Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Reneult Fluence 1.6 16V 2011 - pytanie o ceny


Ufok

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,

 

szukając dla siebie auta kompaktowego z jak najlepszym wyposażeniem i młodym rocznikiem (przebieg drugorzędna sprawa) natrafiłem w morzu Golfów i Civiców na kilka egzemplarzy Renault Fluence:

 

http://otomoto.pl/oferta/renault-fluence-1-6-16v-benzyna-salon-polska-klimatronik-ID6ydntD.html#2bc483e49d

http://otomoto.pl/oferta/renault-fluence-salon-pl-1-wl-klimatronik-skora-ID6yfJpl.html#b43e3c5e7a

http://otomoto.pl/oferta/renault-fluence-salonpl-aso-privilage-przebieg39000km-navi-papis-ID6yfIww.html#c2e7ea7f53

 

i jestem zdumiony, że samochód który jako nowy kosztował pewnie ponad 60 tysięcy złotych, tuż po 5 urodzinach jest sprzedawany za mniej niż 40% oryginalnej wartości. Wiem, że auta francuskie tracą sporo na wartości (w rodzinie było Megane I, Megane I Classic, teraz jest Megane II 1.6 16V z 2005 roku). Megane II kupiony w 2005 za 63 tysiące jest teraz wart ok 8-9 tysięcy, ale to 11 lat, a nie 5.

 

W związku z tym chciałbym spytać, czy ten samochód jest droższy w serwisie, bardziej awaryjny niż Megane III? Megane II mojej babci z 2005 miał tylko problemy z cewkami, poza tym NIC, więc nie podzielam stereotypów na temat aut na F. Zdaję sobie sprawę, że Fluence ma dość stary silnik i tylko 5 biegów, ale dla mnie priorytetem jest rocznik i wyposażenie (jestem marynarzem, więc nie będę robił więcej niż 10 tysięcy kilometrów rocznie).

 

Czy Fluence ma powody do tego, by tak bardzo tanieć? Oświećcie mnie proszę, bo się czuję jakbym odkrył świętego Graala :D

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Ufok

Edytowane przez Ufok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluence to gorszy brat Megane III. Samochód jest ogołocony z kilku rzeczy, które są w MIII, pewne komponenty są również budżetowe w porównaniu do MIII. Benzynowy Fluence 1.6 ma pięciobiegową skrzynię, a MIII z tym samym silnikiem ma sześć biegów. W Europie zachodniej ten samochód jest niedostępny do kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta pięciobiegowa skrzynia to największy problem tego auta. W Megane II jest ten sam problem, powyżej 130 km/h brak 6 biegu daje w kość, w aucie robi się głośno i spalanie mocno wzrasta. Ja jestem stoickim kierowcą i rzadko przekraczam 130 km/h, a priorytetem w wyborze auta jest wyposażenie i rocznik, a w tych kategoriach ciężko znaleźć coś równie dobrego. Podobną relację ceny do wieku osiąga chyba tylko Fiat Croma, który jednak posiada silniki Diesla, a ja, z racji rocznych przebiegów do 10 tysięcy kilometrów, nie chcę się pakować w kosztowne naprawy wysokoprężnych jednostek.

 

Jakich elementów Fluence nie posiada? Które rzeczy zostały zrobione w sposób budżetowy, w porównaniu do M3?

Nie do końca nazwałbym Fluence gorszym, skoro w podobnej cenie oferuje większy rozmiar, większy rozstaw osi i większy bagażnik. Oczywiście, nie twierdzę, że jest lepszy od M3, tylko dla mnie te aspekty są istotne.

 

Dzięki za opinię sebastian_wifi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Megane II jest ten sam problem, powyżej 130 km/h brak 6 biegu daje w kość, w aucie robi się głośno i spalanie mocno wzrasta.

W Meganie III ten 6 bieg jest prawie tak samo zestopniowany jak 5 w MII i we Fluence.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich elementów Fluence nie posiada?

 

Z rzeczy, które pamiętam to:

- Zegary jakieś ciemnoniebiesko-czerwone z nierównomiernym podświetlaniem (przed liftingiem w ramach oszczędności wyły wskazówki);

- Manetki przy kierownicy wielkie i kanciaste;

- Brak możliwości zamknięcia nawiewu na konsoli środkowej;

- Wlew paliwa z wielkim plastikowym korkiem na żyłce jak w starych samochodach;

- Brak szóstego biegu w silniku benzynowym;

 

U delaera jak kupowałem Megane dowiedziałem się również, że elementy tylnego zawieszenia są z Megane II i Fluence nie prowadzi się tak pewnie i przyjemnie jak Megane III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zegarów to absolutnie są podświetlone równomiernie. Mam wersję sprzed liftu i żadne wskazówki nie "wyją"- chyba że miałeś na myśli "wyszły". To też kwestia gustu. Mnie taki wariant bardziej odpowiada, zwłaszcza, że w domu mam auto innej marki z elektronicznym szybkościomierzem. Wlew paliwa, według mnie, jak najbardziej praktyczny. W drugim aucie mam równie "wielki", jak to nazwałeś. W firmowym aucie jeszcze innego koncernu również tej samej wielkości. Co do 6 biegu: do prędkości 140 km/h obroty we Fluence mam takie same, jak w drugim pojeździe na szóstym biegu. Oba auta benzynowe. No może trochę głośniej. raczej nie jeżdzę szybciej, bo nie mam gdzie, więc nie jest to dla mnie wada.

Jeżeli ktoś szuka sedana z takim wyposażeniem, jaki ma Fluence w wersji Privilege, to za tą cenę nie kupi się na pewno tańszego pojazdu. I to mnie przekonało. Co do awaryjności to nie mam żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam Fluence jest nieco gorzej wyciszony od Megane - jest mniej mat wygłuszających.

