Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszkodzona skrzynia ?


acero1964

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Po 3 latach bezproblemowego użytkowania meganki stało się oto taka rzecz.

od jakiegoś tygodnia jadąc tylko podczas dodawania gazu słychać było z pod maski dziwny dźwięk, jak by wycie czy buczenie cykliczne po puszczeniu gazu dźwięk znikał.

no i tak sobie jeździłem tydzień z myślą że to może przez wydech w którym wiem że jest nieszczelność przy kolektorze.

no i po tygodniu jadąc 100 km/h nagle zaczęło szarpać całym samochodem przy dodawaniu gazu a wycie stało się dużo głośniejsze i nie znikało po puszczeniu gazu, dopiero po wciśnięciu sprzęgła znikało a samochód przestał się trząść. do tego lewarek biegów zaczął się trząść jak szalony jak by miał zaraz wyskoczyć do góry.

ze strachu do domu dojechałem z prędkością 30-40 km/h, auto cały czas szarpało i wyło, wszystko znikało po wciśnięciu sprzęgła bądź wrzuceniu na luz. zauważyłem że na pierwszym biegu jak by nie było nic złego, po wrzuceniu dwójki zaczyna się cały cyrk.

dziś podjechałem nim 2 kilometry do mechanika, auto ostygło przez noc i nie szarpało nic podczas krótkiej jazdy ale wycie było głośne przy dodaniu jak i puszczeniu gazu, znikało dopiero przy wciśniętym sprzęgle.

mechanik ma się zająć po świętach samochodem go obejrzeć, ale postraszył mnie w rozmowie skrzynią biegów, a jeśli faktycznie tak jest to chyba naprawa nie będzie opłacalna :/ a co Wy o tym myślicie ? dodam że to megane classic 1.6 16V 99 rok, przebieg na 100% oryginalny 151 tyś km.

 

dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie do Megane 1.6 na Alledrogo nawet za 100 zł. można kupić. Standardowa cena to 150zł. To żadna inwestycja. Jeśli to faktycznie skrzynia to ją kup i z jakimś znajomym garażowym mechanikiem wymienisz za psie pieniądze.

Edytowane przez mirecc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!