Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprawdzenie przebiegu auta


Ravvar

Rekomendowane odpowiedzi

Nie każdy wie, ale przebieg auta, a raczej jego ostatnią spisaną przez ASO wartość, łatwo sprawdzić posiadając tylko numer VIN auta.

 

Metoda 1:

Telefon na infolinię Renault (800-900-803) - niedawno dzwoniłem z pytaniem dlaczego ASO nie chce podać mi historii serwisowej auta, nawet jak jestem jego właścicielem. Konsultant odpowiedział, że muszę sam znaleźć takie ASO, które poda mi zapisaną historię, bo nie każde ASO ma taki obowiązek i że ze swojej strony może mi sprawdzić tylko ostatni zarejestrowany przebieg. Podałem VIN i od razu otrzymałem info o przebiegu i ostatniej dacie jego spisania. Bez potwierdzania jakichkolwiek innych danych - tylko VIN. Byłem zaskoczony, że tak łatwo jest uzyskać tę informację, plus dla infolinii Renault.

 

Metoda 2:

Rejestrujemy się na MyRenault, dodajemy auto wpisując jego VIN. Przechodzimy do informacji o aucie. Ukaże się nam sugerowany przebieg wyliczany jakimśtam wzorem, ale wiadomo że nie jest to faktyczny przebieg auta.... Co ciekawe, i co nas interesuje to przesyłana do naszej przeglądarki pewna informacja. By ją zobaczyć wchodzimy po prostu na tego linka: https://www.renault.pl/content/renault/pl_PL/index/my-account/my-car/jcr:content/upcomingServices.customer.json i szukamy pozycji "lastWorkshopVisitMileage" ;)... Dodatkowo mamy info o dacie pierwszej rejestracji auta. Można użyć też Firebuga (plug-in do chrome lub firefoxa), bo informacja ta przekazywana jest na każdej podstronie MyRenault (załącznik).

Jak możecie to potwierdźcie czy faktycznie przebieg się zgadza z tym co znajduje się w polu "lastWorkshopVisitMileage", o ile macie taką wiedzę.

 

Niestety nie wiem co jaki czas ich baza jest aktualizowana. Raczej nie za często, bo jakiś miesiąc temu byłem w ASO, gdzie spisano przebieg, wiadomo, a na stronie dalej jest wcześniejsza wartość.

 

Pozdrawiam.

post-87184-0-59571400-1452105365_thumb.jpg

Edytowane przez Ravvar
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o odnośniku "CHCĘ ZOBACZYĆ MÓJ PLAN OBSŁUGI SERWISOWEJ"? To nie jest Twoja historia wizyt serwisowych. Jeżeli nie to, to daj znać, w którym miejscu to znalazłeś, bo ja takich informacji u siebie nie widzę, ale może źle szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możecie to potwierdźcie czy faktycznie przebieg się zgadza z tym co znajduje się w polu "lastWorkshopVisitMileage", o ile macie taką wiedzę.

W przypadku mojego auta ostatni przebieg z książki serwisowej dokładnie pokrywa się z lastWorkshopVisitMileage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale popsuli to Moje Renault. Wcześniej można było sprawdzić wyposażenie auta.. a teraz właściwie nic. A kalkulator mają ciekawy. Moje poprzednie Clio ma rzekomo już przeszło milion przebiegu :mrgreen:

Chyba że źle szukam i gdzieś są te informacje dostępne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga

Niestety nie wszyscy mają widoczną historię napraw serwisowych, nie wiem dlaczego.

Być może tylko polska historia jest widoczna? - będę wiedzieć za jakiś miesiąc, dwa, czy moja ostatnia wizyta zostanie odnotowana i historia pokaże się na stronach MyRenault...

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może tylko polska historia jest widoczna? - będę wiedzieć za jakiś miesiąc, dwa, czy moja ostatnia wizyta zostanie odnotowana i historia pokaże się na stronach MyRenault..

 

Ja byłem na początku lipca i nie mam pokazanej historii serwisowej, natomiast nie mogę wprowadzić stanu licznika poniżej stanu jaki wtedy miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wszyscy mają widoczną historię napraw serwisowych, nie wiem dlaczego.

Być może tylko polska historia jest widoczna? - będę wiedzieć za jakiś miesiąc, dwa, czy moja ostatnia wizyta zostanie odnotowana i historia pokaże się na stronach MyRenault...

 

Moja jest z polskiego salonu i nie posiada historii, więc możemy odrzucić tę hipotezę. Pytanie od czego to w takim razie zależy? Może od tego, że była brana na firmę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam II z PL salonu, ostatni serwis w ASO w zeszłym roku, historii brak.

Jeżeli chodzi o III, to jest sprowadzona z Francji i tam miała ostatni przegląd w ASO w zeszłym roku.

Trudno powiedzieć dlaczego jest tak jak jest :)

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!