Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic 3 1.9dCi 130 wysokość aku 175mm czy 190mm?


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie oryginalny akumulator był 74 Ah.

Obojętnie jakiej pojemności nie dasz, to jak będzie niedoładowany, to nie ma znaczenia jaką będzie miał pojemność.

Jeżeli wsadzisz 80 Ah, to alternator bez problemu go naładuje.

Przy rozruchu powiedzmy, że pobierasz łącznie 2 Ah i nie ma znaczenia, czy będzie aku 60, czy 80, bo będzie pobrane tyle samo.

Dokładnie tyle samo alternator musi potem wpompować w akumulator, a to jaką będzie miał pojemność, to alternator nie obchodzi.

Jeżeli będzie szwankować ładowanie, to po prostu ten o mniejszej pojemności szybciej wyzionie ducha.

Dużo większe znaczenie od pojemności ma zdolność do przyjmowania ładunku, czyli szybkość ładowania.

W ostatnich testach wykonanych w Szwecji porównywano kilka akumulatorów o takiej samej pojemności.

Okazało się, że najlepszy po odpaleniu do stanu wyjściowego ładował się w czasie 8 min, a najgorszy prawie 14 min.

Co to dla Ciebie oznacza?

Jeżeli pokonujesz odcinki, podczas których od zapalenia do zgaszenia auta upływa 10 min, to pierwszy będzie zawsze naładowany, a drugi bardzo szybko padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, co Wy z tym niedoładowaniem!

70Ah a 77 Ah, to tylko 10% pojemności więcej!

poczytajcie w testach ile pojemności ma (i jakiej marki) akumulator, a dowiecie się że napis 70Ah może oznaczać 55Ah rzeczywistej pojemności.

np. prywatny test tutaj:

http://www.akubiz.biz/artykul,264,sprawdzamy-najtansze-akumulatory-74ah-z-allegro

 

poza tym jeśli akumulator się rozładowuje (np. w wyniku rozruchu silnika), to po uruchomieniu silnika alternator ładuje go z największą mocą i amperażem, by uzupełnić "brak" prądu. dawka jest maksymalna aż do naładowania. trzeba by chyba jeździć po 1-2 km by nie doładować akumulatora, ale tak to chyba tylko kurier jeździ. oczywiste jest to, że permanentne ładowanie akumulatora maksymalnym prądem skraca jego żywot, ale czy ma znaczenie 6 czy 7 lat życia akumulatora, jak dzisiejsze akumulatory są robione by nie były wieczne?

 

IMHO nie ma co przesadzać z niedoładowaniem akumulatora - trzeba brać co pasuje <ok>

mamy w samochodach alternatory, a nie prądnice!

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że aku na takiej podstawie będzie drgał co z kolei przeniesie się na połączenia - kable i te blachy.

Chyba najprościej jest kupić dopasowany akumulator. Patrzyłem to YUASA ma 190mm, Bosch też ma 77Ah 190mm. Varta faktycznie ma tylko 175mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to o co chodzi z tym biadoleniem, że 74 już za duży bo oryginał miał 70? Gdzieś czytałem, że były dwa typy alternatorów ale u mnie jest raczej ten słabszy i jakoś daje radę z 85.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Hej.

Minął rok, w międzyczasie było ok, tylko w wakacje mi się jeszcze rozładował, jak stał 3 dni nieodpalany, a co chwila otwierany i lampki wewnętrzne się często zapalały.

No i dopiero teraz w styczniu po jednej mroźnej nocy nie mogłem odpalić.

Więc zdecydowałem się na Varta Silver E44 77Ah z rozmiarami identycznymi jak orginał, a pojemnością większą o 10% od orginału.

Aku 310zł, wymiana 30zł (nie tak mało, ale sam kombinowałem i nie dałem rady wyjąć).

Dzięki za wszystkie porady.

Pozdrawiam. Stjopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!