Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II wymiana żarówki w przednim reflekt


Rekomendowane odpowiedzi

ja sie nie pytam o zarowki, ja mowie o calych reflektorach a co za tym idzie i instalacji elektrycznej i spryskiwaczach na klosze...

 

zaraz zaraz... bo chyba wczesniej niedoczytalem... Ty masz ksenony czy tylko klosze z soczewkami i zwykle zarowki (renault w ogole cos takiego kiedykolwiek montowalo w czymkolwiek?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odświeżając - jak to zmieniają w serwisie?

Podobno ściągają zderzak...?

Ja mam chyba jakieś niewymiarowe łapska, bo wymiana żarówki po stronie kierowcy jest niemal niemożliwa.

Ostatnio jak zmieniałem to na dokładkę zakleszczyła mi się kostka i wyjmując potłukłem starą żarówkę.

Potem pół dnia wyciągałem resztki z reflektora rurką igelitową założona na końcówkę od odkurzacza.

A właśnie mi znowu po stronie kierowcy strzeliła... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniam zarowy w kilkadziesiat sekund. Nawet teraz na 18 i oponach 225. Ostatnio mi coprawda zarowka wpadla do zderzaka, ale naszczescie po stronie pasazera i bez problemu sobia ja wyciagnalem. Jedyne co - to trzeba sie liczyc z delikatnym pobrudzeniem - szczegolnie teraz jak mokrawo na drogach mamy...

 

Btw. jezeli chodzi o soczewki i zwykle zarowki, to bylo takich swiatel dosc sporo. Sam jezdzilem taka Meganka 2005 zastepcza, bo pamietam, ze kombinowalem jakby to podmienic :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudniejsza strone kierowcy:

 

1. Skrecam kola na max w prawo.

2. Odkrecam plastik w nadkolu.

3. Odkrecam "pokrywke" reflektora (wyjmuje ostroznie, zeby nie zgubic ;-))

4. Wyciagam kostke.

5. Odpinam drucik (on jest na takim haczyku na gorze, wystarczy odpiac i sam niemalze opada na dol odblokowujac zarowke.

6. Wyciagam zarowke ostroznie, zeby nie zgubic i zeby zobaczyc z ktorej stony jest "bolec".

7. Wkladam nowa zarowke, bolcem w swoje miejsce.

8. Zapinam drucik - podnoszac go. Zaczepia sie na gorze (haczyk).

9. Podlaczam kabelki/kostke.

10. Sprawdzam czy swieci.

11. Nakrecam nakretke reflektora (na niej jest strzalka ktora strona do gory).

12. Plastk nadkola.

13. Nie wychodze do ludzi przez najblizsze 3 godziny, aby obtarcia, zaczerwienienia i odciski poschodzily z nadgarstkow.

14. Tyle!

 

Druga strona jest latwiejsza, bo jest znacznie wiecej miejsca. poza tym wszystko to samo, tylko kola w druga strone.

 

Przy okazji - nauczylem sie tego z aparatem. Ustawilem makro wsadzilem tam aparat i zobaczylem, jak caly mechanizm wyglada. Poza tym moja Meganka ma na blacie 130 000km. Od zawsze jezdzila na swiatlach caly dzien, takze troche tych zarowek juz sie przewinelo. Praktyka czyni mistrza :-)

 

Btw. trzeba zaczac robic chyba zawody w tym na spotach. Moze jakis medal faktycznie przykitram. 8-)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam dokładnie tak samo.

Po wsadzeniu ręki we wspomniany otwór w nadkolu mam swobodę ruchów jedynie w nadgarstku.

Jeżeli zakleszczy sie kostka na żarówce - to kicha (tak miałem ostatnio).

Jeżeli się nie zakleszczy - to wyjęcie idzie w miarę sprawnie.

Potem jest jazda z trafieniem nową żarówką w otworek, w odpowiednim ustawieniu.

Jak mam pecha, to tłukę żarówkę, a resztki latają mi po reflektorze...

Też zawsze jeżdżę na światłach :-)

 

Od strony pasażera - fakt, tam jeszcze ujdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kostke wyciagasz zanim odhaczysz drucik, prawda!? U mnie kilka dni temu tez ciezko schodzila, ale dala rade. Najwazniejsze - zachowac spokoj. Za pierwszym razem (kilka lat temu) tak wychodzilem z siebie ze w pewnym momencie krew kapiaca z lokcia zupelnie przestala mi przeszkadzac :roll: .

 

Chyba dojzalem jezeli chodzi o wymiane zarowki :-) :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie sie tak zapiekl ten plastik ktory sie odkreca, ze jak wyciagnalem lampe to nawet obcegami nie moglem odkrecic. Przez sama dziure w nadkolu nie byloby szans. Zdecydowanie nie jest to jakas przyjemna zabawa.

 

gacek ma racje - lepiej bawic sie w to zdejmujac tylko kolo i nadkole, niz rozbierac caly zderzak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie trafiło się ponad dwa tygodnie temu i to tak pechowo że obie naraz. Dla poprawienia mojego humoru stało się to wieczorem przy +1stC (na szczęście jak wymieniałem to nie padało) . Początkowo pomagała mi latarka w której w końcowym stadium żarzył sie punkcik. Najpierw lewe światełko a później prawe. Praktycznie mogłem zamknąć oczęta. Siniaki schodziły tydzień. Najgorsze że wcięło gdzieś długi rękaw który nakładałem poprzednio na rękę aż za łokieć. W sumie razem zmagania trwały ponad 30 minut bowiem musiałem jeszcze poruszać bezpiecznikami od światełek obok akumulatora, a lewa zaślepka była dorabiana z aluminiowej blaszki . Metoda wymiany żarówek podobna do opisanych wyżej.

Bez ściągania koła, bez ściągania nadkola - brak narzędzi , wieczór , fatalne oświetlenie miejsca pracy o ile drogę osiedlową mozna nazwać miejscem pracy

PS muszę wreszcie kupić kolejny komplet żarówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!