Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zima problem z odpalaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Pierwszy post, nie wiem gdzie szukać podpowiedzi. Akumulator kręci ale nie da rady podnieść silnika do normalnej pracy. Jest nowy, zeszłoroczny. Pytanie w zasadzie jakie chciałem zadać jest takie. Jak w tych wynalazkach odpalanych na kartę zagrzać świece żarowe ? Obok stoi Focus na kluczyk i normalnie kluczyk na pół kilka razy, świece zagrzane i odpalenie bez najmniejszego problemu mimo, że samochód wiekowo widocznie starszy. Tu niestety nowsza technologia. Da się tu wzorem Focusa zagrzać świece przez odpalaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer nie włączy rozrusznika, dopóki nie zostaną nagrzane świece żarowe.

Mimo nowego akumulatora, podepnij na próbę drugi akumulator, żeby go wykluczyć.

Masz samochód z systemem S&S i potrafi on szybko wykończyć akumulator (akumulatory EFB bardzo źle znoszą rozładowanie, które na akumulatorach klasycznych nie robi żadnego wrażenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po czym wnosisz, że ma START/STOP?

 

niektórzy pomagają sobie kilkukrotnym zagrzewaniem świec w ten sposób, że przy wciśniętym sprzęgle wciskają START i po 2 sekundach puszczają sprzęgło.

świeca zagrzeje, ale silnik nie zakręci.

i tak kilka razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduje po pojemności silnika, bo wszystkie 1,6 dCi go miały :)

Warto wiedzieć, że w tych silnikach świece grzeją też w trakcie i po rozruchu.

Więc takie kilkukrotne podgrzewanie po prostu je szybciej zabije, a nic nie da.

Dzisiaj kolega po kilkukrotnym zakręceniu z trudami odpalił swojego 1,5 dCi przy mrozie -15C.

Odpalił z bólem, bo mimo przebiegu ok. 230 tyś km nigdy nie były wymieniane świece żarowe, okazało się, że wszystkie były spalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po rozruchu grzeją we wszystkich dCi, nie tylko 1,6 dCi.

a co do Twojego kolegi - żyła z niego straszna, skoro 150 PLN żałuje na komplet dobrych świec.

w lecie najlepiej je zmienić, bo wtedy się najłatwiej odkręcają :)

 

ja dziś przy -18*C nie miałem problemów

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żyła, tylko auto służbowe i stało kilka dni, a usterka wyszła teraz jak przyszedł duży mróz.

Jak były temperatury na plusie, to zapalał dobrze.

Dzisiaj od razu był wymieniony komplet świec i do tego akumulator, bo była obawa, że padnie (oryginalny od nowości 10 lat).

Pisząc te silniki miałem na myśli ogólnie dCi :)

Moje auto przy -16 też nie miało problemów z odpaleniem.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dolać uszlachetniaczy do paliwa. Dzisiaj miałem problem odpalić silnik diesla w mojej koparce. Chociaż 5 dni temu palił od strzałą. Świece zagrzane, 4 razy. I jak odpalił to pracował z przerwami. Podejrzewam wytrącenie się parafiny w przewodach, bo w filtr paliwa był mleczny, a powinien być przezroczysty. Preparat wlany został do baku. Popracował 40 minut i potem było OK. To samo mieliśmy dzisiaj w Fordzie. Odpalił po 10 minutach. Jednak zimowe paliwo na orlenie jest jakieś trefne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeszcze nie zima i nie taki problem. Z ciekawości zapytam czy to normalne że 1,9 dci nie odpala mi od strzała.

Nawet jeżeli próbuję ponownie odpalić rozgrzany motor to i tak rozrusznik ze 3 obroty (cyknięcia) kręci.

Nowy roczny akumulator, zimą odpala bez większych problemów.

Czy ten typ tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo dobry akumulator przy dieslu to podstawa .Świece żarowe sprawne i jak masz grzałki nurnikowe to pomagają szybciej dogrzać ale płyn przez co szybciej ciepło w aucie.A żeby paliwo było pewne na mrozy to Diesel -Skyd. Olej minimum pół syntetyk 10 W 40.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!