Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II wymiana żarówki w przednim reflekt


Rekomendowane odpowiedzi

Też jestem świeżo po wymianie - obie żarówki mijania i pozycja od strony pasażera... O ile strona pasażera w kwestii mijania jest w miarę prosta (skręcone koła i przez otwór w nadkolu) tak pozycja była dosyć kłopotliwa.. jedna żarówka przy próbie włożenia w oprawkę gdzieś mi spadła i już jej nie znalazłem..

Do wymiany pozycji polecam odpiąć wtyczkę z żarówki mijania - łatwiej będzie oprawkę wyciągnąć i manewrować..

Natomiast strona kierowcy to tragedia.. miejsca bardzo mało i bardzo mały zakres ruchu (też przez nadkole). Nie jestem zbyt zwinny i gibki w związku z czym ręka mocno poobijana.

Generalnie tak - wymiana w nocy nie powinna stanowić problemu gdyż i tak robi się to po omacku :mrgreen:

Aczkolwiek przy ubrudzonym nadkolu / oponie nie byłoby to zbyt przyjemne..

Dla tych którzy robią to pierwszy raz polecam otworzyć maskę i zdjąć te plastikowe osłony - można sobie podpatrzeć gdzie co i jak ;)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio klientkę co sama wymieniała sobie żarówki, i nie dość że nie umiała to jeszcze wyrwała regulatory poziomowania reflektora, :applause:

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Mam problem z reflektorem prawym, żarówka mijania nie zawsze się świeci. Zabrałem się za wymianę i diagnoza jest taka: stopiła się kostka i wtyczka plusowa jest przepalona i wyszła z plastiku. Efekt jest taki, że po zmianie żarówek działało dobrze przez 2kkm teraz historia się powtarza. Na żarówce jakby przepala się od tej przepalonej wtyczki jedna blaszka.

Jak zrobić dostęp do tych kabli, żeby wymienić kostkę?

 

Dodam, że przy wymianie wymieniłem obie H7 i obie H1 w 10-15min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną ręką nie da sie tego zrobić.

Oddałem dzisiaj do serwisu bo nie dało się już jeździć. Wtyczka przepaliła się do tego stopnia, że nie podawała prądu do kierunkowskazu.

Szacowany koszt 50-60pln plus koszty wtyczki(6pln) i nowa żarówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie stopiły się kostki w obydwu reflektorach.Pojechałem do warsztatu, który zajmuje się francuzami i krzyknęli 300zł bo mówią, że trzeba ściągnąć zderzak. No i póki co jeżdżę bez kostek z samymi konektorkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lekkie przegięcie, faktycznie trzeba ściągnąć zderzak i wykręcić lampy ale jest to bardzo proste.

Ostatnio jak upaliła mi się kostka w lampie to kupiłem nową w pobliskim warsztacie.

Ściągnąłem lampę ale okazało się, że moja zaciskarka nie podejdzie.

Podszedłem do wcześniej wspomnianego elektryka i kazał pracownikowi założyć.

Pytam się ile a on "dobra jest, tyle co za kostkę".

Fakt, wcześniej skasował jak za zboże 10PLN :)

Edytowane przez Graffy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy wymianie żarówki kierunkowskazu wpadła do reflektora.

Masakra. Wtedy musiałem ściągać zderzak i wyciągać światło. I chyba wtedy zmieniają się nieco ustawienia świateł bo na przeglądzie wyszło że miałem źle ustawione a na poprzednim ustawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukając miejsca, żeby wymienić kostkę kilka razy usłyszałem 200-300zł. Wymieniłem w Norauto w Białymstoku, mówione było 50-60, ostateczna cena 100zł. Okazało się przy tym, że nie miałem prawie przymocowanego prawego nadkola. Wymienili co trzeba, ustawili światła. Jestem zadowolony z roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka refleksja po wymianie - za pierwszym razem (tydzień temu) padła mi H7 od strony pasażera - wymiana przez otwór w nadkolu zajęła mi ponad godzinę, bo dodatkowo spinka się wyczepiła i musiałem kombinować żeby ją zaczepić. Dziś padła od strony kierowcy - odkręciłem zaślepkę w nadkolu i okazało się, że jest tam tak mało miejsca, że nawet połowa dłoni mi się nie mieści. Spróbowałem wymiany przez maskę - zdjąłem osłonę koło akumulatora (bodajże 4 spinki), wyjąłem akumulator i tak uzyskałem idealny dostęp :) Przy wymianie od strony pasażera, oprócz osłony, wyjąłem także rurkę od płynu do spryskiwaczy. Efekt? Wymiana obu zajęła mi 10 minut +5 minut na wpisanie kodu w radiu i przyuczenie szyb :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kto mi pomoze?

Lewa lampa

Wystarczy tylko wyjac zarowke ale jak?

Zadna sprezynka jej nie trzyma ale jest taka blaszka jak na

Zdjeciu

db4924bccc34af8f0ddmed.jpg

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!