3.10.2016 o 13:16, _Lewel_ napisał:

Egr - zamknięty softowo. Domknięty na szczelnie, bo w nim też się sporo osób dopatrywało winy.

Jak ktoś byłby w stanie zgrać ori wsad ze swojego 2.0 dci 160 KM to płacę żywymi dolarami jak za prezydenta :)

 

Kolego uzyskałeś gdzieś ten oryginalny wsad ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!