Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kupno grand scenic III dane techniczne opinie


Grandscenickris

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić grand scenica III i poszukuje danych oraz opinii o silnikach po 2010 roku oraz informacji o wnętrzu np czy przednia szyba podgrzewana. Pozdrawiam

P.S. niezawodność też ważna.

 

Dodano: 16 sty 2016 - 02:52

Nikt nie pomoże?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś z jakim silnikiem chcesz kupić auto. Ja śmigam dieslem, jeździłem 1,5 1,9 i teraz aktualnie 1,6. Wszystkie te jednostki napędowe są godne polecenia ( jak auto ma być min 2010r), musisz sam wiedzieć jakiej mocy potrzebujesz. Zobacz po tym forum jak mało tematów dotyczy Megane III/Scenic III. Ja od siebie do GS polecam minimum 130 KM, a jeśli chcesz benzynę to tylko 2.0 zwykłą lub 1,4 Tce, chłopacy tu chwalą, chociaż tą prostą benzynke bez turbo ciężko dostać.

Ja po 4 latach ( 4 sceniole za mną) polecam, sprzedawałem tylko po to bo chciałem młodszego. I praktycznie po za wymianami eksploatacyjnymi nie było większych problemów, raz pompa CR poszła mi w 1,5 ale to z mojej winy. Musisz znaleźć zadbany egzemplarz bez druciarstwa, po nr VIN na stronie renault.pl jesteś w stanie wywnioskować przebieg auta. W sceniolu 3 chyba nie było wyposażenia w podgrzewaną przednią szybę, chyba że masz na myśli nadmuch na nią :D Ale jak się mylę to forumowicze zaraz mnie skarcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalog z danymi znajdziesz tu: < zobacz >

Typowego ogrzewania przedniej szyby nie ma - w wersjach z dieslem jest dodatkowo elektryczna grzałka, która przyśpiesza nagrzewanie wnętrza i daje ciepły nadmuch na szybę.

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak ambarass miałem GS III z silnikiem 1,5 dci, 1,9 dci, 2,0 dci. W tej chwili jeżdżę 1,9. Moc w zupełności wystarczająca, chociaż najlepiej jeździło mi się tym 2,0 dci, ale to może ze względu na komfort (full opcja wyposażeniowa oraz automat). Po za normalnymi sprawami eksploatacyjnymi nie było żadnych awarii oraz nigdy żaden mnie nie zawiódł. Zawsze dotarłem wszędzie gdzie chciałem, a trochę Europy nimi zjeździłem. Nie ma w scenicach typowego np. dla fordow ogrzewania przedniej szyby ale grzałki które wspomagają nadmuch na szybę uważam, że sprawują się wystarczająco. Pytaj o szczegóły, jak będę wiedział to odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eodpowiem na szybko. O 1.6 silniku diesla mało wiem. Skłaniam się ku oszczędnym i z mocą 1.9. Szukam rocznika 2011 i młodszy w cenie do 35000pln. Jak zachowują się filtr cząstek stałym jakie koszty jego eksploatacji. Zależy mi na niezawodności auta. Jak elektryka. To podgrzewanie szyby grzalka nawet mi odpowiada. Jak renault ma się do C4 grand Picasso? Znajomi mówią albo lepsze to renault albo C4... Czy znacie jakieś strony z autami prócz ogólnie rozpoznawanych? Relingi dachowe są standardem w GSIII? Pozdrawiam i dziękuję za odzew:-)

Edytowane przez Grandscenickris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W C4 GP tylne zawieszenie jest pneumatyczne, ale z czasem siadają poduchy (podobno nie są drogie).

Kolega ma C4 GP i mam styczność ze Scenikiem III.

Auto do siebie są bardzo porównywalne, ale w C4 denerwująca jest pseudoautomatyczna skrzynia biegów.

Jeśli już, to trzeba szukać C4 GP ze skrzynią w pełni automatyczną, wtedy jedzie się naprawdę przyjemnie.

W rocznikach od 2011 w górę prościej będzie znaleźć 2,0 dCi lub 1,6 dCi, kariera 1,9 dCi była już wtedy u schyłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!