Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Planuję zakup dystansów do megane iii coupe ph2. Chciałbym zapytać jakiej firmy dystanse polecacie wasze opinie na ten temat oraz jakie dać na przód a jakie na tył ? Felgi 17'' oem schuss. Jeszcze jedno pytanie z racji tego, że jest to biel alpejska i każde odbarwienie na nie od smoły zostaje i od różnych innych rzeczy to czy po założeniu dystansów nie będzie bardziej chlapać tą smołą ?. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym jakie dystanse dać i czy takie same czy inne na tył i przód decyduje przede wszystkim ET felg, które posiadasz. Chodzi o to byś nie przedobrzył i np koła nie "wyszły" z obrysu błotników na zewnątrz - taki efekt jest wybitnie obciachowy. Druga sprawa czy koła będą po założeniu dystansów bardziej chlapać na karoserię i w ogóle - TAK ponieważ błotniki są tak wyprofilowane, że dolne ich krawędzie są bardziej "wciągnięte" pod karoserię niż góra. Dlatego chlapacze cokolwiek załatwią Ci temat chlapania ale niestety nie da się go wyeliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa dlatego chciałbym żeby to jakoś wyglądało w miarę bo jak wiadomo w nadkola coupe są dość mocno wypuszczone na boki i te felgi są schowane zbyt głęboko. osadzenie to et49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie odświeżę trochę temat. Czy dystanse 20-25 mm nie wpłyną negatywnie na np.łożyska???? Dołożenie dystansów i wysunięcie kół na pewno poprawi aspekt wizualny ale czy nie pogorszy czegoś innego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dystansach 20 mm na stronę Grand Scenic II 2.0T przejeździł 105000 km. Żadnego łożyska nie musiałem wymieniać, jedynie zużywały się eksploatacyjne elementy zawieszenia. Czy szybciej? Nie wiem, w żony samochodzie bez dystansów 140000 km nie wymagało ingerencji większych niż wymiana łącznika stabilizatora i końcówek drążka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam, jaki rozmiar dystansów na tył? chcę wyrównać koło z błotnikiem, próbowałem to wymierzyć i mi wyszło około 10mm ale chciałbym się upewnić. 
MeganeIII coupe 
Felga: 8.0" , ET42

Edytowane przez Sixu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!