Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poszukiwania Scenica II - prośba o wstępną analizę ogłoszeń


sztygar

Rekomendowane odpowiedzi

Ja o takich mam jak najlepsze zdanie. 4 auta kupione na tych zasadach i zawsze było i jest OK.

W przeciwieństwie do 2 kupionych już na polskich blachach i użytkowanych przez poprzednich właścicieli przez jakiś czas.

Oczywiście trzeba patrzeć i sprawdzać co się kupuje ale już w przedbiegach auta takie są bardziej zadbane jak sprowadzone wcześniej i już tu użytkowane, oraz lepiej wypasione jak używki z krajowych salonów.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powracam z pytaniami.

Jak myślicie jest tu coś podejrzanego?

http://otomoto.pl/oferta/renault-grand-scenic-1-9-dci130km-7-osob-bogata-wersja-oplacony-ID6yffGh.html

Wygląda całkiem nieźle. Dodatkowo papiery (pytanie czy nie podrobione)...?

Edytowane przez sztygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko może być. Od papierów są inni spece (spytaj w IPN ;) ), tylko patrząc na tablice chyba zakup na Niemca. I pytanie jakie te nowe opony z 2015 r. to nie jakieś Interstar, Nexen czy inne coś jeszcze świeżego i nie do końca mającego już renomę i odpowiednią jakość, nie chce mi się wierzyć żeby ktoś zainwestował w nowe kapciuszki i zaraz sprzedał.... No i dywaniki gdzieś sobie poszły, głównie ten kierowcy... Moim zdaniem przebieg może być realny, podobne zużycie widać w moim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam samochód z tego samego roku (gdzieś w ogłoszeniu wydawało mi się że rok produkcji 2008), z rzeczywistym przebiegiem nieco wyższym bo 195500 km. i zużycie wnętrza jest na podobnym poziomie. Piszę o tym co widzę a nie o domysłach ile skręcili. Jak autor zdecyduje się obejrzeć to stwierdzi organoleptycznie na ile wygląda. Wg załączonej książki w pierwszych dwóch latach wypadało po niecałe 35000 km. Z kolejnymi latami mogło się wahać. Jak masz konkretne spostrzeżenia co do konkretnego egzemplarza to napisz a nie wrzucaj tylko swoich nie popartych niczym więcej osądów.

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, nie kłóćcie się. Natrafiając na ogłoszenia od handlarzy każdego z nich traktuję jako krętacza i liczę się z tym że auto ma odpowiednio mniej przejechanych kilometrów niż w rzeczywistości. Póki co czekam od niego na VIN, może się doczekam. Wtedy wydam osąd.

Odnośnie umowy "niemca", to wiem, że trzeba się wystrzegać ale jeżeli bym dostał fakturę i komplet dokumentów (z ważnym przeglądem, OC i tłumaczeniami) to mogę go spokojnie rejestrować w WK? Nawet chyba wracać na tych tablicach mogę, z tego co zrozumiałem z poradników w sieci...

 

Czy Waszym zdaniem za rocznik 2007 cena jest uśredniona czy raczej podejrzanie niska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej za wysoka :D Do mnie od 2 tygodni _NIKT_ nie zadzwonił, absolutnie 0 zainteresowania.... czas cofnac przebieg chyba bo naród wierzy w bajki

 

A przecież wcale nie wołam więcej, a mniej...

Edytowane przez baptysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam z pytaniami.

Jak myślicie jest tu coś podejrzanego?

http://otomoto.pl/oferta/renault-grand-scenic-1-9-dci130km-7-osob-bogata-wersja-oplacony-ID6yffGh.html

Wygląda całkiem nieźle. Dodatkowo papiery (pytanie czy nie podrobione)...?

Samochód z ogłoszenia ma hak.Sam przerabiałem wersje z hakiem, choć nie ma na to reguły. Jeden z modeli który kiedyś tam oglądałem miał umiejętnie zaszpachlowany jeden bok (najprawdopodobniej podczas cofania musiała przyczepka kempingowa się "złamać"), a drugi model był jak to mi powiedział mechanik "mocno zmęczony", choć tak jak pisałem wcześniej nie ma na to reguły ale zalecam czujność :).

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!