Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupujemy MIVPhI


Rolandzikl

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że moją Megi jeszzce nie klasyfikuje się do wymiany bo kupiłbym MIV w ciemno.

Szukam akurat M3 130 (1.4) więc jak masz ochotę przesiąść się na M4 to nie widzę problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VIC w tym roku na pewno jej nie sprzedam, ponieważ będę finalizował autko dla żony (Clio IV) No chyba, że jakiś niespodziewany przypływ gotówki się trafi jak wygrana w Lotto lub zwyżka kursu spółek, które mam w portfelu o 500%. Kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie czekam na "tableta" , najlepiej z androidem, abym mógł "swoje" aplikacje tam zainstalować.Bo nie chcę być skazany tylko na nawigację na TOM TOM, dla mnie najgorszą jaką znam. Mam nadzieję, że będzie można zainstalować inną nawigację.

Teraz jest jeszcze gorzej.

Aktualizacja starego TT Live za pomocą zdrapki 179 zł, w wakacje przy promocjach wychodziło 130 zł.

Najnowszą nawigację można aktualizować tylko i wyłącznie przez sklep Renault za jedyne 99€ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie zdanie, broniąc zaciekle tysiącem argumentów. :) Bo wbudowane, bo tylko jeden system, bo drogie, bo niedokładne, bo na Polskę nie nadaje się, bo...

Do czasu zakupu pierwszego auta z wbudowaną nawigacją i nie było to Renault. Każde następne, jest i będzie z wbudowaną, jej zalety są warte kupna co jakiś czas aktualizacji.

Obecnie wnerw mnie bierze jadąc firmowym autem, z navi przyklejoną do szyby i mazaniem paluchem po niej.

Co do tabletów w aucie, jestem za, poczta, zintegrowanie i pełna synchronizacja ze smartfonem, możliwość uruchomienia aplikacji, internet itp. W sumie dziwię się, że w kompaktach dopiero teraz robi się to popularne. Przecież takie urządzenie to kilkadziesiąt euro. Nawet jeżeli nie jest zsynchronizowane z systemami auta i tak robi duże wrażenie w tej klasie aut. Ale dla pewnych funkcji auta powinny zostać tradycyjne przyciski. Jest to jedyna możliwość na szybką i intuicyjną obsługę bez odrywania uwagi od prowadzenia pojazdu.

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nigdy nie kupuje samochodów z wbudowaną nawigacją.

 

Również się pod tym podpisuję. 95% tras robię na terenie Polski i nie wyobrażam sobie nie mieć ze sobą Yanosika. Do póki wbudowane nawigacje a właściwie systemy multimedialne nie pozwolą na streamowanie obrazu bądź aplikacji z telefonu dopóty mnie taki system nie interesuje.

 

No chyba, że ktoś lubi stać w korkach i płacić mandaty to wtedy wbudowana nawigacja w pełni go usatysfakcjonuje hehe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś siedziałem w nowej Astrze. W/g mnie jest o wiele więcej miejsca niż w Megane IV. Ustawiłem sobie fotel kierowcy i przesiadłem się na tył. Miałem kilka centymetrów luzu od kolan do siedzenia. W Megane dotykałem kolanami siedzeń i ledwo wsiadłem. W Astrze wsiadanie na tylną kanapę jest znacznie łatwiejsze ze względu na większą ilość miejsca. Poza tym w Astrze jest więcej miejsca na rozłożenie nóg. W Megane w prawą nogę cały czas uwierał mnie plastik tunelu centralnego. Skrzynia też jest bardziej precyzyjna. Tablet działa bardzo szybko. Ogólnie jestem pod wrażeniem Astry...

post-64369-0-66186700-1456155418_thumb.jpg

Edytowane przez rysiek1231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nigdy nie kupuje samochodów z wbudowaną nawigacją.

Mam Carminat Live i nie narzekam Bardzo dobra nawigacja pod warunkiem, że ma się wykupioną aktualizację map. Funkcja live sprawuje się bardzo dobrze. Aktualizacja poprzez komputer b. łatwa.

