Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupno nowszej meganki


Sumis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Kupuję niedługo nowy samochód i mam możliwość ogarnięcia Megane z 2009 w benzynie z silnikiem 1.6 i przelotem około 90k. Za tydzień jadę obejrzeć i się nim przejechać i oto moje pytania: po czym mogę sprawdzić że samochód nie był bity ani nie posypie mi się miesiąć po zakupie? Czy ten przebieg jest w miarę spoko jak na ten rocznik czy może to wskazuje na to że mógł być kręcony? I chyba najważniejsze bardziej mi się opłaca zakup benzyny i przerobienie go na LPG czy może poszukać z już zamontowanym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie posypie mi się miesiąć po zakupie?

W sumie tego się nie dowiesz jak nie kupisz i mówię całkiem poważnie, zawsze jak nie mechaniczna rzecz to elektroniczna może się zepsuć.

 

Czy ten przebieg jest w miarę spoko jak na ten rocznik czy może to wskazuje na to że mógł być kręcony?

Wszystko zależy jak kto jeździ - ja mam taki samochód z tym silnikiem + LPG od 1,5 roku i zaraz będę miał 40 000 km.

 

I chyba najważniejsze bardziej mi się opłaca zakup benzyny i przerobienie go na LPG czy może poszukać z już zamontowanym?

Moim zdaniem zdecydowanie samemu lepiej założyć. Przede wszystkim będziesz miał gwarancję. Dodatkowo pewność, że teoretycznie będzie wszystko działać jak należy. W rodzinie miałem dwa przypadki samochodów z kupionym już zamontowanym LPG (Fiat Stilo i Fiat Punto) i w obu przypadkach żaden gazownik nie mógł tego ogarnąć co tam się działo, skutkiem czego nabywcy pojazdów jeździli na PB.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez sebastian_wifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba najważniejsze bardziej mi się opłaca zakup benzyny i przerobienie go na LPG czy może poszukać z już zamontowanym?

Zdecydowanie lepiej założyć samemu. Zawsze masz możliwość wyboru zakładu i podzespołów a to lepsze niż kupowanie kota w worku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra... dzięki za podpowiedzi. Jutro jadę oglądać i zobaczymy :P

 

Jakieś rady na co zwracać uwagę podczas montażu? W sensie jakieś firmy się bardziej bądź mniej opłacają? I jak to jest z warsztatami? Zastanawiam się między kilkoma ale szczerze mówiac zastanawiam się gdzie w okolicach stolicy znaliby się na rzeczy na tyle żeby nie spieprzyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejszy dobry gaziarz. Taki nawet ze słabszych podzespołów zrobi sprawnie działającą instalkę. Zajrzyj na lpg-forum i zobacz polecane zakłady w swojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem już zapytania do kilku miejsc i zobaczymy co mi odpowiedzą :P Mam nadzieję że dostanę w miarę sensowne odpowiedzi ^.^

 

A póki co patrzcie co kupiłem :P

cięcie

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier bardzo ładny, zawsze mi sie ten odcień podobał. Nie chce Cię kolego martwić, ale wg mnie on był uderzony w lewy przód (słabe spasowanie maski, błotnika i reflektora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to tak mnie przedrzeźniać :?:

Wiem widziałem niestety ale godzę się na to... Właściciel mi o tym powiedział i zszedł trochę z ceny... na szczęście gość był w miarę uczciwy jeśli chodzi o takie rzeczy i powiedział co jeszcze trzeba by zrobić. Jak byłem w aso to potwierdzili.

Wybaczcie za ten myk z fotkami... nie doczytałem już wrzucam ponownie ^.^

thumb_hosting_zdjec_1456932013__dsc02644.jpg thumb_hosting_zdjec_1456932253__dsc02639.jpg thumb_hosting_zdjec_1456932279__dsc02628.jpg thumb_hosting_zdjec_1456932299__dsc02629.jpg thumb_hosting_zdjec_1456932317__dsc02649.jpg thumb_hosting_zdjec_1456932333__dsc02650.jpg thumb_hosting_zdjec_1456932355__dsc02652.jpg thumb_hosting_zdjec_1456932381__dsc02631.jpg

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile żeś dał jeśli można wiedzieć ? bardzo mi się podoba poluję na taką, bo mam teraz megane II 3d w podobnym kolorze ( tei45 ) i chce sprzedać aby zakupić takową właśnie! :)

Edytowane przez Marcin91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem za niego 20k więc uważam że całkiem niedrogo ^.^

 

A tak wracając do tematu to zastanawiałem się miedzy AG Centrum i Energy Gaz Polska. Ktoś z was robił tam instalacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doookładnie. Do takiego wniosku doszedłem i jestem zadowolony. Nie oddam. Dopiero go ogarnąłem i :P

 

Dodano: 09 mar 2016 - 11:38

Zrobine... wygląda całkiem nieźle ;)

 

thumb_hosting_zdjec_1457519802__dsc02653.jpg thumb_hosting_zdjec_1457519846__dsc02655.jpg thumb_hosting_zdjec_1457519861__dsc02656.jpg thumb_hosting_zdjec_1457519885__dsc02643.jpg thumb_hosting_zdjec_1457519899__dsc02640.jpg thumb_hosting_zdjec_1457519917__dsc02638.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!