Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zakup nowych opon


bamilek

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się do Was z prośbą o rady .Moje obecne zimowe Pirelli chociaż mają jeszcze dobry bieżnik niestety są już stare i guma zaczyna pękać .Myślę, że przyszedł czas na ich wymianę, letnie też już się skończyły .

Ponieważ jeżdżę głównie po mieście lub ewentualnie głównych drogach i w roku robię stosunkowo mało bo 10 tysięcy km to nie wchodzi już w grę zakup 2 kompletów (lato i zima), bo znowu się ze starzeją zanim zużyję bieżnik. I tutaj pojawia się dylemat: kupić komplet letnich i jeździć cały rok (zimy w Szczecinie to fikcja) i w ekstremalnych momentach w najgorszym wypadku gdyby jednak zima zaatakowała to zostawić auto pod domem, czy kupić opony całoroczne. Tylko jak takie uniwersalne będą się spisywać? Podobno jak coś jest do wszystkiego to do niczego. W zakładzie proponowano mi Nexen (całoroczne) za około 800 zł za komplet (195/60/15). Czy to najbardziej uniwersalny rozmiar przy felgach 15? (taki teraz mam właśnie rozmiar tych Pirelli).

Poradźcie co kupić: lato czy całoroczne? Nexen czy coś innego?

Przyznam, że cena ma tutaj znaczenie.

 

Piszemy w odpowiednich działach. Przeniesiono. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze, że uważam opony zimowe za fikcje, bo jeśli jest naprawdę ślisko to zimówki też nie dadzą rady, jedynie sprawdzą się przy dobrych opadach śniegu, których w Polsce od dwóch lat ja nie uświadczyłem. Wiadomo, posiadam zimówki, bo podświadomie czuję się "bezpieczniej" poniżej 3-4 stopni Celsjusza, co nie zmienia faktu, że w tej chwili klimat w Polsce jest taki, że lepiej się sprawdzą opony letnie ze względu na lepsze odprowadzanie wody spod kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od niedawna jeżdżę na Goodyear Vector4Seasons 2 Gen - nowość na rynku. Przejechałem ok. 5000 km i jest bardzo dobrze. Wcześniej miałem Michelin CrossClimate ale poszły do sprzedaży razem z autem, więc nie zdążyłem pojeździć zimą - natomiast od wiosny do jesieni było super. Dobrze wspominam też Kleber Quadraxer. Dobre opinie u znajomych zbierają też całoroczne Uniroyale Allseason i Hankook Optimo. Myślę że wszystkie wymienione będą lepsze od Nexena. Podsumowując - zdecydowanie całoroczne, tylko zależy które :)

Edytowane przez vorph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem opinię i pogadałem ze znajomymi. Okazało się, że 3 osoby mają Nexeny. Chyba się na nie zdecyduję bo znajomi polecają zdecydowanie i opinie też w sieci mają dobre a cenowo jest spora różnica z pozostałymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób tu reklamy jakiegoś badziewia, regenerowane to sobie załóż do traktora, napisz lepiej jakie to ma indeksy i normy bezpieczeństwa, mój kumpel kiedyś z braku kasy o mało się nie zabił na bieżnikach, bo mu kord zerwało na autostradzie.

Edytowane przez tomgrandtour
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze, że uważam opony zimowe za fikcje, bo jeśli jest naprawdę ślisko to zimówki też nie dadzą rady, jedynie sprawdzą się przy dobrych opadach śniegu, których w Polsce od dwóch lat ja nie uświadczyłem. Wiadomo, posiadam zimówki, bo podświadomie czuję się "bezpieczniej" poniżej 3-4 stopni Celsjusza, co nie zmienia faktu, że w tej chwili klimat w Polsce jest taki, że lepiej się sprawdzą opony letnie ze względu na lepsze odprowadzanie wody spod kół.

Dawno takich głupot nie czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie STOP nalewkom. Kolega ma rację, najwyżej do Ursusa C-330, czy taczek załóż sobie nalewki. Opona ma konstrukcję która również ulega zużyciu... Na bezpieczeństwie się nie oszczędza. Na zimę warto mieć opony zimowe dobre, oraz letnie dobre. Opony całoroczne Stomil D-124 były hitem od końca lat 70-tych, poprzez lata 80-te w fiatach 126p, 125p, polonezach, warczyburgach i innych wynalazkach :)

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę właśnie na całorocznych Michelinach CC.

Szczerze mogę je polecić, sprawdzają się zarówno latem jak i zimą.

Co do zimowych, to te Micheliny w warunkach typowo zimowych IMHO plasują się pomiędzy Barum Polaris i Continental TS 850.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goago abyś nie musiał przekonać na własnej skórze, że opony bieżnikowane są do bani... A że mają indeks prędkości do 260km/h to nic nie znaczy. Można w formie wygrawerować co się chce. Jeszcze ważny jest jeden parametr nośność opony. Przy produkcji opon bieżnikowanych, opony bazowe (nie zależnie jaki mają indeks prędkości i nośności) są skrobane a potem leci produkcja nakładania nowej mieszanki gumowej, potem wulkanizacja. I tak na dobrą sprawę nie wiesz, z jakiej opony ta bieżnikowana, jaką kupujesz, jest zrobiona.

 

I co tak zmieniasz co chwila indeks prędkości? Najpierw podałeś 270km/h, potem 260km/h a teraz 250km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!