Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z rozrusznikiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W moim Megane 2 ph1 1,9 dci pojawił się problem z rozrusznikiem.

Przy próbie odpalenia, rozrusznik kręcił, ale nie łapał "na silnik".

Taka sytuacja zdarzała się nawet trzy razy z rzędu. Później łapał od razu.

Został wymieniony rozrusznik na nowy. Jednak dwa odpalenia auta po wymianie i problem powrócił.

W międzyczasie odczytałem błąd na CLIPie- DF025: Złącze diagnostyczne skrzynki podgrzewania. Czy ten błąd może mieć jakiekolwiek powiązanie ze sprawą rozrusznika?

Co może jeszcze być przyczyną problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie odczytałem błąd na CLIPie- DF025: Złącze diagnostyczne skrzynki podgrzewania. Czy ten błąd może mieć jakiekolwiek powiązanie ze sprawą rozrusznika?

Ten błąd dotyczy zazwyczaj spalonej świecy żarowej i nie ma najmniejszego wpływu na pracę rozrusznika.

Prawdopodobnie masz uszkodzone zęby na wieńcu zębatym koła zamachowego, silnik praktycznie zawsze zatrzymuje się w tym samym miejscu i ciągle te same zęby wieńca biorą udział w zasprzęgleniu rozrusznika. Może coś tam się już wyrobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy drugiej próbie odpalania, wał korbowy nie obrócił się, a mimo to silnik się uruchomił. Wersja uszkodzonych zębów koła zamachowego w tym przypadku jest prawidłowa?

Może jeszcze sprawa elektryki do rozrusznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem, ze wymieniony rozrusznik i jego bendix jest sprawny. W pierwszym poście napisałeś, że za każdym razem rozrusznik kręcił tylko nie załapywał zębów na kole zamachowym więc elektryka załączająca rozrusznik jest sprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że problem występuje gdy nie zaswieci się lampka świec zerowych. To wtedy i 3 razy próbuje odpalić. Zaczyna wtedy działać jakby wentylator w komorze silbika. Gdy zwkoncu zaświeci się lampą świec zarowych i zgasnie, auto odpali. Pisałem w pierwszym poście ze na kompie miałem błąd DF025. Może to przekaźnik świec zarowych szwankuje a nie rozrusznik?

 

Dodano: 21 mar 2016 - 14:15

Ten wentylator to od chłodnicy się uruchamia. Chyba niepotrzebnie rozrusznik został wymieniony :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Fezz. Gdybyś czytał cały wątek od początku to nie wyciągałbyś takich wniosków, że w megankach lecą zęby na wieńcu koła zamachowego. Założyciel postu trochę niezdarnie opisał swój problem myląc pracę rozrusznika z pracą wentylatora.

 

Przy próbie odpalenia, rozrusznik kręcił, ale nie łapał "na silnik".

Taka sytuacja zdarzała się nawet trzy razy z rzędu. Później łapał od razu.

Został wymieniony rozrusznik na nowy. Jednak dwa odpalenia auta po wymianie i problem powrócił.

Z tego opisu można wykluczyć uszkodzenie rozrusznika lub bendiksa. Tym bardziej, że nowy rozrusznik według opisu autora też pracował a nie zazębiał. Czyżby w nowym też bendix, raczej mało prawdopodobne. Jedyny logiczny wniosek to rozklepane lub wykruszone zęby na wieńcu.

A wyrobione zęby na wieńcu to osobiście spotkałem między innymi w fiatach i audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz aniewa, bo ja nigdy nie spotkałem uszkodzonych zębów na kole tylko uszkodzone bendiksy.

 

Przy próbie odpalenia, rozrusznik kręcił, ale nie łapał "na silnik".

Akurat tego nie da się zrozumieć inaczej niż uszkodzony bendiks, chyba że zęby na kole, co jest jakąś abstrakcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!