Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dwa do wyboru.


camus

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko kwestia w Stilo jest taka, że to typowe kombi (ew. hatchback), a tu jest minivan - różnica w środku jest ogromna pod względem ilości miejsca. Ja dodam od siebie, że czaiłem się również na Stilo kombi (dobry silnik, wyposażenie dosyć ok, niskie ceny, znajomy mechanik od Fiatów), ale zdecydowałem się na Megane II, bo ładniejsze, bardziej komfortowe, lepiej wyposażone i młodsze. Idąc Twoim tokiem myślenia powinien wybrać Megane II w kombi. :)

Jednak kolega szuka Scenica I i uważam to za bardzo dobry wybór, jeżeli szuka przestronnego auta w niskiej cenie. Podjedź, sprawdź wszystko dokładnie, bo różne kwiatki mogą być. Z drugiej strony, jeśli masz daleko, to pomyśl nad wynajęciem kogoś, kto za jakiś hajs sprawdzi auto. No i szukaj bez gazu, jak już to sam gazuj. ;)

 

Mowa o Scenic I a nie II :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale wg mnie MII jest w klasie Stilo, a nie MI. Idąc Twoim tropem: Scenic I -> Stilo -> MII.

Podpowiem z doświadczenia, że Scenica I można za 7 100 zł wyrwać z silnikiem 1.6, ale to bez gazu. Mówię oczywiście o bardzo dobrym stanie technicznym, gdzie zawieszenie, silnik i karoseria są w świetnej kondycji. Jeśli masz zamiar pojeździć takim autem jeszcze z 5 lat lub kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, to ja bym jednak się zastanowił, czy nie lepiej samemu założyć gaz, bo na starej instalacji jednak silnik może być wysilony. Autor nie wspomina, w jaki sposób (jakie trasy codziennie, ile km rocznie i ile lat łącznie) chce użytkować samochód, a to myślę, że ważna kwestia pod tym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho warto brać z gazem już założonym z jakąś popularną w PL instalacją, jeden temat z głowy. A co do zarżnięcia silnika - używany silnik 1.6 idzie na allegro za 900 zł wyrwać, więc... lać, jeździć i się nie przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co osoba, to inne zdanie - tak było, jest i będzie. :) I to bardzo dobrze, bo autor ma już argumenty na jedno i drugie. Tylko niech nie zapomni się pochwalić, co kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja cały czas w kropce, ale coraz to więcej jest plusów za tym samochodem, teraz tylko rozpatrzeń korzystną ofertę.

 

Dodano: 18 lut 2016 - 10:30

Niestety, jeszcze nie kupiłem. Mam jeszcze jedno pytanie: może warto kupić za granicą i ściągnąć go tu do nas, z ciekłym tryskiem gazu, albo benzynke i założyć tutaj gaz? Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na instalację, aby była "serwisowalna" u nas, bo dużo holenderskich jest praktycznie omijana szerokim łukiem przez gazowników.

Pomysł nie jest zły, jeżeli masz czas, aby jechać i nie boisz się, że wrócisz z niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg nie koniecznie skręcony, bo kierownica gumowa, ale brak tylnej wycieraczki i prawy halogen do wymiany. Tablice są nie PL, więc odpuściłbym, bonie znam handlarza, który zakłada LPG dobrej jakości. Zakładają zwykle - nie zawsze - ale zwykle zakładają badziewie, aby podnieść cenę lub atrakcyjność oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witajcie ponownie.

Chciałbym Wam podziękować za doradzanie. Ale czas przyszedł na zmiany miałem Scenic'a z 2001r. Ale niestety stało się. Miałem kolizje i teraz szukam ponownie. Może coś poradzicie do kwoty 7000zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!