Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Emulator sondy lambda


dax92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może ktoś będziesz się orientował w temacie. Mianowicie padła mi druga sonda lambda przy katalizatorze a że jeżdżę na gazie to chciałbym wstawić tylko emulator ponieważ jest to dużo tańsza opcja niż nowa lambda której i tak jeżdżąc na gazie pratycznie nie używam. Czy ktoś miał do czynienia z takimi emulatorami i mogłby polecić ewentualnie podać jakiś link? Na allegro jest tego sporo ale są dłuższe, krótsze i kątowe przez co nie wiem która nada się do Scenica I FL II 1.6 16V ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Witam

 

Temat stary, ale może się komuś przyda. Mam Megane II 1,6 , myślę , że to podobny silnik.

Po wymianie katalizatora na zamiennik z Allegro ( około 600 zł ) , zapala się kontrolka silnika i błąd o niskiej wydajności katalizatora ... wiadomo kiepski zamiennik.

Pierwsza próba poprawy sytuacji , to założenie kupionego na Allegro tzw. emulatora sondy , czyli dystansu oddalającego druga sondę od spalin .

W moim przypadku nic to nie dało , ogólnie nie polecam.

Następnie wykonałem własnoręcznie emulator ( jeden scalak , stab. napiecia ,dwa kondensatory , potencjometr , koszt kilkanaście złotych ). Układ daje napięcie piło / trapezoidalne w zakresie od 0-0.3 V i częstotliwości ok. 1 HZ .

Przy napięciu większym niż 0-0.3 czasami pojawiał sie znów błąd o wydajności .

Emulator wpiąłem bezpośrednio przy ECU przecinając kable . Dzięki temu komputer LPG odczytuje wartości z drugiej sondy , a sam ECU już ma sygnał z emulatora.

Padło pytanie wyżej co ma druga sonda do LPG. Są komputery LPG , np. mój STAG , które również odczytują wartości podawane przez drugą sondę . Nie wiem , czy w jakiś sposób wpływa to na działanie instalacji LPG ... no ale skoro jest podpięta , to pewnie jakoś ma na krzywą wtrysku gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odczyty z lambdy były wykorzystywane na bieżąco przez sterownik w drugiej generacji (w trzeciej - szczerze mówiąc to nie wiem), sterowniki sekwencyjne nie wymagają bezpośredniego podpinania sygnału z żadnej sondy - można, ale pełni to wyłącznie funkcje wyświetlania odczytu w programie (nawiasem mówiąc - podłączenie sondy pod sterownik LPG może wiązać się z lekkim zafałszowaniem jej odczytu, także odczytywanie jej napięcia przez OBD jest wiarygodniejsze).

Edytowane przez rower101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podepnę się pod swój stary temat. Potrzebuję drugą lambdę do mojego Scenica I phII 1.6 16v. Czy ktoś wie czy jest jeden typ wtyczki czy może dwa tej wersji silnika?

Na alledrogo znalazłem coś takiego ale nie wiem czy się nada.

SONDA LAMBDA RENAULT SCENIC

Edytowane przez dax92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!