Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III GT Line


kaiman

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ przymierzam się do zakupu nowego pojazdu (raczej używanego ;) a chciałbym pozostać przy Megane (Renault, który obecnie posiadam pozostałby w rodzinie) rozglądam się od jakiegoś czasu po wszelkich portalach internetowych z ogłoszeniami.

Nie wiem dlaczego przypadła mi do gustu wersja GT-Line. Tu pierwsze pytanie do znawców tematu czy jest sens płacić więcej za wersję GT-Line czy lepiej poszukać dobrze wyposażoną inna wersję?

Przeszukując czeluścia internetu natrafiłem na taki oto pojazd

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-gt-line-1-9dci-130km-zadbane-polecam-koszalin-ID6yjgP3.html#41119a140d

co ciekawe blisko pół roku temu też był na otomoto http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-renaul-megane-iii-grandtour-gtline-1-9-dci-ID6yavAW.html

Coś nie tak może być z tym konkretnym egzemplarzem?

 

Z góry dzięki za informacje.

Edytowane przez Krzychu
Wątek z giełdy usunięty :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens jeśli lubisz sztywniejsze zawieszenie, dużo lepsze prowadzenie oraz świetne fotele.

Co do ogłoszenia to ze zdjęć nic niepokojącego nie widać, ale auto z importu więc duże prawdopodobieństwo napraw większych lub mniejszych. Sam bym zrezygnował ze względu na niewiadomy "chip-tuning".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze cena, dosyć wysoka na ten rocznik z tym przebiegiem. Wiem, że zaraz ktoś powie, że dobre auto kosztuje... ale nie aż tyle

Drugie to chip... sporo ludzi omija takie auta, bo się boją, że silnik katowany był..

 

Wyposażenie fajne, ale można kupić wiele ładnych wersji w tej cenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierwsze opinie. Poza właściwościami jezdnymi przede wszystkim pojazd wyróżnia się zmienionymi zderzakami a najbardziej przemawia za mną wnętrze a szczególnie fotele przednie.

Przeszukiwałem też np. niemieckie mobile.de

Tam ceny są jeszcze wyższe niż na naszych portalach. Zawsze mnie zastanawiało jak to jest, że pojazd w Niemczech jest droższy od takiego samego u nas w kraju, notabene ściągniętego z Niemiec... Wychodzi na to, że są to auta składane/odbudowane/powypadkowe (niepotrzebne skreślić), pomijam też obecny kurs €.

 

Dodano: 19 mar 2016 - 18:26

Znalazłem na niemieckim mobile.de takie oto ogłoszenie: http://m.mobile.de/auto-inserat/renault-megane-grandtour-gt-dci-160-748-rosbach-rodheim/215426933.html cena wydaje się wysoka jak na ten rocznik i przebieg ale i to tak jeden z najtańszych na mobilach.

I tu pytanie laika czy to jest wersja GT czy GT line? Czy to to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link nie działa, chodzi Ci o tą: << zobacz >>?

 

Wersja GT ma jeszcze bardziej sztywne zawieszenie, fabrycznie wychodziła na 18" - w tej założone są nieoryginalne. Ogólnie auto wygląda mało zachęcająco. Jeśli dobrze widzę to już w 2014 miała według książki 185kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tam ceny są jeszcze wyższe niż na naszych portalach. Zawsze mnie zastanawiało jak to jest, że pojazd w Niemczech jest droższy od takiego samego u nas w kraju, notabene ściągniętego z Niemiec... Wychodzi na to, że są to auta składane/odbudowane/powypadkowe (niepotrzebne skreślić), pomijam też obecny kurs €.

 

Kluczem w takim przypadku są aukcje poleasingowe.

Czteroletnią Megane kupisz za ok. 4000 - 4500 € netto. Do tego dołóż transport, marżę sprzedawcy i cena i tak wyjdzie niższa niż od prywatnego właściciela w Niemczech.

Przebiegi są różne, znajdziesz i ze 100 kkm i 200 kkm. Najwięcej aut jest chyba z Arval.

Jak chcesz zobaczyć po ile takie auta chodzą to spójrz na autorola.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kataryniarz: Tak to ten wóz. Pierwsze na co zwróciłem uwagę to właśnie alufelgi. Rozumiem, że są i GT i GT-Line. Oprócz zawieszenia różnią się np. silnikami lub mocą?

