Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana silnika K4M


bartlbn

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich serdecznie :)

 

Moje auto to scenic I ph II z silnikiem K4M 2001 rok. Niestety silnik ten nadaje się już tylko do kapitalnego remontu, lub wymiany. Postawiłem na wymianę i tu pojawią się moje pytanie. Znalazłem ciekawe ogłoszenie z silnikiem K4M od Modusa a jego dokładne oznaczenie to k4m 3 7/91 770171. Chciałbym się poradzić czy ten silnik będzie pasował do mojego scenica? Kuszący jest przebieg tego z ogłoszenia, gdyż jest to tylko 50 tyś km.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modusie były dwa typy tych silników - 88KM oraz 110 KM.

Wersja 110KM to ten sam silnik co w Megane II i ma KZFR, więc do twojego auta odpada.

Wersja 88KM nie ma KZFR, a moc jest zdławiona przez komputer, więc słupek powinien się nadawać, jeżeli ma tak samo zamontowany rozrusznik.

 

Dodano: 05 sty 2016 - 22:22

Nie wierz w ten przebieg z ogłoszenia, bo pewnie trzeba go pomnożyć co najmniej przez 3 ;)

Co się stało z silnikiem w twoim aucie, bo jeżeli podany przebieg jest prawdziwy, to jest to dopiero połowa jego życia.

Znam auta z tymi silnikami, które mają przejechane już ponad 300 tyś km i silnik nie był ruszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź :)

To dokładnie ten silnik http://allegro.pl/silnik-1-6-16v-clio-iii-modus-k4m-56-tys-km-i5834125215.html Obecny przebieg to 220tys ale od nowości na gazie. Brał olej i to sporo, głowica do roboty, trzeba wymienić panewki, przepierścieniować.... A ostatecznym gwoździem do trumny jest zerwany rozrząd, także bardziej kalkuluje się wymiana. Akurat ten przebieg jest w miarę pewny bo można powiedzieć, że od znajomego. Sęk tylko w tym czy będzie pasował? Poza tym jeśli nie ten to szukać tylko od sceników czy od czegoś jeszcze podejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest silnik z KZFR, czyli wersja 110KM.

Szukaj silnika od Megane I, lub Scenika I.

Powinien podejść też silnik z Laguny I, ale nie wiem czy czasem nie będą wtedy łapy do wymiany (masz dawcę więc nie powinno być problemu) i z której strony jest rozrusznik, bo to ważne.

Jeżeli brał olej, to już raczej jest mocno naruszony zębem czasu.

Dodaj do swojego przebiegu ze 100 tyś km.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co sprowadzałem go osobiście z Holandii z książkami itd, ale z tego co wiem to latał troszkę z przyczepami, więc może dlatego.

Ok, dzięki za informację. Będę takich szukał, znalazłem jeden ale podchodzi pod 200 tyś więc trochę lipa. Jak wymieniać to już na coś świeższego :(

A słyszałem też opinie o przekładce 8v ze scenica I ph I. Podobno lepiej sobie radzi z gazem, jest oszczędniejszy i ogólnie lepszy. Prawda to?

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz, nawet jak latał z przyczepami, to taki przebieg by go nie zabił, te silniki są całkiem żywotne.

Przekładka na 8V, to też wymiana całej wiązki silnika, komputera i trochę grzebaniny elektrycznej, całkowicie bezsensowne rozwiązanie.

IMHO gaz lepiej znosi 16 V (choćby już to, że ma hydrauliczną regulację zaworów, a nie manualną), palą praktycznie tyle samo, a K4M jest o wiele żwawszy.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I od nowości na gazie jak to holender ale kto go tam wie. To rzeczywiście 8v jest bez sensu, trzeba szukać takiego jaki był. Podsumowując muszę szukać silników ze scenica, laguny I jeśli rozrusznik jest po dobrej stronie i meganki I?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!