Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II wymiana żarówki w przednim reflekt


Rekomendowane odpowiedzi

Pocieszę, że prawy reflektor ze sprężynką świeci idealnie, linia odcięcia światła jest jak żyletka, natomiast w tym 'oryginalnym' nie wygląda to tak różowo :) Przy okazji zrobię zdjęcia reflektorów i postaram się znaleźć oznaczenia producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana dwóch żarówek H7 i postojowych - 2h na mrozie, poobijane i pocięte ręce, obtarcia, odciski na palcach, setki wypowiedzianych niecenzuralnych słów, na koniec konieczność ściągania zderzaka i połamane spinki - naprawdę bezcenne wrażenia ;D.

I tak nie zrobiłem tego jak ma być, bo jeden z drucików dociskających żarówkę wszedł jakby za głęboko i nie da się wyciągnąć, przez co zablokował nową żarówkę. Na wiosnę zapewne czeka mnie więc zapewne całkowite ściąganie zderzaka i lampy, bo nawet nie wymienię żarówki jakby się spaliła.

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taki przypadek że kobieta(oczywiście nie sugerując ani nie obrażając płci pięknej) na Wielkanoc chciała sobie wymienić żarówki , tak narobiła i na grzebała że pourywała regulatory , gniazdo soczewki połamane , więc koszty niezłe sobie zrobiła na zająca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problemy ze światłami, okazało się ostatecznie, że związane z działaniem UPC, ale z ich racji w ciągu jednego dnia wojowałem kilka razy z żarówkami. Pierwszy raz faktycznie jest paskudny, cieknąca z łap krew w pewnym momencie przestaje już przeszkadzać, najważniejsze jest osiągnięcie celu :P Ogólnie jednak teraz mogę wymienić żarówki świateł mijania w obu reflektorach dosłownie w parę minut bez zrobienia sobie krzywdy ;) Jak wie się jak to wcale nie okazuje się to jakieś bardzo trudne, wymieniam normalnie przez otwory w nadkolach.

Nie widzę jednak sensownego sposobu na ewentualną wymianę żarówek w kierunkowskazie...komuś udało się to zrobić bez opuszczania zderzaka i wywalania reflektorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało :) <piwko>

 

Wiecie co jest najgorzej ? jak wkład kierunku zajdzie błotem i innym syfem , to zdarzyło się że bez opuszczania i kombinerek nie da rady ,

Edytowane przez peugeot206.88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 2 miesięcy próbuję się zachęcić do tego, żeby powojować z kierunkiem od strony kierowcy. Żarówka jest OK, ale od czasu do czasu kierunek się wyłącza, trzeba wtedy docisnąć paluchem obudowę (chyba żarówki) i przez jakiś czas jest OK. Zajmujesz się reflektorami to może wiesz czym to może być spowodowane? Wystarczy tam coś wyczyścić czy coś trzeba będzie wymienić i w ogóle czy idzie ogarnąć temat bez ściągania reflektora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Właśnie padła mi żarówka H7 od strony pasażera. Jej wymiana zajęła mi 25 minut a wymiana drugiej, od strony kierowcy już tylko 5 minut :)

 

Nie zdejmowałem koła, nie demontowałem nadkola czy zderzaka. Wystarczył dostęp przez otwory rewizyne w nadkolach. Po tym doświadczeniu, sądzę że wyniana dwóch żarówek nie zajmuje więcej niż 15 minut.

 

Opiszę pokrótce jak wymieniałem te żarówki (podobnie postojówki):

- pod maską zdjąłem osłony tuż przy lampach (prawej i lewej), daje to możliwość choć zobaczenia co robimy jedną ręką (niestety) przy lampie,

post-95799-0-45722700-1493063811_thumb.jpg post-95799-0-48509200-1493063800_thumb.jpg

- zdjąłem zaślepki w nadkolach,

post-95799-0-81951800-1493063841_thumb.jpg post-95799-0-37870400-1493063851_thumb.jpg

- skręcałem koła na maksa w jedną lub drugą stronę w zależności od żarówki, którą wymieniałem,

- poprzez otwór w nadkolu odkręciłem w lampach przykrywki wtyczek zasilających żarówki H7 i postojówki,

- zdjąłem wtyczki,

post-95799-0-11220800-1493063938_thumb.jpg post-95799-0-94662000-1493063971_thumb.jpg

- odpiąłem sprężyny zabezpieczające żarówki H7 (należy przycisnąć i przesunąć w prawo),

- wyjąłem żarówki,

(Warto zapamiętać pozycję w jakiej są zamontowane żarówki. Ja tego nie zrobiłem, więc poćwiczyłem sobie na starej żarówce prawidłowe umieszczenie jej w gnieździe oprawy lampy.)

- zamontowałem żarówki i dalej wszystko analogicznie w odwrotnej kolejności.

Edytowane przez piottro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka żarówka i jaka wersja silnika. Ja w 2.0 dCi do wymiany kierunku musiałem ściągnąć zderzak, nie było innej opcji, ale nie ma się co tego obawiać. Ściągnięcie zderzaka, jak już się wie jak, to zajmuje 5 minut. Warto tylko mieć zapasowe, plastikowe kołki mocujące zderzak, bo lubią się połamać i nie trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!