Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic IV


kataryniarz

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem filmik z prezentacji.

 

 

Pięknie, cała masa diesli i dwie benzyny. Poszaleli. Ciekawe czy będzie do wyboru tylko 1.2 TCE 115/130 czy może pójdą po bandzie i dadzą 0.9 TCE, pewnie by się sprawdził.

 

Dodatkowo jak dla mnie strzelili sobie w stopę: w drugim rzędzie mamy już kanapę a nie oddzielne fotele. I biorąc do tego poziom podłogi bagażnika oraz składanie tylko oparć (przynajmniej tak to widzę) pakowność chyba zmalała. Opcji wyjęcia chyba brak, u mnie nieraz się sprawdzało. Także przesuw poszczególnych foteli i mozliwość odchylenia oparcia. Oj średnio mi to wygląda... a za to mój GSII ma coraz większe szanse na dożywocie u mnie...

 

Wizualnie? Z wierzchu niby ciekawie że upodabnia się do Espace, ale z drugiej strony coraz więcej blachy a szyby coraz niższe i jakiś taki przytłaczający się robi. Trzeba będzie obejrzeć na żywo, ale już jest kilka rzeczy które dla mnie odpadają. Zobaczymy jak będzie wyglądał Grand i co mu dadzą pod maskę... Jednak kiepsko to widzę.

 

Dodano: 03 mar 2016 - 13:51

To co na shoucie wrzucił Tomik: http://moto.onet.pl/aktualnosci/renault-scenic-w-nowej-odslonie-targi-genewa-2016/fr8s17

 

I kilka spostrzeżeń nawiązując do mojego wcześniejszego wpisu:

 

-jest możliwość przesunięcia tylnego rzędu siedzeń, ale w kuriozalny sposób: lewy fotel z możliwością oddzielnego przesunięcia i złożenia, oraz ławka (środkowe i prawe miejsce) którą także można przesunąć i odchylić/złożyć oparcie. Już coś, ale chyba księgowi byli głośniejsi. Rozwiązanie z poprzednich generacji było moim zdaniem lepsze.

-gdzie się podziały szuflady pod tylnymi siedzeniami? Poza tym ilość schowków już w SIII była znacząco mniejsza niż w SII. Tutaj chyba też jest ich coraz mniej. Jeszcze patent schowko-podłokietnika między przednimi fotelami: żeby skorzystać z uchwytów na napoje trzeba go jakieś 15-20 cm. cofnąć, zmniejszając miejsce na nogi pasażera środkowego fotela. Czy sam podłokietnik będzie miał możliwość przesunięcia do przodu by mieć na czym oprzeć łokieć? Zamykane schowki w drzwiach już zniknęły w SIII, tutaj też ich nie ma, brak nawet najgłupszej małej półeczki na wierzchu deski rozdzielczej, nie ma nawet gdzie chusteczek w małej paczce położyć.

-ciekawe jak z jakością materiałów wnętrza. SII nie miał idealnych, ale SIII z tych co oglądałem już jakością nie grzeszył... A myślałem że nauczyli się na SI że nie ma sensu badziewia dawać...

 

Dobra, pojawią się w salonach to obejrzę, docelowo i tak czekam jak będzie się Grand prezentował.

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dziś przymierzyliśmy się do nowego SIV w wersji krótkiej. Wizualnie świetne auto, mega wielkie koła robią wrażenie i dodają dużo uroku. Niestety wnętrze rozczarowuje ilością miejsca :( O ile z przodu jest bardzo fajnie to z tyłu ciasnota, sam za sobą (186cm) ledwie się mieściłem - na dodatek idiotycznie zaprojektowane stoliki - kawał naprawdę grubego plastiku - skutecznie wbijały się w kolana. Kolejny minus to bagażnik, jak na auto rodzinne zbyt mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dodatek idiotycznie zaprojektowane stoliki - kawał naprawdę grubego plastiku - skutecznie wbijały się w kolana

TO akurat nic się nie zmieniło względem Scenica II i III oczywiście piszę o krótkiej wersji.

Mi osobiście się podoba, jak się pojawi to zrobię przymiarkę. Też mnie interesuje wersja grand.

Edytowane przez baciuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymiarka tylko z ciekawości, nadal Grandtour lepszym wyborem jak dla nas... chociaż powinienem napisać kombi, chyba za jakiś czas będziemy zmuszeni do poszukiwań u konkurencji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kombi też była przymiarka, też nie widzę jakiejś znaczącej różnicy w tylnej części samochodu między megane II, III i IV. Za to z zewnątrz wygląda dużo lepiej IV i bagażnik też zadowalający w stosunku do astry. No ale to tylko moje obserwacje.

