Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukanie w silniku


lajcik28

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
Czesc wlasnie kupilem renault megane z 97 roku 1.6 z automatem.Mam pewne obawy bo silnik "klekocze" jak disel slyszalem ze to normalne w renowkach czy to prawda a jesli ni comoze byc powodem tego "klekotania"

Pozdrawiam

Witam jestem nowym uczestnikiem na forum a także posiadaczem Renault Megane 1.6 16V z 99roku i mam ten sam problem byłem pytałem różnych ludzi i wszyscy mówią że to pierdoła i każą jeździc i nie truc ale to bardzo wkurza miałem przedtem Reno 19 także automat i nie było z autem żadnych poważnych problemów a co do stuków to dziś byłem u mechanika i ten mnie się pyta czy był wymieniany pasek rozrządu ja mu na to ze tak ale ja to wiem od faceta z komisu w którym auto kupiłem i zarzekał sie ze na pewno pasek był wymieniany ten zaś mechanik u którego dziś byłem mówi mi że pasek jest źle założony i stąd ten stukot i trzeba od nowa założyc pasek i co wy na to czy to coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...dołączam się do problemu. Kupiłem już takiego ('98 1.6 8V) i przymierzam się do wymiany silnika za pare miesięcy. Stuki robią się coraz głośniejsze wraz ze wzrostem obrotów. No masakra. Powyżej 3000 obr wydaje się że mi wał wyskoczy bokiem :/ Ciekawy jest motyw z paskiem. Popróbuję przestawić o ząbek jak mówicie ze nic się nie zepsuje... Poza tym szarpie i gaśnie na skrzyżowaniu jak jest zimny, na niskich pływają obroty - K7M 702 to jest chyba niewypał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdź najpierw czy wałek ma krzywki wszystkie - jak ustawiasz zawory to sprawdzaj na różnych ustawieniach jeden zawór. Jakaś taka przypadłość tych nowych samochodów że wałki się szybko ścierają nie to co stare silniki sprzed 80 roku hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!