Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bloutooth w Megane III prod. 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem prawdopodobnie z radiem?? bo zrywa mi połączenie bluetooth telefon > radio, radio przygasa i po chwili włącza się ponownie i tak co 15 sek sytuacja powtarza się, aż po jakiś czasie wszystko wraca do normy. Zauważyłem, że sytuacja ma miejsce po dłuższym postoju lub jak jest wilgotno. Przypuszczam, że coś jest na rzeczy z radiem, bo gdyby coś z oprogramowaniem to by nie działało trwale. Wydawać by się mogło, że może gdzieś nie ma kontaktu lub dostała się wilgoć. Może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem. Już wiem jak dostać się do radia,,ale nie wiem gdzie szukać blutootha, no i czy radio potrzebuje jakiegoś kodu po rozłączeniu? Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo. Tylko co ma na myśli "radio przygasa" ? U mnie radio się wycisza na pół sekundy i tyle, i raczej jest to nieregularne.

Jakoś nie zwróciłem uwagi czy wilgoć lub postój ma na to wpływ.

Moje rozwiązanie to włączać "blutacza" tylko jak chce zadzwonić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie. Wg mnie jest jakiś problem z najnowszymi telefonami i oprogramowaniem modułu bluetootha. Prawdopodobnie trzeba zmienić soft w radiu. Gdy miałem SG2 nie było problemu. Po zmianie na SG6 radio kilka razy jest resetuje i dopiero wtedy się paruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huawei P8 oraz P8 Lite działa prawie wszystko ok!. Połączenia, książka, wybieranie, rozmowa, wszystko działa, nie zrywa synchronizacji.

Prawie, to dlatego, że zestaw z auta, nie pobiera dźwięku dzwonka z telefonu. Do sygnalizacji połączenia używa ten paskudny fabryczny. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie ma wiele wspólnego z oprogramowaniem radia ani telefonu. Nic nie zmieniałem ani tu ani tu. Problemu upatruję w samym module radia .Dlaczego na całym forum wszyscy mówią tylko o sofcie . Do tej pory działało

 

Dodano: 31 sty 2016 - 09:52

Dodam jeszcze że sprawdzałwem z kilkoma różnymi telefonami starymi i nowymi i każdym przypadku jest to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zauważyłem dziwne resety , kiedy jest połączenie z telefonem po BT.

Czasami w trasie tak raz na godzinę - dwie następuje taki reset, wyświetlacz z nawigacją robi się czarny na kilka sekund, radio cichnie.

Po chwili znowu pracuje OK.

do tej pory nie zwracałem na to uwagi, a tu się okazuje że to jakaś seryjna usterka.

Ogólnie to ten system BT z Megane jest bardzo prymitywny, konkurencja już od kilku lat w autach z BT umożliwia czytanie ( nawet na głos) i nawet pisanie SMS-ów.

Mam samsunga z androidem 4.4.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sparowane dwa telefony (iPhone 4S oraz iPhone 5S) i nie mam żadnych problemów. Samochód posiadam rok i nigdy mi nic nie zerwało, a używam bluetooth średnio 6 dni w tygodniu. Dodatkowo dodam, że radio bez problemów pobiera książkę telefoniczną oraz historię rozmów. To co również mi się podoba, to fakt że jak używam Yanosika to komendy idą na radio i działa to idealnie. Ja osobiście jestem bardzo zadowolony :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sparowane dwa telefony (iPhone 4S oraz iPhone 5S) i nie mam żadnych problemów. Samochód posiadam rok i nigdy mi nic nie zerwało, a używam bluetooth średnio 6 dni w tygodniu. Dodatkowo dodam, że radio bez problemów pobiera książkę telefoniczną oraz historię rozmów. To co również mi się podoba, to fakt że jak używam Yanosika to komendy idą na radio i działa to idealnie. Ja osobiście jestem bardzo zadowolony :-)

Potwierdzam IPhone 4s i Nexus 4 - żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!