Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poszukiwania Scenica II - prośba o wstępną analizę ogłoszeń


sztygar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Poszukuję Scenic II i natknąłem się na takie ogłoszenia. Prosiłbym o wstępną, internetową ocenę tych samochodów. Generalnie wystrzegam się aut "do zarejestrowania", raczej szukam czegoś co już jest na polskich tablicach.

 

1. http://olx.pl/oferta/renault-scenic-zadbany-1-wlasciciel-w-kraju-osoba-prywatna-CID5-IDdMjSp.html#2fc72071b0

2. http://www.auto.pl/gielda/osobowy_showone.php?zb5=d&zbb_od=2006&zbb_do=2006&zfn_in=481&zy5=20&zfn_in_1=481&z4z_in_1=45&kod=15c3rc&zyr=5

3. http://moto.gratka.pl/tresc/renault-scenic-ii-1-9-dci-confort-expression-20037179.html#37910fa62745194e,1

4. http://moto.gratka.pl/tresc/renault-scenic-ii-19518962.html#

5. http://moto.gratka.pl/tresc/renault-scenic-ii-1-9-dci-luxe-privilege-19270403.html#37910fa62745194e,1

 

Bardziej skłaniam się do zwykłej wersji niż Grand ale jak się okaże że jest w najlepszym stanie i najmniej podejrzana to i takiego wezmę. Skłaniam się ku dieslom ze względu na spalanie. Głównie będzie jeżdżony po aglomeracji śląskiej czyli 85% cykl miejski. Benzynowe z tego co widzę to spalają ponad 8l w jeździe miejskiej więc ta liczba mnie przeraża.

Jeżeli komuś się chce to proszę o opinie na temat powyższych modeli. A może ktoś z forumowiczów ma do sprzedania SII z lat 2005-2006?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się spóźniłeś.... 2 tygodnie temu syn sprzedał swojego sceniola 1,9dCi 120KM rocznik 2004, za niewielką cenę.

Priorytetem było by się go pozbyć, bo przesiadł się na Octavię kombi z silnikiem 1,6 MPI 102KM, którą zagazował. Przy jego przebiegach instalacja zwróci się w 1 roku.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, żaden z tych samochodów nie wzbudził mojego zaufania. Wszystkie oferty są z komisów. Co do silnika to polecam 1.9dci, ale 130KM(!), znacznie lepsza trwałość. Co do spalania to średnio 80% trasy reszta miasto wychodzi mi w granicy 6L. Jednak przy miejskiej jeździe 8l spali. Proponuje skupić się na ofertach od osób prywatnych. Niestety w Polsce ciężko znaleźć coś godnego uwagi. Swojego szukał przez blisko rok, zjeździłem pół Polski, a ostatecznie kupiłem 20km od domu (Grand Scenic 2004r. 1.9dCi 130KM Luxe Privilage, bezwypadkowy z prawdziwym przebiegiem 170tys km).

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, te ogłoszenia są rzeczywiście słabe.

Znalazłem inne, rzekomo od prywaciarza ale mam kilka wątpliwości. Poradźcie co mam myśleć na ten temat.

Fragment korespondencji ze sprzedającym:

Auto odkupiłem ponad rok temu od wujka ( od chrzestnego) nie przerejestrowałem auta ponieważ wcześniej jak miałem clio miałem kolizję . Aby nie płacić większych składek OC nie przerejestrowałem Scenica. Nie ma takiego obowiązku w naszym kochanym kraju.Ale auto kupuje pan odemnie tylko muszę dać panu oryginał umowy kupna miedzy mną ,a wujkiem i wtedy pan sobie rejestruje auto w Swoim Wydziale Komunikacji

Warto się w coś takiego pakować? Czy to nie przypadkiem jakiś trik zakamuflowanego handlarza? Może auto kradzione (z drugiej strony kto by kradł 10-letniego Scenica - a tego dotyczy ogłoszenie)? A może gośc pisze prawdę..?

