Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie opony letnie wybrać ?


theon74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jako że 15.04 już niedaleko i będę mógł zmienić w końcu zimowe oponki, to chciałbym poprosić doświadczonych użytkowników o poradę w wyborze.

Rozmiar standardowy 195/65 R15, zastanawiam się nad Dunlop Sport BluResponse 95H albo Michelin Energy Saver + 95T lub Continental EcoContact 5. Jednakże nie mam wielkiego doświadczenia w tej materii i być może w ogóle żadne z nich nie są odpowiednie, ewentualnie nie są warte swojej ceny. W sumie opieram się na teście OAMTC 2016.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.

pozdrawiam

theon74

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nowe opony - przez pierwsze kilkadziesiąt/sto kilometrów uważaj:) Pływają. To cecha, o której na wielu forach pisano, ja sam kilka razy prawie zawału dostałem. Jest to tylko odczucie, bo opona mimo wszystko się idealnie trzyma drogi. Po jakimś czasie się "układają", wtedy są rewelacyjne. Ja je kupiłem ze względu na jazdę w deszczu z dużymi prędkościami. Poruszam się przeważnie po ekspresówkach - więc chcę jak najlepszą ochronę przed aquaplaningiem - a tu lepszych opon nie widziałem od Rainsporta. Może są inne oszczędniejsze opony, cichsze, bardziej przyczepne na suchym - ale na mokrym rządzą w tej cenie. Nie wiem, czy kilka razy nie uratowały mi życia:) Niecka z wielką kałużą na ciasnym zakręcie na autostradzie, 130km/h - podejrzewam, że na innych oponach bym poleciał. Te przejechały bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niecka z wielką kałużą na ciasnym zakręcie na autostradzie

Bez przesady, nigdzie w Polsce nie widziałem takich zakrętów, a już wszystkimi chyba jechałem. :)

Ja (fakt że do MII a nie do MIII) założyłem Dębicę Presto UHP 205/50 R17 i powiem, że jestem w szoku, jak ta opona się sprawuje. Testowałem w deszczu etc. Na suchym dopiero przy 140 km/h są lekko słyszalne (na mokrym nie testowałem jeszcze przy tej prędkości, przyznaję, a wg indeksu mają 66 dB głośność). W deszczu trzymają bardzo dobrze, żadnych problemów i raz tylko się wystraszyłem, ale to robiłem ostre dohamowanie (pomarańczowe światło) z górki na krzyżówce ze skrętem w prawo (spływający potok wody). Mimo wszystko opony dały radę i to był bardziej mój strach z doświadczenia, że powinienem prosto polecieć, a skręciłem. Stają w miejscu na wodzie jak na suchym. Myślałem nad oponami, które podałeś, jednak w tym rozmiarze były dla mnie zdecydowanie za drogie (1600 vs. 1300 zł - niby 300 zł, ale jednak to sporo jak na MII). Zaskoczyłem się, że dużo tańsze opony mogą mnie tak pozytywnie zaskoczyć. Jak ktoś z Poznania, to zapraszam do prezentacji, żeby nie było. :)

Jakby ktoś się nad takimi zastanawiał, to polecam. Nie wiem, jak z rozmiarami do MIII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pewnie już kupiłeś, ale jak nie to Michelinów Energy Saver nie kupuj, mam je fabrycznie założone, po zdjęciu zimówek lekki szok akustyczny, są głośne, a ja nie mam drewnianego ucha :mrgreen: , rozważam wymianke.

Co polecacie w temacie do M3, zdecydowanie cichsze od tych Saverów?, tylko klasa Premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michelinów Energy Saver nie kupuj, mam je fabrycznie założone, po zdjęciu zimówek lekki szok akustyczny, są głośne

Też to zauważam przy każdej wymianie i już się nie mogę doczekać, kiedy się zetrą. Ale jak na złość, trwałe są jak diabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak micheleny do najcichszych nie należą ale to naprawdę dobra opona, nie ma się co jej czepiać. Po przejściu z zimowych uniroyali - cisza, ale może już przygłuchy jestem.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!