Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik zmierzchu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po jakim czasie wam przełącza światła z dziennych na mijania. Manetkę mam ustawioną na Auto, lampy to xenony. Świecenie latarką w czujnik zmierzchu powoduję przełączenie ale trwa to może nawet z minutę. Zgaszenie latarki w momencie przełącza na mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat bardzo szybko przełącza dzienne na mijania, natomiast przełączenie z mijania na dzienne trwa zdecydowanie dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam ciekawostkę, że ostatnio w mieście jechałem za taką samą Megane jak moja i po wjechaniu do tunelu zwróciłem uwagę, że w tamtej Megane zapaliły się od razu światła mijania a zaraz po tym jak wjechałą do tunelu - u mnie było dokładnie tak samo. Natomiast w momencie wyjazdu z tunelu u mnie od razu przeszło na dzienne, a za tamtą Megane jechałem jeszcze około 200-300m i cały czas się paliły mijania i dopiero po tych 200-300m przeszło na dzienne. Widać więć, że te automaty też różnie działają pomimo, że auto takie same :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeję temat z trochę innym pytaniem. Dzisiaj po wjechaniu do lasu zrobiło się ciemniej i światła przeszły z dziennych na mijania. Jednak po wyjechaniu z tych ciemności gdy było jaśniej chociaż słońce głównie za plecami światła nie wróciły do dziennych. Na zewnątrz widoczność wyśmienita. Słoneczny wieczór. Przełącznik w pozycji AUTO. Po ręcznym przejściu na dzienne i powrocie do AUTO od razu z automatu załączyły się mijania. Ktoś ma pomysł dlaczego? Może jest ustawiona jakaś godzina, po której światła są już tylko mijania?

 

Dodano: 28 maj 2017 - 21:07

Jestem w 100% przekonany, że w komputerze jest zaprogramowana godzina po której światła w pozycji AUTO przełączają się automatycznie na mijania. Dziś sytuacja podobna. Chwila po 20, jadę w pełnym słońcu, rzucam okiem na tablicę i się świecą mijanki.

 

2017-06-30

Wydłużone dni obaliły moje przypuszczenia co do zaprogramowanej godziny zmierzchu. Widocznie nawet gdy jest jeszcze jasno do czujnika może dochodzić niewystarczająca ilość światła.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie wierze, ze zegarek wyzwala przełączenie. Co do wygaszania po wyjechaniu z tunelu to wydaje mi się, ze jest po prostu celowe opóźnienie 3-5sek (mierzyłem to kiedyś ale nie pamiętam) co ma sens wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne przełączanie świateł typu wjechanie w tunel działa u mnie poprawnie. Sytuacja wygląda tak, że jeżdżę sobie od rana na światłach LED. Wjeżdżam na myjnię, w parking podziemny lub jakiekolwiek miejsce bez światła dziennego to zapalają się mijania i zaraz po wyjechaniu z tych przestrzeni automat wraca bez problemu do LEDów. Natomiast drugi dzień z rzędu zaobserwowałem, iż chwilę po godzinie 20 z automatu przełączają mi się światła na mijania bez powrotu do LEDów (manetka cały czas w pozycji AUTO) nawet gdy jest jeszcze super jasno na zewnątrz. Ręczny powrót do LEDów i przejście znów na AUTO skutkuje od razu zapaleniem świateł mijania. Zaznaczam, że rzecz się dzieje tylko po godzinie 20. Spróbuję jak pisze sebastian_wifi przestawić zegarek gdy będzie np. 17 na 21 i zobaczę co się stanie. Jeśli to nie programator czujnika zmierzchu to co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak właściwie to co Ci przeszkadza w tym? U mnie też potrafi załączyć światla mijania kiedy slońce świeci, szczególnie jak jest nisko nad horyzontem. Myśląc logicznie, auto przy takim słońcu jest lepiej widoczne jak ma światła mijania. Poza tym są dziesiątki ludzi, którzy po zmierzchu jeżdzą na ledach, kiedy juz ciemno a nadal pędzą przez ulice..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mi to w niczym nie przeszkadza. Sytuacja mnie zaskoczyła i zaciekawiła więc napisałem. Dobrze wiedzieć, że u Ciebie też się zdarza. Jestem świadomym kierowcą i po zmroku, przed świtem, czy w deszczu na LEDach nie jeżdżę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden czujnik nie zastąpi mózgu. W sumie było by to całkiem wygodne rozwiązanie pytanie tylko czy nasze Renówki nie robiły by wtedy dyskoteki na drodze np. podczas lekkiej mżawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!