Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dwa do wyboru.


camus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Na samym początku chciałbym sie przywitać. Witajcie!!! Do dnia dzisiejszego jeżdże juz wysłużonym Oplem Corsą, którą postanowiłem zmienić na coś większego i wygodniejszego. Wybór padł na Renault Scenic. Wybrałem dwa według mnie ciekawe:

http://olx.pl/oferta/renault-scenic-gaz-klimatronic-ladny-CID5-IDdttEX.html#9e44fe88ad

 

http://olx.pl/oferta/do-sprzedania-renault-scenic-1-6-16v-2001-rok-CID5-IDdrE8t.html#9e44fe88ad;promoted

 

Podpowiedzcie mi którym byście sie bardziej zainteresowali i dlaczego. Zaznaczę, że chciałbym kupić taki sprzęt w kwocie do 8tyszł najlepiej z gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym pierwszym (widać, że sprowadzony świeżo) sprawdź, czy nie ma holenderskiej instalacji gazowej, bo mogą być problemy z serwisem w Polsce. Żaden z nich w sumie nie opisał, jaką ma instalację, co mnie trochę dziwi, bo przynajmniej markę warto znać na dzień dobry.

Blachówkarze niech się wypowiedzą, czy na oko nie było nic w nich robione. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info czekając na więcej odnalazłem to

http://olx.pl/i2/oferta/renault-scenic-1-6-benzyna-klima-alu-CID5-IDdMPXR.html#:880ccadace#gallery

 

Jeszcze ten wpadł tyle że bez gazu. Ale zawsze można założyć, więc tu nie ma problemu.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego linku, po za ładnymi fotelami to podpicowany złom. Kierownica tak nie wygląda po 180tys. Na desce z lewej strony zerwana naklejka serwisowa prawdopodobnie z ostatniej wizyty w serwisie. Brak halogenów w tej wersji(?)

Drugi egzemplarz wygląda na nie picowany, sprzedaje osoba prywatna, więc zawsze na plus. Wersja jedna z najuboższych. Na zdjęciach mało można zobaczyć, tył wygląda jakby siedział (belka?)

Trzeci to egzemplarz po przejściach, cena jest bardzo niska, jednak jak założysz gaz, podstawowy serwis i już wyjdzie z 7tys, a to zawsze będzie "klamot".

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia faktycznie fajne, nie ma się do czego przyczepić oprócz tej taśmy klejącej od filtra powietrza. Warto obejrzeć resztę, a w szczególności sprzęgło w jakim jest stanie, potem czy nie ma wycieków i na końcu jak tam zawieszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że mogę na Was liczyć. Kurcze, nie sadziłem że ze zdjęć można się tyle dowiedzieć. Ja widziałem na tych zdjęciach ładne, zadbane samochody, tylko kupić a teraz widzę że to będzie poważniejszy temat, bowiem nie chodzi o to by kupić skarbonkę, a porządny samochód.

 

Dodano: 03 lut 2016 - 00:57

http://olx.pl/oferta/renault-scenic-lift-expression-1-6-16v-nowe-lpg-CID5-IDd2FLb.html#42d7d84d29 a co powiecie o tym? Szkoda że nie ma zdjęć ze środka, ale zawsze można poprosic o więcej zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo po zdjęciach niczego się nie dowiesz. Trzeba pojeździć, najlepiej z drugą osobą i wybrać najkorzystniejszą opcję. To są auta używane, więc zawsze coś się znajdzie do wymiany. Pytanie co i za ile.

 

Osobiście w tej cenie, wolałbym poszukać Fiata stilo. Silniki, jeśli chodzi o moc mają podobną, ale komfort jazdy i wygoda po stronie stilo o jedną generację ( coś jak renault scenic I a II ) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym celował do sprawdzenia ten drugi - jasny od osoby prywatnej - widać dzieci wożone, jest szansa, że auto sensowne i w miarę zadbane. Trochę "golas" ale to już Ty musisz zdecydować czy taka wersja Tobie pasuje, czy chcesz szukać bogatszej.

Ja bym unikał instalacji LPG z Holandii bo prędzej, czy później będą kłopoty z jej serwisem a one już przecież maja swój wiek i przebieg więc jak będzie trzeba coś wymienić to słabo może być a do takiej zakładanej u nas zawsze się części znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kwestia w Stilo jest taka, że to typowe kombi (ew. hatchback), a tu jest minivan - różnica w środku jest ogromna pod względem ilości miejsca. Ja dodam od siebie, że czaiłem się również na Stilo kombi (dobry silnik, wyposażenie dosyć ok, niskie ceny, znajomy mechanik od Fiatów), ale zdecydowałem się na Megane II, bo ładniejsze, bardziej komfortowe, lepiej wyposażone i młodsze. Idąc Twoim tokiem myślenia powinien wybrać Megane II w kombi. :)

Jednak kolega szuka Scenica I i uważam to za bardzo dobry wybór, jeżeli szuka przestronnego auta w niskiej cenie. Podjedź, sprawdź wszystko dokładnie, bo różne kwiatki mogą być. Z drugiej strony, jeśli masz daleko, to pomyśl nad wynajęciem kogoś, kto za jakiś hajs sprawdzi auto. No i szukaj bez gazu, jak już to sam gazuj. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i szukaj bez gazu, jak już to sam gazuj

Z jednej strony racja ale przy takiej cenie auta zakładanie instalacji to praktycznie minimum 1/3 wartości a przy zakupie posiadanie LPG lub brak nie wpływa na cenę. Jeżeli instalacja jest "markowa" i wszystko działa poprawnie a przebieg na tej instalacji nie jest pół miliona km to w najgorszym wypadku trzeba będzie drobne wymiany podzespołów gazowych zrobić. Ja bym do takiego starego auta już sam gazu nie zakładał bo to się po prostu nie kalkuluje, lepiej jednak kupić coś już z gazem. W nowszym, droższym aucie jak najbardziej lepiej samemu założyć ale w takim szkoda kasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze. Do Fiata Stilo jakoś nie mam przekonania, jeździć będę około 50km dziennie, więc nie dużo. Co do założenia gazu to macie rację - do starego samochodu nie warto. Dziś jeszcze wskoczyło takie ogłoszenie http://olx.pl/oferta/sprzedam-renault-scenic-1-6-16-gaz-sekwencja-CID5-IDdNJwR.html#1b656caac0 tyle, że tutaj jest spory przebieg i to mnie odstrasza pomimo że od osoby prywatnej i nie wiadomo którym jest właścicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z Bytomia sprzedawany przez handlarza, przebiegu podanego w ogłoszeniu nie ma sensu komentować (ładnie wygląda, ale to tylko "stan licznika"), sprzedawany przez handlarza. W ogłoszeniu pisze o nowej instalacji gazowej, lecz nic o firmie czy z sekwencyjnym wtryskiem czy najtańsza podciśnieniówka. Jeśli ktoś założył nowy gaz (ok 2tys zł), to po co sprzedawać dla mnie jasne jest, że zaczęły się problemy i ktoś pozbył się problemu sprzedając handlarzowi.

Bordowy też od handlarza. Przebieg jeśli jest prawdziwy to jeszcze pojeździ, po zdjęciach nic szczególnego nie widać, nie wygląda na specjalnie picowanego ;) Wg mnie najlepszy z tych wszystkich

Proponuje jednak skupić się na autach od osób prywatnych, handlarz musi na aucie zarobić (minimum 1000zł), dlatego kupuje jak najtańszy pojazd przygotowuje go aby na pierwszy rzut oka wyglądał na zadbany i sprawny, choć w rzeczywistości często wymaga dużego wkładu ;)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!