Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupujemy MIVPhI


Rolandzikl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ceny znamy, ale nie możemy ich publikować.

Szkolenia handlowców już dobiegają końca. MB4 już stoją na placach. Demo się rejestrują.

Nawet GT-ki dojechały.

Jeżeli macie pytania odnośnie nowości, chętnie odpowiem.

 

post-74388-0-18882400-1455884651_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przy okazji wizyty w serwisie Dyszkiewicz w Konstancinie miałem okazję zobaczyć wersję GT w kolorze niebieskim i powiem szczerze, że autko na zewnątrz i w środku robi bardzo dobre wrażenie. Wykonanie i jakość materiałów, kubełkowe siedzenia i cała reszte bardzo dobra. Gdybym teraz potrzebowałbym auta brałbym w ciemno. Przeraża mnie tylko ten tablet, który po woli wszyscy montują w autach. Ludzie zamiast skupić się na jeździe będą tam grzebać Aż strach pomyśleć ile "dzwonów" będzie ale wiadomo nie ma takich statystyk. Jadąc w Wwie do pracy codziennie widzę sporo stłuczek (wczoraj na trasie siekierkowskiej było ich 4 od ronda Marsa aż chyba po ul. Puławską. Ci z Warszawy wiedzą, że to spory chyba 10 km odcinek. Całość na 3 pasach stała.), których przyczyną jest nie tylko za szybka i ryzykowna jazda ale właśnie dziubanie w smartfonach co widzę na codzień. Ja mimo wszystko wolę manualne przyciski. Tu w MIV ekran i jakość obrazu była b. dobra, nie wiem jak w słońcu to będzie wyglądać ale jasność można ustawić więc nie powinno być problemu. Rozdzielczość ekranu też ok. W ustawieniach bardzo dużo przeróżnych opcji auta, wspomagania kierownicy i innych. Sądzę, że przed pierwszą jazdą trzeba z 30 min. poświęcić lub więcej na skonfigurowanie tego cuda.

Jedyny minus to mało miejsca na nogi z tyłu, lecz to również była bolączka poprzedniej wersji czyli MIII.

Szkoda, że moją Megi jeszzce nie klasyfikuje się do wymiany bo kupiłbym MIV w ciemno. Chociaż wersja GT nie czarujmy się nie jest dla przeciętnego Janusza. Decydując się na taką wersję cena prawie nie ma znaczenia a liczy się jedynie radość z jazdy :mrgreen:

Edytowane przez makgajwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie cena jednak ma znacznie nawet przy GT i to mimo, że to jest jednak trochę zachcianka, a nie racjonalny wybór. Widzę to przynajmniej po sobie. Chcę GT, żeby moc od czasu do czasu wjechać na tor (np w Krakowie jak go w końcu zbudują) i jednocześnie móc używać auta normalnie na co dzień. Wiem jednak, ze kaprys dlatego, jeśli ten kaprys będzie musiał być okupiony zbyt duża różnica w cenie w porównaniu do zwykłej wersji to GT po prostu nie kupie i znajdę coś u konkurencji. Ludzi którym cena nie robi różnicy w Polsce nie ma tak wielu... a dla nich Megane GT może nie być w ogóle ciekawa opcja :)

Ja pewnie dopiero za 2-3 lata będę kupował wiec mam nadzieje ze nawet jeśli cennikowo GT będzie drogie to do tego czasu rabaty zaczną robić różnice.

 

Poki co cieszę się, że "raporty" jak Twój sa pozytywne o M4, w szczególności o wersji GT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeraża mnie tylko ten tablet, który po woli wszyscy montują w autach.

 

A ja właśnie czekam na "tableta" , najlepiej z androidem, abym mógł "swoje" aplikacje tam zainstalować.Bo nie chcę być skazany tylko na nawigację na TOM TOM, dla mnie najgorszą jaką znam. Mam nadzieję, że będzie można zainstalować inną nawigację.

Do tego obsługa telefonu przeskakującą gałeczką w radiu, żeby dobrze wybrać numer faktycznie trzeba się zatrzymać, a konkurencja już od kilku lat proponuje fajne rozwiązania z wygodnym wyborem numeru , czy nawet funkcją pisania SMSów. W Megane 3 to niemożliwe. Może w Megane 4 poprawią te błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie czekam na "tableta" , najlepiej z androidem, abym mógł "swoje" aplikacje tam zainstalować.

 

Polecam zapoznać się z produktami:

http://www.parrot.com/pl/produkty/asteroid-range/parrot-asteroid-smart/

http://www.parrot.com/pl/produkty/asteroid-range/parrot-asteroid-mini/

http://www.parrot.com/pl/produkty/asteroid-range/parrot-asteroid-tablet/

 

Znajomy kupił urządzenie tej formy i jest bardzo zadowolony. Działa na Androidzie więc można instalować swoje aplikacje. Do samochodu wątpię, że wejdzie Android, ponieważ integracja obecnych już komputerów jest na tyle głęboka z elektroniką samochodu, że mogłoby to wywoływać niepożądane efekty, w postaci wirusów itp.

Edytowane przez sebastian_wifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wbudowanych "systemach" instalować innych niż wybrane przez producenta nawigacje raczej się nie będzie dało. Przyszłością mogą być systemy jak Android Auto i ja właśnie na to liczę, bo renault jest listowane jako producent który ma to wspierać. Wtedy zależnie od apki (np wydawców nawigacji na andka) będzie pewnie można sobie używać czego dusza zapragnie. Idea jest taka, ze wszystko będzie podawane z telefonu i zintegrowane z wbudowanym ekranem. Wsiadasz do swojego auta czy auta z wypożyczalni... nadal masz swoje mapy/muzykę itd itp :) I ja czekam, aż się to rozwinie/pojawi :) APEK póki co nie ma wiele, ale może będzie lepiej :)

Edytowane przez behbeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!