Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomocy, Nie ma takich felg


tomdx

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Szanowni koledzy.

 

Proszę Was o pomoc bo już mi ręce opadają.

Na moim Scenicu zamontowane są 4 koła z felgami 6J15H2 ET43 z rozstawem śrub 4x70, otwór wew.60.

No i o ten rozstaw mi chodzi. Co to za felgi? Co to za piasty? Nigdzie nie mogę znaleźć felg o rozstawie śrub 70.

Pytam bo poszukuję zapasu, którego nie mam.

Proszę Was bardzo o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz to odpisane z felg jakie są przykręcone czy sam mierzyłeś rozstaw??

Jeśli sam mierzyłeś odległość pomiędzy sąsiednimi śrubami i wyszło Ci 70mm, to jeszcze zmierz te przeciwległe.

Zapewne doznasz olśnienia......

Tu podstawy:

 

 

Nawiasem mówiąc ciesz się że masz tylko 4 śruby.

Przy 5 jest jeszcze zabawniej, bo tam nie znajdziesz jednej przeciwległej i wymiary jeszcze bardziej są wątpliwe...

Zasada jest taka, że nie ważne ile jest śrub i jaka pomiędzy nimi odległość, ważna jest średnica okręgu, na którym te śruby (czy też otwory) są rozplanowane.

I to jest to co jest podawane w wymiarach felg i czego poszukujesz.

Edytowane przez gojgien
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potocznie to podając, ponieważ zgodnie z zapisem, to pomiędzy każdą z sąsiadujących śrub powinno być 100mm, (4x100) a niestety co zostało wcześniej zmierzone i napisane, fizycznie jest to około 70mm.

Tu właśnie, w zrozumieniu tego zapisu (skrótu myślowego) tkwi sedno tego niedomówienia i poszukiwanie felg o rozstawie śrub 70mm.

Podanie samego 4x100 absolutnie nie wyjaśnia jak to zmierzyć i gdzie ten wymiar ma być zachowany.

Poprawnie taki zapis powinien być czytany:

felga o takim i takim rozmiarze, takim ET, takim otworze centrującym z 4otworami na śruby mocujące, rozmieszczonymi na okręgu o średnicy 100mm

Analogicznie jest przy felgach z 5 otworami na śruby, rozmieszczonymi na okręgu 105mm 5x105mm

Tu pomiędzy sąsiednimi śrubami jest zaledwie +/-62mm.

Edytowane przez gojgien
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dzięki za wyczerpujące odpowiedzi.

Faktycznie po przekątnej wychodzi prawie setka.

Nigdy się temu bliżej nie przyglądałem.

Myślałem, że rozstawy podają od środka śruby do środka.

Zawsze człowiek się czegoś ciekawego nauczy.

 

Jeszcze raz bardzo Wam dziękuje za pomoc:)

 

Więc czas ruszać po kółeczka 4x100:)

 

Proszę o zamknięcie tematu.

Edytowane przez tomdx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!