Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

2.0 tce hałas na rozgrzanym silniku.


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko ten dźwięk jest słyszalny jedynie na biegu jałowym po rozgrzaniu silnika.Zaraz po odpaleniu oraz po delikatnym zwiększeniu obrotów już nie słychać tych niepokojących odgłosów. Auto ma przebieg 68tys i wymiana rozrządu przede mną. To jest realne, że przy tak małym przebiegu koło pasowe jest do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

dzamber18 czy udało Ci się wyeliminować ten problem? U mnie jest podobnie (tylko ten dźwięk jest bardziej słyszalny) po rozgrzaniu silnika, na zimnym jest ok. Pojawiło się to po wymianie rozrządu (pasek, rolki, KZF, pompa wody) i paska osprzętu (pasek i napinacz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, cały czas tak jeżdżę. Objaw nie nasila się, ale musi być jakaś przyczyna bo jest kilka filmików na YT, więc problem nie jest jednostkowy. Auto masz od niedawna? Jeśli lekko zwiększę obroty biegu jałowego, to hałas zanika, gdy zaś odpuszczę i spadną do 750 to słychać ten nieszczęsny dźwięk. Ja również wymieniłem rozrząd, tyle że bez kzfr ale dźwięk jak był tak jest.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam od roku, wcześniej było ok. Dźwięk pojawił się po wymianie rozrządu i paska osprzętu (razem z napinaczem). Wydaje mi się, że przed wymianą tego dźwięku nie było (albo był mniej słyszalny). Moja teoria jest taka, że doszedł nowy pasek osprzętu, napinacz i naciąg jest większy, więc koło pasowe też przenosi większe siły i jest to bardziej słyszalne. Ja chyba je wymienię (znalazłem oryginalne za 490zł), bo strasznie mnie ten dźwięk irytuje <_< .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cały czas tak jeżdżę, słyszałem 2 opinie, że ten motor tak pracuje. Według mnie jednak coś powoduje ten hałas, jakiś czas temu "szperając" w google na hiszpańskiej lub francuskiej stronie"nie pamiętam już w tej chwili", znalazłem informację ,że po wymianie popychaczy hydraulicznych objawy ustąpiły. U mnie natężenie tego dźwięku wzrasta wraz ze wzrostem temperatury oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz i u mnie jest też to słyszalne jak auto się dobrze rozgrzeje.

Ale czy popychacze miały by winę,hmm nie wiem.

Kiedyś jak miałem lagune 2 1,9 dci to podobna sytuacja była, jak auto się dobrze rozgrzało to takie dziwne szuranie było słychać, podobne do tego ale tam miał winę za bardzo naciągnięty rozrząd, wina mechanika. Po poprawieniu naciągu problem znikł. A u nas jest samonapinacz więc to odpada chyba.

Sam nie wiem co to tak szura po rozgrzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!