Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jak wyciągnąć akumulator


Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz akumulator umieszczony w komorze silnika na podszybiu po lewej stronie, to należy zdjąć z wyczuciem plastikową osłonę nad akumulatorem (przykręcona jest wkrętem przy zawiasie klapy i na zatrzasku przy ramieniu wycieraczki). Wykręcić szpilkę z uchwytem mocującym (między akumulatorem i grodzią). Odpiąć klemy z akumulatora i wyjąć ostrożnie akumulator. Jak jest uchwyt na akumulatorze, to nie ma problemu, ale jak go nie ma to trzeba uważać aby nie wypadł z rąk. Montaż w odwrotnej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak się patrzy

Zawsze stronę auta określa się z pozycji siedzącego kierowcy ,czyli tak jak piszesz.

 

Dodano: 08 sty 2016 - 16:45

jakie klucze będą potrzebne

To już musisz Sam zobaczyć bo na odległość trudno stwierdzić ,czy masz oryginalne klemy z plastikowymi zaciskami ,mocowanie aku na długą szpilkę .Do odkręcenia plastiku podszybia powinien być Torx .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak się patrzy.

To się zgadza. Ja określam to tak jak patrzę. W tym wypadku otwierając pokrywę komory silnika stoję zwrócony twarzą do komory silnika i w tym wypadku wszystko co jest po mojej lewej stronie to jest na lewo i v-ce versa, takie określanie położenia jest wg mnie logiczniejsze, niż mówienie, że coś jest po prawej stronie, a żeby to widzieć trzeba patrzyć w lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam bardzo dziwny problem. Po zdjęciu klem i odkręceniu tego metalowo prętu dalej nie mogę wyciągnąć akumulatora. Ani drgnie. Normalnie jakby był przyklejony. Nie widziałem żadnej blaszki mocującej. Czy gdzieś jeszcze mogą być mocowania?

 

Akumulator znajduje się pod szybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu klem i odkręceniu tego metalowo prętu dalej nie mogę wyciągnąć akumulatora. Ani drgnie.

Po wykręceniu tego metalowego pręta, wyjmując go powinieneś z nim wyciągnąć taki powyginany kawałek blachy, który mocuje aku do podłoża. Musiała z teg pręta spaść podkładka umożliwiająca wyciągnięcie tej blachy. Z tego co pamiętam to ten kawałek blachy ma tylko jeden otwór na ten pręt. Widać ta blacha "przyrosła"do podłoża i trzeba ją lekko podważyć lub lekko puknąć w nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Dokładnie tak się stało. Wyjąłem i podładowałem (mocno był rozładowany) ale niestety dalej samochód kaszle i nie mogę uruchomić silnika. Ale to będę pisał w innym poście. Dzięki za pomoc.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9, 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!