 

Dodano: 22 lut 2016 - 21:21

No chyba, że ktoś lubi stać w korkach i płacić mandaty to wtedy wbudowana nawigacja w pełni go usatysfakcjonuje

Od 3 lat jeżdżę tylko ze swoją wbudowaną Carminat TT Live i jest b. dobra. Yanosika używam tylko jako ostrzeżenia, ponieważ nawigacja ta wg mnie jest fatalna. Btw prawko mam od ponad 38 lat i w sumie zapłaciłem przez ten okres tylko 6 mandatów, z czego ostatnie 3 na przestrzeni ostatnich 3 lat kiedy rozmawiałem przez telefon (poprzez wbudowany BT) i jak każdy wie wtedy bardziej koncentrujemy się na rozmowie niż na jeździe, dlatego przekroczyłem prędkość o ok. 11 km/godz. Już niedługo każde auto seryjnie będzie miało navi czy nam się podoba czy nie.

 

Będzie wersja kombi

Edytowane przez makgajwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również się pod tym podpisuję. 95% tras robię na terenie Polski i nie wyobrażam sobie nie mieć ze sobą Yanosika...

No chyba, że ktoś lubi stać w korkach i płacić mandaty to wtedy wbudowana nawigacja w pełni go usatysfakcjonuje hehe :-)

Jeżdżący dużo autem, potrafi ocenić sytuację oraz wie gdzie można spodziewać się korka czy kontroli radarowej na drodze.

Osobiście, nie mam nic do zarzucenia TT. Owszem algorytmy działania są całkowicie odmienne niż w Automapie, trzeba do tego przywyknąć, zrozumieć i wtedy jest już OK.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem "przewidzieć" tylko, gdzie można "się spodziewać" a to duża różnica. Jeździsz dużo wiesz, gdzie i w jakich porach mogą tworzyć się zatory. Tak samo z kontrolą radarową, są pewne specyficzne czynniki, gdzie możesz spodziewać się kontroli, noga z gazu i jeden -zero dla Ciebie innym razem przegrywasz. Trudno, samo życie. Z czasem to wchodzi w krew. Na zdarzenia losowe, oczywiście nie ma się wpływu, trudno je przewidzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yanosika nie zastąpisz. Nie jesteś w stanie przewidzieć, że gdzieś 50 km dalej na Twojej trasie jest wypadek i droga zakorkowana/nieprzejezdna. Informuje on również o patrolach jeżdżących w okolicy, gdy ktoś je zgłosi, a także o kontrolach prędkości - czasem w najmniej spodziewanych miejscach się stawiają. Nie zastąpisz tego. Korzystam i służbowo, i prywatnie. Szkoda nawet 200 zł się pozbywać na mandat, a co dopiero tracić godzinę czasu kombinując z inną trasą, gdy obecna jest nie przejezdna.

Jak Yanosik się z którąś marką zaprzyjaźni, to będzie to dla mnie progress i ogromny plus na korzyść danej marki. Obecnie nawigacja samochodowa jak dla mnie tylko ładniej wygląda od niefabrycznej (czyt. telefonów, tabletów, GPSów), ale jest zdecydowanie gorsza i droższa. Niegłupim patentem jest montaż radia z ekranem dotykowym na systemie Android w miejsce fabrycznego radia (na facebooku jest "brazylijska" grupa Megane, gdzie sporo osób coś takiego wstawia) i nie dość, że można wybierać między różnymi odtwarzaczami muzyki, to można też wybrać odpowiednią dla siebie nawigację, również online (posiadają slot na kartę SIM). W MII pasuje idealnie, nie wiem, jak w MIII by to pasowało (nie zwracałem nigdy na to uwagi), ani w MIV (bo nie widziałem auta na żywo). No i jak ktoś się zna na programowaniu, to może sam sobie ogarnąć całe menu specjalnie do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś nie przegina z prędkościami itd to yanosika nie potrzebuje, a to pozwala wybierać w nawigacjach do woli. Osobiście bardzo lubię tomtoma, bo wg mnie najlepiej radzi sobie z wyznaczaniem tras (testowalem masę rożnych) i jeśli dobrze rozumiem wbudowane nawigacje w renówkach to właśnie tomtom. A jeśli potrzeba informacji o natężeniu ruchu itd, to mapy googla całkiem dobrze sobie z tym radzą (tomtom nie wiem, bo nie korzystam z tego ficzera mimo ze mam:>)

Edytowane przez behbeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!