Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II wymiana żarówki w przednim reflekt


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

No i wczoraj po 1,5 r. od zakupu zauważyłem, że spaliła się lewa przednia postojówka. Dzisiaj rano przystąpiłem do wymiany, jednak w 2,0 dCi z xenonami nie ma tyle miejsca, ile w innych wersjach, stąd od strony dekielka w nadkolu nie jestem w stanie nic zrobić. Aby wymienić postojówkę wyciągnąłem akumulator, następnie zdemontowałem taką ślepo zakończoną rurę odchodzącą od wlotu powietrza (wie ktoś może do czego ona służy?).

 

post-77517-0-61795500-1462017717_thumb.jpg

 

Dzięki temu mogłem wyjąć dekielek zaślepiający złącza postojówki i światła drogowego. Następnie wyjąłem wciskane gniazdo żarówki i w końcu mogłem ją wymienić. Całość ok. 20 min. Na przyszłość może to zająć trochę krócej, ale dość ciężko było wyjąć samemu akumulator. Potrzebne narzędzia, to płaski klucz 10 do klem, oraz nasadowy, z przedłużką 14 mm do odkręcenia blokady akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w Megane II phII po odłączeniu rurki wlewowej zbiorniczka spryskiwacza dostęp do postojówki jest idealny, a lewa strona to bez wyjęcia akku mi się nie udało i też rewelacyjnego dostępu nie było :) ale już obydwie święcą - czas ok 1 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej,

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

przebiłem się przez 7 stron tematu.

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Możemy jakoś podsumować wiedzę z tego tematu?

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Na 3 stronie jest instrukcja jak wymienić światła mijania:

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

1. Skrecam kola na max w prawo.

2. Odkrecam plastik w nadkolu.

3. Odkrecam "pokrywke" reflektora (wyjmuje ostroznie, zeby nie zgubic ;-))

4. Wyciagam kostke.

5. Odpinam drucik (on jest na takim haczyku na gorze, wystarczy odpiac i sam niemalze opada na dol odblokowujac zarowke.

6. Wyciagam zarowke ostroznie, zeby nie zgubic i zeby zobaczyc z ktorej stony jest "bolec".

7. Wkladam nowa zarowke, bolcem w swoje miejsce.

8. Zapinam drucik - podnoszac go. Zaczepia sie na gorze (haczyk).

9. Podlaczam kabelki/kostke.

10. Sprawdzam czy swieci.

11. Nakrecam nakretke reflektora (na niej jest strzalka ktora strona do gory).

12. Plastk nadkola.

13. Nie wychodze do ludzi przez najblizsze 3 godziny, aby obtarcia, zaczerwienienia i odciski poschodzily z nadgarstkow.

14. Tyle!

 

Druga strona jest latwiejsza, bo jest znacznie wiecej miejsca. poza tym wszystko to samo, tylko kola w druga strone.

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Dodatkowo prawe mijania można wymieniać od góry, wcześniej trzeba ściągnąć wlew do płynu do spryskiwaczy.

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Jak się ma sprawa z kierunkowskazami?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

podzielę się swoją nieprzyjemną wymianą H7 z lewej strony, miałem jechać nad morze (sprawdziłem wszystko przed wyjazdem) o godzinie 2:00 wyjazd wsiadamy z rodzinką a tu zonk, na stacji do 3:15 ręce pocięte mówię jadę za 2h będzie świtać(włączą się ledy), skończyło się tym że musiałem ściągnąć koło rozkręcić całe nadkole i okazało się że jest taki ząbek i on się zablokował musiałem go na siłę wpychać do reflektora i dopiero żarówka została poluzowana:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory wymieniałem żarówki od strony nadkola. Tym razem przy wymianie żarówki lewego kierunkowskazu postanowiłem spróbować demontażu zderzaka.

Okazało się, że jest to zdecydowanie najlepszy sposób na wykonanie tej operacji - prosto i wygodnie.

Zastanawiam się tylko jak długo wytrzymają zaczepy zderzak - reflektor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Ja też ostatnio zmagałem się z wymianą żarówek w Megane 2 kombi 1,5 dCi.

Wymianę przeprowadziłem zdejmując górną osłonkę nad zderzakiem, częściowo zderzak (jak na filmie- bez wkrętów z dołu) i wykręcając przednie reflektory.

Bardzo przydała mi się ta filmowa instrukcja:

 

 

Moim zdaniem jest to najlepszy sposób na wymianę żarówek bez obdzierania sobie rąk.

Może być również przydatna osobą, które nie mają pojęcia jak zabrać się za wymianę żarówki mijania przez otwór serwisowy w nadkolu.

Jak się już rozbierze i wyciągnie lampy, oraz "oblook'a" co i jak łatwiej jest wymienić żarówkę awaryjnie na parkingu przez nadkole ;-).

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio również miałem problem z wymianą żarówki świateł mijania w MII phII. Wcześniej miałem phI i nie było żadnego dylematu. Niestety nie zapamiętałem jak oryginalnie żarówki były obsadzone, bo ciężko było je wyciągnąć... Poradziłem sobie nagrywając telefonem miejsce obsadzenia żarówki - polecam patent.

 

Mam uwagi odnośnie obecności sprężynki w phII - u mnie nie występuje po stronie lewej (kierowcy), ale mam ją po prawej (od pasażera). Oba reflektory (Valeo) wyglądają na oryginalne, natomiast podstawy żarówki są różne, lewa jest ustawiona pod skosem, prawa 'normalnie'. Auto było sprowadzone z Holandii, raczej pewne, więc uważam, że nie było nic wymieniane.

 

Załączam zdjęcia podstaw z obu stron.

post-82122-0-26888600-1478011629_thumb.jpg

post-82122-0-69541800-1478011649_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie taki diabeł straszy - wystarczy podejść na spokojnie.

 

Właśnie wymieniłem żarówkę przednią mijania od strony kierowcy - była tam H7 12V 55W U.

Auto: Megane 2 ph1 2005 1,4 benzyna 16V.

 

Kolejność:

1 - zdjęcie dekielka serwisowego w nadkolu - odkręca się w lewo, dość mocno trzeba przekręcić

2 - trzeba wymacać dłonią dekielek od samego reflektora i go odkręcić, potem wyjąć przez ten otwór serwisowy

3 - odczepić złączkę od żarówki

4 - odhaczyć drucik trzymający już samą żarówkę i zwyczajnie ją wyjąć

Potem wszystko odwrotnie ale to już idzie migusiem ;)

 

Wszystko można zrobić jedną ręką prawą. Mi się spokojnie udało a kawał chłopa jestem.

Polecam otworzyć maskę i zerkać przez szparki z góry - wszystko ładnie widać.

 

To powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!