Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II wymiana żarówki w przednim reflekt


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Cóż, wymiana żarówki w Megane II na pewno nie jest łatwą czynnością. Z tego co wiem są jednak samochody, gdzie jest o wiele gorzej, że bez demontażu zderzaka, błotnika się nie obejdzie. Chyba Smart ma tak właśnie rozwiązaną wymianę, gdzieś czytałem...

 

Narzekacie na ciężką wymianę żarówki, ale zapominacie o podstawowym fakcie. W kraju, z którego pochodzi ten samochód, jak również w całej Europie zachodniej oraz reszcie Świata żarówki wymienia się może raz, góra dwa razy w ciągu całego życia samochodu! Po wymianie żarówki powinno się każdorazowo ustawić reflektory, sami tego nie zrobimy, więc wizyta w warsztacie nas nie ominie. Zresztą, raz na kilka, kilkanaście lat mogę wydać tyle na wymianę w ASO. Nie wińcie projektantów za chore polskie prawo, nakazujące używanie świateł mijania niezgodnie z ich przeznaczeniem!

 

Dokładnie ta sama sytuacja gdyby cały czas jeździć z włączonymi wycieraczkami i narzekać, że szyba się rysuje, że pióra niszczeją... Może wydaje się to absurdalne, ale dla Francuza równie absurdalnym problemem będzie wymiana żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od strony pasażera:

1) wyjąć rurkę przedłużającą od zbiorniczka na płyn do spryskiwaczy;

2) odkręcić zaślepkę;

3) wypiąć kostkę;

4) zdjąć zabezpieczenie;

5) wyjąć żarówkę;

6) włożyć nową;

7) zrobić (prawie) wszystko w odwrotnej kolejności.

 

Od strony kierowcy:

1) wyjąć akumulator;

2) odkręcić zaślepkę;

3) wypiąć kostkę;

4) zdjąć zabezpieczenie;

5) wyjąć żarówkę;

6) włożyć nową;

7) zrobić (prawie) wszystko w odwrotnej kolejności.

 

Trochę gimnastyki niestety jest w tej sztuce, poza tym przyda się też cierpliwość... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche wprawy i 10do 15min nawymianę dwóch zarówek w swiatłach mijania, a po wymianie zarówek nie ma potrzeby ustawiania reflektorów ( jeden warunek ,żarówka jest założona prawidłowo ) Mozna to sprawdziś samemu stając przed ścianą nawet w dzien widać jak się układa strumień świetlny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Potwierdzam.

Teraz wymiana żarówek to dla mnie pikuś. Padła mi co prawda żarówka po stronie pasażera ale wymieniłem obie. Nówki to H7 Hella z filtrem UV.

W bonusie padły mi także obie postojówki, to też za jednym zamachem wymieniłem. Po małym dochodzeniu (bo nie byłem na to przygotowany wiedzą z forum) doszedłem jak to ogarnąć. Mój patent na postojówki jest taki, że jedną ręką od góry wciskam żarówkę W5W w oprawkę trzymaną drugą ręką od dołu, przez otwór w nadkolu.

Tak więc - jedna robota - 4 nowe lampki.

 

pozdrawiam

Viman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przeczytałem całego posta bo miałem do wymiany żarówkę po stronie kierowcy. Wyjęcie starej to pikuś był, ale założenie nowej to było wyzwanie. I tak wszyscy piszą że jak łatwo się wymienia i tak dalej tylko nikt nie napisał dokładnie w jakiej pozycji ma być żarówka założona. I dlatego postanowiłem to opisać.

 

Żarówka H7 ma wycięcie na swoim obwodzie z takim ząbkiem (zaznaczone w kółku) i to wycięcie musi być założone w oprawce lampy do góry w innym wypadku uszkodzimy sobie oprawę lub żarówkę. Zanim na to wpadłem to zajęło mi 30 minut bo nie chciałem nic robić na siłę i czegoś pourywać. :mrgreen:

 

H7-Lampe1.jpg?t=1279555148

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!