Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Laguna II jaki mocny silnik mi polecicie?


wicher123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was z powrotem. Nie było mnie z 5 lat tutaj gdyż sprzedałem scenika i kupiłem Voyagera. Teraz przyszedł czas na zmiany i szukam Laguny II ale mocnej. Będę tym autem robić ok 6 tyś rocznie więc... Nie chcę 3.0 bo to w automacie. Brałem pod uwagę 2 jednostki 2.0 z Turbo i bez. Co o nich myślicie? Czy Waszym zdaniem realne jest kupienie takiej Laguny w kwocie ok 20tys?

Jak patrze ceny allegro to rozpiętość bardzo zróżnicowana i sam głupieje.

Może ktoś doradzi na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie?

Raczej będę kupować z Niemiec (kolega mi poszuka)

Dzięki chłopaki i witam z powrotem ;)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj z powrotem :-)

 

Jak 2,0 to tylko turbo, masz do dyspozycji 170KM lub 205 w wersji GT. Ja bym szukał GT jak masz taki budżet, one tak nie tracą na wartości.

2,0 bez turbo ma 140KM ale skrzynia tylko 5 biegów.

 

Ja mimo wszystko rozejrzałbym się nad 3.0 - brzmi fajnie, dobrze jeździ, a automat jest do przełknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej byłem bardzo zadowolony. Fakt, że sztukę kupiłem wyjątkowo zadbaną, z małym przebiegiem, szukałem 8 miesięcy.

Ciężko jest kupić zadbaną lagunę, ceny są niskie, kupić może ją praktycznie każdy, ale nie każdy dba.

Warto wziąć pod uwagę, że ceny części są znośne, więc eksploatacja nie powinna być problemem. 2.0T to bardzo dobry silnik, jak się obawiasz 3,0 to myślę, że 2,0T można spokojnie polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam poliftowe 2.0 T. Pali co prawda sporo ale w fotel wcisnąć potrafi.

Ja byłem bardzo zadowolony i nie wykluczam powrotu do tego auta w przyszłości. W budżecie 20 tys. możesz pomyśleć nawet o GT jak kolega wyżej wspominał.

Spokojnie za 15-17 tys. można kupić dobrze wyposażoną sztukę 170KM.

Musisz pamiętać że w 2.0 T masz dwumasę ale nie ma KZFR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wersję 170 konną, nogę mam zdecydowanie cięższą niż lżejszą - po Łodzi od 10+ do 12, a tak na prawdę górnego limitu nie ma :P Ale jeżdżąc spokojnie można było się w okolicach 11 zamknąć.

W trasie dokładnie nie pamiętam ale 7 spokojnie dało się zrobić. 6 bieg, 130kmh ok 3000 obrotów. Przy 200kmh da się rozmawiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/oferta/renault-laguna-2-0-turbo-170km-xenon-cabasse-idealna-ID6yh37H.html

Czy ktoś zna to auto? Dziś sprzedałem Voyagera i szukam laguny II 2.0 T

A ze mam do Rzeszowa 350km to może ktoś z Was to auto zna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak napisu laguna na tylnej klapie.

Ja bym szukał wersji z nawigacją dvd. Co prawda mapy są już nieaktualne i na razie nie ma nadziei że będą nowe, ale za to jest dobry zestaw głośnomówiący (lepszy niż w radiu alpine, które mam obecnie). A zresztą, najpierw kup zadbaną sztukę, resztę się dopieści :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!