Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem z przegubem z lewej strony, tzn, przy ruszaniu z pierwszego biegu, skręcając kierownicę na maxa w lewą stronę zauważyłem klekot, udałem się do mechanika który stwierdził że to przegub. Po wymianie przegubu na nowy , nic się nie zmieniło, klekot nadal występował. Udałem się do drugiego mechanika i ten mi mówi że w megance III wymienia się raczej całą półoś, bo z odpowiednim przegubem to trudno trafić. Ja już zgłupiałem bo nie wiem kogo słuchać i co robić. Na razie jestem w plecy 350 zeta. Bo z tym pierwszym mechanikiem się skłóciłem. On nie poczuwa się do winy, mówi że przegub jest dobry i dobrze wszystko zrobił, i ze coś nie tak jest z moim samochodem. Prosze o pomoc co dalej robić , czy faktycznie wymienia się całą półoś, jezeli tak do dlaczego w sprzedaży są dedykowane przeguby do meganek 3. I kogo tutaj słuchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

No tak, tylko że ten link dotyczy Renault Fluence. A to chyba nie to samo co Megane :)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wątek faktycznie posiada taki tytuł, ale jak zobaczyć jakimi pojazdami jeżdżą osoby, które tam podały informację to zobaczysz, że chodzi o różne modele Renault. Nie potrafię powiedzieć czy Fluence i Megane korzystają z tych samych części (jeśli chodzi o półosie i przeguby), ale po wypowiedziach można zobaczyć kto i jak podszedł do sprawy. Ja przerabiając temat przegubów dowiedziałem się od 2 serwisów naprawiających samochody Renault, że oni nie polecają wymiany samych przegubów, jeden serwis powiedział wręcz, że się nie podejmie takiej naprawy przegubu, zdecydowanie lepiej jest kupić nawet używaną półoś ale z nietkniętymi gumowymi osłonami i ją zamontować, natomiast jeśli posiadasz więcej pieniędzy to możesz wymienić całą półoś - mi zaproponowali wymianę całych półosi, co też uczyniłem.

Skoro po naprawie nadal słyszysz ten stukot, to czy aby na pewno wymienili Ci prawidłową stronę? Ja bym nie odebrał auta od mechanika, gdybym zlecił naprawę stukania, a na jeździe kontrolnej nadal bym słyszał te dźwięki. Inną kwestią jest to co napisałeś tu:

 

coś nie tak jest z moim samochodem

no rewelacja, ten mechanik zasługuje na jakąś nagrodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dzwoniłem do sklepu/szrotu EuroFrance, z zapytaniem o półośkę używaną . Oni zaproponowali nową , jakiejś firmy Gres, chwaląc się że jeszcze nie było na nią reklamacji. Doradźcie, czy lepiej używkę oryginalną, czy pakować się w to nieznane, ale za to nowe. Dodam jeszcze, że cena za tą nową dość obiecująca, bo około 3 stówek. Za używkę na forach i giełdach krzyczą sobie 250. Pozdro

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Ja mam taki problem z prawym przegubem, a dokładnie to z jego gumową osłoną. Zauważyłem że smar z osłony wydostaje się na zewnątrz. Guma nie jest uszkodzona i wydaję mi się że ktoś wcześniej chyba za dużo na walił smaru i za lekko docisną opaske, z tego względu smar wypycha na zewnątrz. Czy mógłbym zdjąć tą osłonę i wyczyścić wszystko do okola z resztek smaru i dać nowy,oraz spróbować docisnac lepiej tą metalową opaske albo zakupic nową ale taką zwykłą na śrubokręt np. w sklepie budowlanym? Dodam ze żadnych stuków nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście możesz tak zrobić, wtedy dokładnie obejrzysz osłonę, czy nie jest uszkodzona.

Przed kupnem opaski, zwróć uwagę, żeby nie miała ostro zakończonych brzegów, bo przetnie gumę.

Nie opłaca się więc kupować najtańszej, trzeba po prostu kupić dobrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!