 

Phil_ups: Co racja to racja ale patrząc na wozy oferowane w PL mam obawy co do historii pojazdu. Głównie ze wzgl na wypadkowość czy przebieg choc co do tego drugiego jest to do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się dwa ogłoszenia z GT Line w roli głównej

Na co zwróciłem uwagę...

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-kombi-gt-line-1-9-dci-krakow-ID6yjHRW.html#9ed9f5ed47

Oprócz ceny, która wydaje się być wysoka, to na tylnej klapie brak znaczka "MEGANE" albo było coś majstrowane albo ktoś po prostu ściągnął owe oznaczenia.

 

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-110km-gt-line-maly-przebieg-ID6ygFPz.html#9ed9f5ed47

Tu lepsza cena w stosunku do rocznika. Z przodu oznaczenia GT Line z tyłu zaś brak. Felgi chyba też nie od tej serii?

W obu przypadkach zastanawia dość niski przebieg...

 

PS czymś różną się wersje z czerwonym paskiem na desce rozdzielczej od tych bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta druga to dziwna jest. Zauważyłeś, że wycieraczki nie parkują jak należy, ten przebieg hm albo po dzwonie, albo licznik cofnięty, felgi hmmmm w gt dziwne jakieś. Gdyby to auto normalnie jeździło musiałoby mieć ok. 150 tys. przebiegu. I jeszcze pytanie do znawców tematu. Czy w gt występował szybkościomierz cyfrowy?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem tu nowy.

Tak się złożyło, że zostałem posiadaczem Meganki z pierwszego postu. Dodam, że sprzedający znacznie zszedł z ceny. Auto obdrapane z każdej strony, felgi to samo.

Mechanicznie zadbane, żadnych stuków, luzów,wycieków, autem nie trzęsie nawet na wolnych obrotach, więc mam nadzieje że dwu masa w dobrym stanie.

Jeździ i hamuje prosto, koła o dziwo nie bija. Opony renomowanych firm. W środku czysta i zadbana.

Pojawia się błąd opisany w komputerze jako zawór EGR - dzieje się to tylko przy bardzo oszczędnej jeździe - jutro idzie na warsztat w celu usunięcia problemu.

Muszę poszukać informacji czy czyścić czy kupić nowy.

 

Autko tego typu polecam każdemu, zrobiłem już prawie 1000 km , auto jest "przyklejone" do drogi, układ kierowniczy jest precyzyjny, przyśpiesza wspaniale (to duża zasługa chipa). Spalanie w trasie po drogach krajowych ok 5l/100 km, na autostradzie przy 140 6,5l/100km. Jeżdżąc dynamicznie trudno wyobrazić mi sobie spalanie większe niż 8l/100km .

W aucie panuje cisza nawet przy prędkościach autostradowych.

 

Tylko ten EGR (o ile to EGR - numer błędu na to wskazuje), no ale cóż, kupiłem auto używane, 5-cio letnie, z przebiegiem co najmniej 168 000.

 

P.S. DO kolegi który szuka, pojawiła się GT z Krakowa z 2010 roku z przebiegiem poniżej 60 000 km - według sprzedawcy oczywiście.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieska - nie ma informacji o bezwypadkowości, przebieg mało realny. Można zweryfikować w ASO, jak lekko puknięta to nie ma się czym przejmować. Chociaż cena faktycznie za wysoka.

 

Srebrna - to jest kompletny "składak", zwykła wersja z wymienionymi fotelami, zderzakami i LED-ami ph2 z 2012 roku, listwa czerwona też z ph2 czyli pewnie deska była wymieniania po wystrzale poduszek.

 

Po liftingu w 2012 roku były światła LED w zderzaku, listwa z czerwonym paskiem we wnętrzu, lepsza kierownica i gałka zmiany biegów z czerwonym przeszyciem, listwy na drzwiach w kolorze nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cena podobna od tej z Koszalina choć Kolega 'rafwid' twierdzi, że udało się zejść z ceny - może w tym przypadku byłoby podobnie. Póki co od właściciela (osoby, która wystawia ogłoszenia) udało mi się dowiedzieć, że auto zostało sprowadzone z Austrii rok temu. Poprosiłem o podanie nr VIN - oczekuję na odp.

 

 

Tak coś czułem, że ta srebrna jest nie taka...

 

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Kataryniarz

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!