Czytając opinie użytkowników większość jest z niego raczej zadowolona.

Najlepiej przejdź się do jakiegoś salonu gdzie wystawiają Fluence i Megane i porównaj osobiście.

Ja jestem zdecydowanym fanem hatchbacków, dlatego sedana w ogóle nie brałem pod uwagę, ale jeździ ich trochę po ulicach.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Fluence z 2010 roku 1,6 110 KM. Kupowałem go półtora roku temu. Z takim wyposażeniem, tak młodego samochodu, a trafiłem na symboliczny przebieg 38000 km, z polskiego salonu, nigdzie bym nie znalazł. W innych "lepszych" markach musiałbym dopłacić sporo gotówki. Wersja Privileg ma wyposażenie dużo lepsze niż Megane, a materiały są znacznie lepsze. Niektorych elementow w Megane trudno szukać, jak chociażby nawiew klimatyzacji na tył jest regulowany,a Megane jest tylko dziura. Też chciałem mieć szósty bieg, ale nie należy tego braku demonizować, chyba że ktoś jeździ cały czas po autostradzie. Wtedy należy kupić z 2,0 140 km i automat. Nie słuchaj bzdur, że na zachodzie ten samochód nie jest sprzedawany. Otwórz stronę mobille.de i zobaczysz ile jest ofert i jakie są ceny. Nie mam żadnych problemów serwisowych, olej zmieniam co 15.000 km, większość części występuje w Megane 3, a ceny sa takie same. Jeżeli cena stanowi 40 % to tylko na Twoją korzyść. Miałem poprzednio Peugeot 306 przez siedem lat i wszystko było Ok. Za kilka lat następny samochód bedzie francuski. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorych elementow w Megane trudno szukać, jak chociażby nawiew klimatyzacji na tył jest regulowany,a Megane jest tylko dziura.

Poważnie?

 

Nie słuchaj bzdur, że na zachodzie ten samochód nie jest sprzedawany. Otwórz stronę mobille.de i zobaczysz ile jest ofert i jakie są ceny.

Nie miałem na myśli mobile.de gdzie handlują Turasy tylko chodzi mi o salony z nowymi samochodami gdzie większość obywateli zachodniej Europy kupuje samochody. Jestem własnie na stronach http://www.renault.fr/ http://www.renault.de/ https://www.renault.co.uk/ i po Fluence ani śladu. Tak samo było rok temu, dwa, trzy i tak dalej. Samochód jest produkowany dla ubogich rynków na których sedany cieszą się bardzo dużą popularnością czyli m.in. Azja, Ameryka Południowa i Afryka Północna.

 

W innych "lepszych" markach musiałbym dopłacić sporo gotówki.

Z tym się zgadzam, nie zmienia to jednak faktu, że to nadal ubogi krewny Megane. Nawet nie można kupić Fluence z silnikiem TCe :unsure:

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez sebastian_wifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U delaera jak kupowałem Megane dowiedziałem się również, że elementy tylnego zawieszenia są z Megane II i Fluence nie prowadzi się tak pewnie i przyjemnie jak Megane III.

Jeździłeś Megane II?

Przecież Megane II i III mają taką samą konstrukcję zawieszenia.

Fluence i Megane III mają tą samą konstrukcję zawieszenie, ale inne nastawy (Fluence jest nastawiony na komfort).

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Megane II i III mają taką samą konstrukcję zawieszenia.

Fluence i Megane III mają tą samą konstrukcję zawieszenie, ale inne nastawy (Fluence jest nastawiony na komfort).

 

Poszperałem w Internecie i znalazłem jak to dokładnie wygląda we Fluence - Mégane III (płyta podłogowa), Mégane II (rama podsilnikowa).

 

Polecam również artykuł z AutoCentrum (http://www.autocentrum.pl/testy-aut-uzywanych/renault-fluence-jak-sok-z-marketu/), którego fragment pozwolę sobie zacytować:

 

"Auto pochodzi z Francji, ale dla odmiany nie celuje w rodzimy rynek. Tu bardziej chodzi o klientów, którzy chcą wydrapać jak najwięcej korzyści w salonie, a najlepiej to dostać cały samochód za darmo. Czyli na przykład o nas. I o resztę krajów z pogranicza Europy oraz Azji. A że w Turcji słowo „sedan” wywołuje mniej więcej taką euforię jak wygrana na loterii, to właśnie tam zlecono produkcję Fluence.".

 

Oczywiście celem mojej dyskusji w tym wątku nie jest dopieczenie komuś, ale warto wiedzieć, że Fluence to nie Megane III Sedan. Również patrząc w cennik najtańszy Fluence jest o kilka tysięcy złotych tańszy od najtańszej Megane więc myślę, że to uczciwe posunięcie ze strony Renault.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem Fluence ma płytę od MIII kombi. Słyszałem opinię, że jest gorzej wyciszony od MIII ale osobiście nie jestem w stanie tego potwierdzić. Z tego co pamiętam jak wybierałem między MIII i FLuence ( rok temu w salonie))to jedyna różnica w środku polegała na tym, że Fluence nie ma pokręteł do zamknięcia środkowego nawiewu. Na zachodzie nie sprzedają Fluence bo praktycznie nie kupuje się tam kompaktowych sedanów a różnica w cenie może wynikać z tego, że w sedanie dużo łatwiej i taniej niż w hatchbaku zadbać o sztywność karoserii. Osobiście zdecydowałem się ponad rok temu na nowego Fluenca i przynajmniej na razie nie żałuję decyzji - leję i jadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!