Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II wymiana żarówki w przednim reflekt


Rekomendowane odpowiedzi

Migacz prawa strona, u mnie to ta od kierowcy, poszedl w miare sprawnie ok.30 minut. Natomiast druga strona to masakra. Wczoraj meczylem sie 4 godziny i nic nie zrobilem. Skubana chyba sie zapiekla bo obracam ja dookola , a nie moge wyjac oprawki. Jutro lub w weekend sciagam nadkole moze sie uda wreszcie wymienic. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostęp do żarówek prawego reflektora jest całkiem przyzwoity od góry.

Należy zdemontować plastikową osłonę nad zbiorniczkiem spryskiwacza, następnie odsunąć rurkę od zbiorniczka spryskiwacza i dostęp do żarówek jest bez problemu. Tyle że nie do kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jest tam dostęp, ale ledwo wepchnę tam swoją dłoń (nie mówiąc już o trzymaniu w tym czasie żarówki), więc nic mi to nie da, a dodatkowo plastiki przytrzymujące osłonę dość szybko się zużywają i przestają tak dobrze trzymać. W każdym razie mam teraz inny problem, a mianowicie pękła mi kostka od żarówki H7 w prawym reflektorze. Nie orientuje się ktoś ile taka kostka może kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej, po przeczytaniu posta dotyczącego wymiany żarówki, byłem przerażony.

Dzisiaj spaliła mi się po stronie kierowcy. Dla przypomnienia jeszcze raz sobie przeczytałem,

zakasałem rękawy no i pełne zdziwienie 5 min żarówka wymieniona.

jak to zrobić świetnie został już opisane, mogę tylko jedną rzecz dodać

miałem założoną czołówkę i wkładając żarówkę świeciłem sobie do klosza i przez otwór

żarówki widziałem jak dokładnie trafić.

No jeszcze i spokój, wszystko dobrze wymacać i w 5 min zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Megankach diody leca...

Tablice (rurki 9xbiale LED) mialem podswietlona tydzien i poleciala jedna, kilka dni pozniej druga. We wnetrzu mam wszystkie W5W wymienione (poza lusterkami w "slonkochronach") i tez co jakies 2-3 miesiace jakas pada (a umowmy sie, ze tam sie swiatlo stosunkowo rzadko pali). Poza tym juz milion razy slyszalem ze te postojowki leca bardzo szybko i tov same nerwy. Ale daj znac jak u Ciebie bedzie inaczej, to chetnie wezme namiar na te konkretne diody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszedzie leca bo to sa diody na 12v

Nie tak do końca, bo trza odpowiednio dobrać rezystor i po kłopocie.

Po prostu źle dobrali jak to robili. Wzięli do obliczeń 12 V a nie 15 V i tu cały błąd, dlatego lecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!