Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik położenia wałka rozrządu


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam ostatnio problemy z odpalaniem za pierwszym razem. Czasem dłużej zakręci, czasem odpali za pierwszym razem, czasem za drugim...ale dziś po pracy zapalił dopiero za piątym..

Od razu pojechałem do serwisu, tam podpięli pod komputer; wyskoczył błąd czujnika położenia wałka rozrządu.

Błąd ten pojawiał się w moim aucie od kilku miesięcy (wracał po kasowaniu), więc coś faktycznie jest nie halo.

Ale do rzeczy - jaki dokładnie mam zamontować ten czujnik? Serwisant mówił, że jest jakiś z kablem, drugi jest bez kabla, a musi zamówić ten poprawny do mojego wozu, gdyż części elektrycznych nie może zwracać do hurtowni.

2003, 1.6 16V , benzyna, 150k

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położenia wału, mam oba spisane razem :)

Zresztą najczęściej pada właśnie czujnik wału korbowego.

Czujnik wałka rozrządu ma nr 8200285798, ale przed jego wymianą spróbuj go wyczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z numerem 8200647554 to jest czujnik wału.

Czujnik (impulsator) wałka rozrządu ma numer 8200285798.

Wczoraj też kupowałem i wymieniałem.

 

Widzę, że się spóźniłem z odpowiedzią (kolega był szybszy).

Edytowane przez krzysxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czujniki można dostać takie i takie. Więc trzeba uważać. Mi w ASO dobrali czujnik z inną wtyczką niż miałem w instalacji (inne ułożenie rowków i wypukłości). Zwróciłem bez problemu. Czujnik kosztował 240zł a wtyczka do niego już 350zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie związane z czujnikiem położenia wałka rozrządu, na pewno chodzi mi o ten o którym piszę :) Zamówiłem ów czujnik, w ofercie numer dokładnie zgadzał się z numerem czujnika, który aktualnie siedzi sobie w silniku. Czujnik do mnie dotarł i wygląda dokładnie tak samo. Zadowolony założyłem nowy podmieniając ten gumowy oring, skręciłem wszystko i zonk pojawił się przy wpinaniu wtyczki. Wcięcia w czujniku do wypustek na wtyczce są tak jakby lustrzanym odbiciem tego co w starym czujniku...wtyczka pasuje do wcięć jak się ją do góry nogami wkłada, choć oczywiście tak się nie da przez kołnierz. Czy to czujnik do jakiegoś innego silnika i sprzedawca się pomylił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

mam podobny problem przy zapalaniu .... często przy zapalaniu obroty spadają i silnik gaśnie ....

moje pytanie: czy silnik 1.4 16v też ma czujnik położenia wałka rozrządu? gdzie on jest?

(bo w okolicach cewki pierwszego tłoka nie ma - tak jak w 1.6)

 

Po co kolega o tym samym pisze 2 różnych tematach?? Tamten post poleciał w kosmos. Przydzielam paseczek za nieznajomość regulaminu. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

Także muszę wymienić czujnik położenia wałka rozrządu 8200285798 w Megane II Grandtour 1.6

Której firmy wybrac?

Myślę o Valeo lub oryginał Renault??

Ma ktoś coć do powiedzienia na ten temat??

Czy może polecacie coś innego??

 

Z góry odpowiadam że czujnik już był czyszczony,wtyczka także,

A błąd i tak wywala. Nawet po skasowaniu go ;-(

Diagnoza była poprzez CLIP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny czujnik klepał chyba Sagem, biorąc pod uwagę co ponoć dzieje się z cewkami tego producenta w tym aucie to może i Valeo będzie lepszy. Uważaj na zamienniki, wyżej masz mój problem po zakupie takiego no name. Później kupiłem używkę, ale oryginalną i do dzisiaj wszystko OK z nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym nie mieć nic wspólnego z Sagem. Cewki już wszystkie wymienione ;-) wiec chyba zostane przy Valeo. Chyba ze ma ktoś coś jeszcze do powiedzenia w tym temacie?

Dziś samochód zaczął gasną przy hamowianu. To pewnie też wina tego czujnika, tak? Na CLIPie ostatnio nic poważniejszego nie wyszło poza tym czujnikiem. Tyle ze wtedy jeszcze samochód samoczynnie nie gasl :-(

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O samych efektach uszkodzenia czujnika masz naprawdę dużo informacji na forum, temat chyba jest wyczerpany. Ja Ci nie pomogę bo chyba mam nienormalne auto. Zjeździłem z uwalonym czujnikiem i błędem na desce kilka naprawdę długich tras, bez żadnego wpływu na działanie silnika, a wiem, że problemy z odpaleniem czy gaśnięcie to ponoć typowe objawy. U mnie wymiana czujnika dała tylko tyle, że błąd na desce już mi po oczach nie daje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!