Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oświetlenie nóg pasażerów drugiego rzędu


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś posiada coś takiego? Ostatnio widziałem coś takiego w jakimś Audi i bardzo mi się spodobało.

Podejrzewam, że Meganiki nie miały czegoś takiego ale może ktoś u siebie dokładał i ma jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar coś takiego zrobić, ale do pierwszego rzędu. Jako lampki można wykorzystać lampki oświetlające tablice rejestracyjną. Czasami można kupić w dobrej cenie z wtyczkami. Problem tylko z podciągnięciem zasilania. Jak nic nie wymyślę, to podciągnę z lampki w podsufitowce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tylko lampki w drzwiach.

Ja nie mam. Co więcej, dzisiaj pytałem się w ASO czy można dołożyć, to mi facet powiedział, że fabrycznie nie było, więc tylko w ramach gadżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre miały z tyłu lampki w drzwiach inne nie. Moje GT z Francji miało lampki z tyłu i regulację wysokości fotela pasażera z przodu, teraz mam Megankę salon Polska, dobre wyposażenie, z tyłu brak lampek i regulacji fotela pasażera z przodu - normalnie kraj trzeciego świata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za OT, ale byłem dzisiaj w salonie i miałem pytania:

ja: na komputerze pokładowym spalanie chwilowe jest wyświetlanie w postaci "paska postępu" (progressbara). Czy można to zmienić na wyświetlanie liczby?

ASO: NIE

ja: czy możliwe jest ustawienie radia tak, aby nie wyłączało się gdy kierowca otworzy drzwi na zgaszonym silniku?

ASO: NIE

ja: czy możliwe jest ustawienie radia tak, aby ściszało się przy cofaniu?

ASO: NIE

ja: czy możliwe jest włączenie opcji doświetlania zakrętów (halogenami przy niskiej prędkości)?

ASO: NIE

ja: czy możliwe jest dołożenie oświetlenia do drzwi tak, aby otwarte drzwi oświetlały miejsce wysiadania?

ASO: NIE

 

Co ciekawe, wiem że niektórzy mają te opcje u siebie w autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja: czy możliwe jest ustawienie radia tak, aby ściszało się przy cofaniu?

ASO: NIE

 

Szkoda bo to by była bardzo fajna funkcja, chociaż wyrobiłem sobie już nawyk wyciszania radia przy kierownicy zaraz po wrzuceniu wstecznego :)

 

ja: czy możliwe jest włączenie opcji doświetlania zakrętów (halogenami przy niskiej prędkości)?

ASO: NIE

 

To jest dla mnie wstyd i hańba bo takie coś jest we Fiacie Punto Evo, który jest o segment niżej. Nie żeby mi tego brakowało, ale gdyby było to na pewno by nie zaszkodziło. No chyba, że to jest kwestia że te halogeny się nie nadają z jakiegoś powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o stałe podświetlenie?

U mnie fabrycznie (salon PL) jest oświetlenie z tyłu w drzwiach. meganecoupe02 regulacja wysokości fotela pasażera też jest.

 

PS.

A to wyciszenie radia przy cofaniu w jakim celu? Czujniki słychać przecież bardzo dobrze.

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kataryniarz, regulacji wysokości nie mam u pasażera, a w megance z Francji to miałem. Po prostu brak wajchy z boku fotela jak u kierowcy :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytam z uwagą Wasze wpisy i mam wrażenie, że nie koniecznie zrozumieliście pytanie kolegi deku.

Mam wrażenie, że Jemu bardziej chodzi o oświetlenie przestrzeni po przednimi fotelami tak by pasażerowie tylnej kanapy widzieli "na czym" stawiają nogi. Takie rozwiązanie to przyznam gadżet ale jeśli wykonać to na jakimś fajnym led-zie to mogło by niegłupio wyglądać. Wydaje mi się, że któryś z nas coś modził w tym temacie na forum ale teraz nie mogę odnaleźć tego wątku. To Jego podświetlenie było w MII hatchback i miało bodajże niebieski kolor, podświetlone były wnęki na nogi i z przodu i z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za problem kupić taśmę led , pociąć na 4 odcinki, kilka metrów przewodu 2 żyłowego. Z przodu pod deska rozdzielczą przykleić na kleju na ogrąco. Z tyłu (pod fotelami przednimi) spiać na trytytkach. Wszystko razem połaczyć. Kabellki wcisnąć w progi, słupki aż po lampkę podsufitki i wszystko gra i buczy.

Kiedyś zmontowałem takie coś w moim focusie.

Nie drogie koszty i roboty też nie dużo. A serwis pewnie by zebrał za to kupe kasy. Edytowane przez S-Driver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie działa to oświetlenie, miga jak na wiejskiej dyskotece. :lol:

Przepraszam, teraz już całkiem poważnie. W jakim celu instaluje się takie oświetlenie?

Do pewnego momentu, śledząc wątek, byłem przekonany, że piszecie o oświetleniu w drzwiach, które po otwarciu oświetla miejsce gdzie ewentualnie postawię nogę przy wysiadaniu z auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kurde, chciałem instalować pasażerom w drugim rzędzie a dopiero zauważyłem, że sam nie mam oświetlonych nóg jako kierowca. To normalne, że te auta nie miały takiego podświetlenia czy tylko moje jest kulawe. @yogin74 pisał wcześniej o pierwszym rzędzie ale jakoś nie skojarzyłem faktów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!