I jeszcze jedna rzecz na którą zwróciłem uwagę:

na desce świeci się "service" od blokady kierownicy. Czy to tylko rzeczywiście kwestia wymiany jak pisze sprzedawca tego czujnika blokady czy początek czegoś poważniejszego (np. przekładni kierowniczej)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W to,że auto jest kradzione wątpie,możesz to zweryfikować po sprawdzeniu Vinu.Co do historyjki,to może być zarówno handlarz dorabiający "po godzinach" jak i Osoba prywatna,choć trudno to stwierdzić.Jednak jeśli kupiłby to auto od kogoś z rodziny to cena powinna wysoka(przynajmniej średnia)

 

Kolego,czy to nie jest przypadkiem srebrny scenic z 2006r 1.5dci(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBI 49135

To jest srebrny (teb 69) z panoramą dachem. Przedni zderzak z szarą listwą, reszta listew czarne. Kolego nie kupuj go!

Był uszkodzony w prawy przód, strzelone poduszki czołowe i napinacze pasów. Ponadto przebieg w lutym 2015r. w ogłoszeniu wynosił 305 000km. Na historia pojazdugov nawet sprawdzisz.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Szybki54 za odpowiedź! Wcześniej przeprowadziłem śledztwo i odkryłem, że facet ma DG o profilu mechaniczno-samochodowym tak więc szkoda :( Oferta fajna ale jak takie wałeczki kręci to co dopiero by wyszło z tym samochodem.

Znalazłem inny model, rzekomo sprawny, byłbym nawet w stanie podjechać i go sprawdzić. Jedyny mankament o którym mówi sprzedawca to to, że czasami świeci się kontrolka od wtrysku. Był wpinany pod komputer, rzekomo wszystko sprawne, pali normalnie - sugestia że to świece. Warto sprawdzać i ewentualnie brać czy zgodnie z sugestią kolegi aston76 nie pakować się w to...

 

I jeszcze jeden model - rocznik 2008, silnik 1,5dci 86KM... Jak myślicie - nie za słabe to? Na plus pewnie brak dwumasy i filtra cząstek.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 1,5 najlepiej szukać 105-106KM, a jeszcze lepiej właśnie 115KM, przy czym w tym ostatnim jest większe prawdopodobieństwo że będzie FAP. Wynika z tego, że trzeba się z tym pogodzić bo taki być może.

Ja mam 106KM bez fapa i w normalnej eksploatacji nie jest najgorzej.

 

W 86KM zapewne jest skrzyna 5 biegowa, a brak 6 jest najbardziej upierdliwe.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego napisz jeszcze jaki silnik w tym co świeci kontrolka wtrysku. Świece to jest inny komunikat, więc nie ma takiej możliwości. Co do usterki to, podejrzewam, że ktoś lał paliwo na jakiejś szemranej stacji i wtryski są przytkane (końcówki), wtedy kontrolka świeci po rozgrzaniu silnika. W takiej sytuacji spalanie jest wyższe o ok 0,5l. Jest to kosztowna naprawa, a jazda w takim stanie może doprowadzić do wypalenia dziury w tłoku. Jeśli to jest 1.5 to nie warto się w to pakować. W przypadku 1.9 co prawda niższy koszt, jednak zastanów się dobrze czy chcesz go ponieść.

Odnośnie 1.5 to nie jeździłem nigdy, jednak 86KM na trasę to będzie mało.

 

Po kropce, przecinku stosujemy spację. Poprawiłem. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego napisz jeszcze jaki silnik w tym co świeci kontrolka wtrysku.

1,9dci 130km. Podobno ta kontrolka nie świeci się stale tylko co jakiś czas się zapala.

Myślę, że też dam sobie spokój z tym egzemplarzem.

 

Dodano: 13 lut 2016 - 20:35

Koledzy, doradźcie czy warto interesować się samochodami które są na zagranicznych tablicach ale "gotowe do rejestracji"?

Mam nawet VIN jednego, ciekawego egzemplarza... Sprawdzałem go na autodna ale tam w wersji darmowej tylko podstawowe informacje są...

Jest jakiś dekoder który odsłoniłby więcej informacji? Oto vin mojego kandydata: VF1JMG4D637942319

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!