 

Dodano: 26 lis 2016 - 18:47

Poszaleli. Ciekawe czy będzie do wyboru tylko 1.2 TCE 115/130 czy może pójdą po bandzie i dadzą 0.9 TCE, pewnie by się sprawdził.

Pizza wystarczy te co dali, myślisz że ludzie będą kupywali te samochody z dużymi i mocnymi silnikami? Wszyscy narzekają, na silniki że małe, nie ma w czym wybrać i tak dalej. Masz sam przykład po megane III i scenic III tam były jeszcze sensowne silniki (przynajmniej na początku produkcji) i co? Do kupienia same 1,5 dci i nie wielka część 1.9 dci. Więc pytam po co mają wsadzać większe silniki? Jak i tak większość wyjedzie z kosiarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baciuś, nie wiem jak myśli pizza, ale tak szczerze, gdyby robili Captura z silnikiem jaki znam, czyli F4R, to juz dawno bym go kupił. Tak samo Scenic IV. Szukają / mają nakaz oszczędności, ale z tego co wiem, to te małe uturbione już się sypią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIV nie podoba mi się zupełnie. Obecny GSIII też nie, ale był wyborem z rozsądku, byłem i jestem w stanie przymknąć oba oczy na jego brzydotę, szczególnie jak siedzę w środku to nie widzę tyłu z zewnątrz ;) Jeżeli chodzi o silniki, poddałem się i zdecydowałem się na 1.6 dci, inna opcja nie wchodziła w grę.

 

Co do innych samochodów, Captura oglądałem jako alternatywę do zmiany żony SII (10 lat i 140000 km) na coś nowszego jak będą do tego warunki. O ile wnętrze do przyjęcia: rozmiar, materiały, miałby być docelowo jako drugi samochód w domu, więc zbyt duży nie musi być. Za to silniki wołają o pomstę do nieba. 0.9 TCE nigdy, jeżeli już 1.2 TCE ale też luksusu z nim nie będzie (1.5 dci nie biorę pod uwagę do samochodu na krótkie dystanse).

 

Pewnie jestem staromodny, ale dla przyzwoitości silnik powinien mieć chociaż trochę pojemności, do samochodu o masie rzędu tony powinno być minimum 1.4 jeżeli już ma być uturbione. O ile mając fazę na wiedzę o samochodach w latach 90 byłem zachwycony japońskimi kei-carami, pojemność 660 cm3 z turbo ale do samochodów miejskich i biorąc pod uwagę charakterystykę lokalnych uwarunkowań (mało miejsca, świetny transport itp), ale tamto do licha były samochody miejskie, lekkie (700-800 kg), moce osiągane ok. 70-80 KM miało to sens, ale to co teraz ekoterroryści we współpracy z księgowymi nam serwują to załamka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZygaM jak dla mnie Captur to typowo tylko do miasta, bardzo bardzo rzadko jakaś krótka trasa,więc w korkach nie potrzebne mi moc taką jaką mam w Scenic-u. Rozważał bym jeszcze jego zakup jako służbowo/prywatne czyli w trasy gdzie mam płacone za kilometrówkę i praktycznie nigdy mi się nie spieszy. W innym przypadku bym nawet na niego nie spojrzał, nawet gdy by miał 2.0 i 150 koni, powód? Nie zapakował bym w niego zakupów miesięcznych z Auchana, już nie wspominając o zapakowaniu się na wakacje w dwie osoby (ledwo co dawał rade megane II kombi) a już jak pojawi się potomek to przemyślę Espace.

Inna sprawa ze Scenic, auto rodzinne z dużym bagażnikiem i 7 osób na pokładzie, to wtedy by się przydało ze 160 koni, no ale cóż ja bym czekał na rozwój sytuacji i może pojawią się normalne silniki. A znając życie, nawet jak będzie jakiś dobry silnik, to i tak będą same 1.2 tce i 1.5 dci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety są plusy i minusy. Jak na razie widzę więcej minusów (z mojej perspektywy patrząc). Głównie właśnie silniki małych pojemności.

Jeśli ktoś chce, kolega porobił fotki na targach w Nadarzynie i udostępnił na Fejsiku, ja nie mam konta na fejsie, ale obejrzeć się dadzą.

https://www.facebook.com/renaultminiature/photos/?tab=album&album_id=1021787971265836

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!