Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukanie po stronie kierowcy


raul333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem. Coś stuka z lewej strony( strona kierowcy) jakby koło kielicha amorów, w podszybiu. Zawieszenie sprawdzone na trzepakach i nic. Amory sprawdzone, sprężyny sprawdzone i nic. Stuka nie na dużych dziurach tylko na małych ale jak jest ich dużo. Może ktoś miał podobny problem. Ja już pomysłów nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma taki sam objaw ale niestety nie znam przyczyny. W ASO stwierdzili że wahacz, po wymianie oczywiście bez zmian poza ubytkiem w portfelu. Reszta zawieszenia wygląda ok. Klekocze tylko na niewielkich nierównościach, na łatach na asfalcie albo na gruntowej drodze z duża ilością małych dziur.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie jak napisałeś. Choć według mnie stuki są z górnej części komory silnika. Ja stawiałem na sprężyn lub mocowanie w kielichach, ale są ok. Kiedyś w lagunie pierwszej był taki defekt, że po odpaleniu przez jakąś minute spod maski wydobywał się klekot. Ludzie wszystko wymieniali i nic. Okazało się, że winna była jakąś łapa z gumą przy rozrządzie. Wystarczyło gumę spryskać silikonem i kłopot ustępował.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Coś stuka z lewej strony( strona kierowcy) jakby koło kielicha amorów, w podszybiu. Zawieszenie sprawdzone na trzepakach i nic. Amory sprawdzone, sprężyny sprawdzone i nic. Stuka nie na dużych dziurach tylko na małych ale jak jest ich dużo. Może ktoś miał podobny problem. Ja już pomysłów nie mam.

Mam podobny problem. Jestem już po wymianie amortyzatorów, kolejnej weryfikacji lewego zawieszenia i dalej stuka. Podejrzewam łożysko kolumny mcphersona lub przekładnię kierowniczą. W każdym bądź razie we wtorek megane kolejny raz idzie do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga

 

ale czy łożysko nie stuka przy skręcie? Jakiś trop to jest. Przekładnia to raczej nie jest. nie te rejony. Daj znać czy wymiana łożyska przyniosła pożądany efekt.

 

Dodano: 04 mar 2016 - 21:53

Trochę zaczerpnąłem informacji na temat budowy kolumny i stawiam, że to może być poduszka.

Coś takiego: http://allegro.pl/kayaba-poduszka-amortyzatora-renault-megane-iii-i5176070489.html

 

Phil_ips jak bedziesz wymienial lożysko to pewnie wymienią poduszkę. czekamy na info :).

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I okazało się że winowajcą była przekładnia kierownicza. I to od strony kabiny. Po zdemontowaniu przekładni mechanik znalazł luz za krzyżakami, który po skasowaniu zaowocował ciszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!