Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

szarpanie podczas przyspieszania


kuba12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam megane II 2007r. 1.6 16v 113km KM LPG ma taki problem podczas przyspieszania szarpie, rzuca silnikiem dokładnie w zakresie od 1.8 tyś. obr. do 2.2 tyś. obr. męczę się już z tym dłuższy czas wymieniłem już w nim: świece dwa razy jedne oryginalne a drugie ngk, cewki, koło zmiennych faz rozrządu, sonda za katalizatorem, przepustnica, uszczelki kolektora dolotowego. Dodam jeszcze, że na benzynie jest mniej odczuwalne niż na LPG. Może ktoś już miał taki problem i wie czego to przyczyna.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

MIałem podobną sytuację w megane 2.0T. Wiele warsztatów zwiedziłem i nic. Okazało się że zabrudzone są ścieżki przepustnicy elektronicznej. Popsikałem kontakt sprayem, przetarłem wacikiem do uszu i temat ustał. Od roku mam już spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustnica elektroniczna jest w pełni rozbieralna. Nie wiem czy dotyczy to także modelu z silnikiem 1,6 ale pewnie są takie same. Jeżeli masz śruby na pokrywie przepustnicy to spokojnie możesz rozkręcać. Nawet po jej rozebraniu nie trzeba robić żadnej adaptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deflektor32 no właśnie nie dotyczy. Zależy która przepustnica, są też nierozbieralne*, dla silnika 1.4, 1.6 i 2.0 obudowa jest zaprasowywana aluminiową obejmą.

Oczywiście żeby nie było wszystko da się rozebrać ale...

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Również mam podobny problem. 3 mechaników i jest troche lepiej. Ale przy niskich obrotach auto sie przydlawia podczas delikatnego dodawania gazu jakby byla jakas pustka. Błędów nie wywala. Magik co mi wymienial rozrzad robil to bez blokad. Podejrzewam ze cos zwalił. Inni mechanicy twierdzą ze jak nie ma bledu to jest ok. Ostatnio jednemu powiedzialem zeby rozebral i sprawdzil no i podobno kzfr o 1,5 zeba przestawione bylo. Po 2 dniach znowu czuc lekkie dlawienie ale żadziej. Dodam ze nie widac jakby cos bylo wogóle ruszane przy rozrzadzie,liscie i syf przy poduszce. Co myslicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz jeszcze jakieś inne objawy, np podczas odpalania, tzn. odpala bez problemu za pierwszym razem, bez dodatkowych dźwięków?

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Przepraszam, że odkopuje temat. Pytanie do kolegi Kuba12 czy udało Ci się znaleźć przyczynę? Mam identyczne objawy. Wymieniłem świece, pedał gazu i przepustnicę. Nadal szarpie zarówno na benzynie jak i LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma tylko 70.000 km? Masz je od nowości? Szarpie przy rozruchu czy w całym zakresie prędkości? Od kiedy masz gaz? Jakie masz wtryski gazowe? Warto zobaczyć stan świec ( warto mieć oryginały przy gazie ) i zmniejszyć odstęp elektrod do 0,7 mm. Zakręć gaz i pojeździj tylko na benzynie/daj po garach na wysokich obrotach.

Jeżeli te proste kroki nie pomogą, warto podjechać na clipa, lub metodą prób i błędów do sprawdzenia;

cewki zapłonowe, czujnik położenia wału, nieszczelności w kolektorze dolotowym ( uszczelki),  map-sensor (szczelność, jakość oringu, poprawność działania ), szczelność wtryskiwaczy gazowych/gdzie wkręcone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!