Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd - Skontroluj układ wydechowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Od pewnego czasu pojawia się pomarańczowy napis Skontroluj Układ Wydechowy.

sprawdzałem już w NORAUTO i pojawiło się Sonda Lambda za katalizatorem, błąd skasowany i za jakiś czas znowu to samo.

Sprawdziłem w innym serwisie i wyskoczyło - Błąd nr 013612EC oraz Sonda Lambda za katalizatorem.

 

Co to jest ten Błąd nr 013612EC - nie mogę nigdzie znaleźć info. są tylko pięcioznakowe systemy kodowania.

 

Miał ktoś taką sytuację i jak sobie z tym poradził? Wymieniać sondę?

Sonda BOSCH koszt ok 190zł czy inną szukać?

Dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek-jas niestety czasami urządzenia diagnostyczne dają "ciekawe" kody. Clip tylko powie Tobie prawdę reszta mówi bardzo ogólnie. Jeśli to tylko sonda to można to sprawdzić badając jej parametry jeśli się nie zmieniają bez względu na gazowanie (na rozgrzanym silniku) to pewnie padła. Potem może być katalizator lub plecionka itd itd. Trzeba ponownie się podłączyć najlepiej pod clipa.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki serdeczne, jutro mam odebrać sondę Bosch ze zniżką w InterCars ok 170PLN nie było innej, a w serwisie dzwoniłem to koszt 500-800 PLN, ale muszą sprawdzić.

Po wymianie i wykasowaniu błędów napiszę czy wszystko OK

Pozdrawiam

 

Dodano: 17 mar 2016 - 22:37

Witam

Dzisiaj udało się wymienić, zobaczymy co się będzie działo, zauważyłem na razie, że spadło spalanie, nawet o 2 l, silnik pewniej, równo pracuje, więcej chyba nawet mocy - ale przejechałem tylko 20 km. Znajduje się pod autem za katalizatorem, łatwy bezproblemowy dostęp, klucz 22 i wszystko w 5 min załatwione. Potrzebny kanał lub podnośnik.

 

Wymieniona sonda lambda - BOSCH LS 6990; 0 258 006 990 -000

 

Na oryginale zdołałem tylko odczytać - LSF 4.2 <037> H8 200437 489 ... 12V - reszta nieczytelna RDZA!

na tej oryginalnej przejechane ok 77000km bo pół roku jeździłem na uszkodzonej.

post-59586-0-94518600-1458250554_thumb.jpg

post-59586-0-42997200-1458250576_thumb.jpg

post-59586-0-44399800-1458250606_thumb.jpg

post-59586-0-10280000-1458250664_thumb.jpg

Edytowane przez darek-jas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

W jaki sposób sprawdzić prawidłowe parametry sondy lambda, trzeba szpilką "wkuć" się w przewody i na pracującym, rozgrzanym silniku sprawdzać czy odczyty się zmieniają, bo znalazłem filmik instruktażowy na Youtube, ale bez dokładnego opisu, a nie chciałbym jakiegoś zwarcia zrobić :mrgreen: ?

 

Dodano: 16 lis 2016 - 14:04

Aż mi wstyd, bo zamieszczam to samo pytanie w drugim temacie z powodu braku odpowiedzi :mellow:

 

W jaki sposób bada się sprawność sondy lambda ?

Czy pomiar polega na sprawdzeniu oporu (ohm) po nagrzaniu silnika i odłączeniu kostki od sondy i wpięciu się miernikiem w odłączoną kostkę i sprawdzeniu zmieniających się parametrów przy dodawaniu gazu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedź do gazownika i oni swoimi komputerkami sprawdzą czy sonda działa. Zasadniczo z tego co pamiętam sonda powinna pracowac w przedziale 0-1.5V sinusoidalnie. Można wpiąć sie szpilkami i na mierniku zobaczysz czy sonda umarła czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wskazania sondy bada się na wpiętej kostce do wiązki elektrycznej.

O ten szczegół właśnie mi chodziło :)

Nie mam jeszcze gazu w MIII, ale podjechać do gazownika zawsze można ;)

Edytowane przez Nft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

właśnie dziś się uporałem z tym błędem - skontroluj układ wydechowy...kuna przegryzła jedna żyłę od sondy lambda. spiąłem kostką elektryczną i działa, błąd się już nie wyświetla.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!