Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupujemy MIVPhI


Rolandzikl

Rekomendowane odpowiedzi

kolega z pracy dolewa do Octavii 1.8 TSI około 2 litrów oleju na 1000km ale nadal to jest super samochód bo taki wygodny i szybki... Serwis na rozwiązanie problemu poradził mu wymianę silnika. Cena - jedyne 16 tys. zł.

Chyba już lepsza jest ta moja Meganka, która się będzie psuła, będzie miała fatalne światła LED niedorównujące xenonom innych aut, tandetną tapicerkę, słabą navi i ogólnie silnik do niczego.

Edytowane przez semthex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy cennik Megana IV, nowa cena za Intens TCe 130 to 75 600 zł. Dla przypomnienia dokładnie rok temu 7 marca 2016 pojawił się pierwszy cennik Megana IV, wówczas za powyższą wersję początkowo trzeba było zapłacić 73 600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to autko będzie miało 2 właścicieli, tzn. Ciebie i kolegę, bo z tego co mi wiadomo rabat pracowniczy polega na tym, że pracownik jest współwłaścicielem, czyli auto fakturowane i rejestrowane również na niego. Oczywiście jest jeszcze opcja, że zaraz po zakupie sprzeda Ci ten samochód, oczywiście bez zysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się tylko, żę taki 1.2 130KM to za mało jak dla mnie. Lubię dynamicznie polatać, mam teraz 150KM diesla i boje się, że to mnie nie zadowoli.

To może warto rozważyć dCI 130KM? Jeśli dużo latasz po trasach szybkiego ruchu wyjdzie ekonomiczniej i dynamiczniej.

Biorąc TCe przy prędkościach do 100-120km/h będzie wg mnie spoko, powyżej tego zatęsknisz za pojemnością i momentem obrotowym diesla :)

Mam porównanie np z VAG-owskim TSI 1.4 160KM, który mimo nominalnie większej mocy przy prędkościach autostradowych wymięka w porównaniu z solidnym dieslem o mocy rzędu 140-150KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniżki (18-19%) były do niedawna "z urzędu" przy wyprzedażach rocznika i wymianie generacji. Teraz chyba z ulicy ciężko o aż tak wysoki rabat, Renault jest na fali. Jak sprzedaż spadnie, to upusty wzrosną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed dylematem zakupu większego wozu ze względu na powiększającą się rodzinę. I zastanawiam się mocno nad MIV kombi. Pytanie moje jest następujące dla znawców mechaniki tego samochodu, czym różnią się technicznie TCE100 od TCE130? Tylko programem czy są różnice mechaniczne (np inna turbina etc)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzą też słuchy o nowych silnikach, które miały by trafić i do Meganki, poniżej cytat z jednego z portali:

Jak widać żądania klientów nie zostały zignorowane przez Renault – gama modeli Kadjar oraz Megane zostanie wzbogacona o 165-konną wersję benzynową.

 

Pod maskę tych modeli trafił motor 1.6 TCe Energy generujący 165 koni mechanicznych i 240 Nm momentu obrotowego. Łączony będzie z 6-biegową skrzynią manualną. W przypadku Kadjara silnik 1.6 TCe dostępny będzie w wersji Intens oraz Black Edition. W Megane pojawi się zaś od wersji Limited (wzorowanej na tej dostępnej w Clio), a bazującej na odmianie Zen.

 

Początkowo wersja 1.6 TCe dostępna będzie we Francji. Debiut na kolejnych rynkach, w tym w Polsce, przewidywany jest na najbliższe miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!