Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opóźniona reakcja na pedał gazu.


arkomegane2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu mam mały problem z meganką, a mianowicie podczas porannego ruszania autem widoczne są pewne objawy, mianowicie auto z opóźnieniem reaguje na pedał gazu, delikatnie szarpie sprzegło, ale nie jestem pewien w stu procentach czy to sprzęgło jakby nie dostawał na chwilkę gazu może stąd ten objaw, po rozgrzaniu wszystko jest w porządku. Świece są nowe, cewki również nie wiem w czym może tkwić problem. Prosiłbym o jakiekolwiek propozycje z góry dziękuje.

Pozdrawiam :)

 

Dodano: 28 mar 2016 - 16:57

Widzę, że nikt z forumowiczów nie spotkał się z takim objawem, szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź, ale niestety to nie KZFR, jego zawór(wymienione w raz z rozrządem) ani też sprzęgło, które pracuje tak od nowości.

 

Dodano: 02 kwi 2016 - 13:53

A czy jest w ogóle możliwe, że podczas gdy slinik nie osiągnie odpowiedniej temperatury pedał gazu tak ciężko pracuje?

Edytowane przez arkomegane2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak, że w szczególności na drugim biegu po odpaleniu i ruszeniu auto ma ogromny problem, by się szybko rozpędzić. Wrzucam dwójkę i przyśpieszenie jest dużo słabsze. Dopiero od 2-3 przyśpieszenia idzie normalniej. Nie katuję auta po odpaleniu (max 3000 obrotów na zimnym), ale czasem trzeba zwinnie przyśpieszyć do 50 km/h po wyjeździe z firmy na drogę krajową w mieście. Wtedy to najbardziej odczuwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest w ogóle możliwe, że podczas gdy slinik nie osiągnie odpowiedniej temperatury pedał gazu tak ciężko pracuje?

Jak wyczuwasz problem z ruchem pedału gazu to bardzo możliwe że trzeba go przeczyścić, może coś jest nie tak ze ścieżkami w potencjometrze pedału gazu. Pamiętajcie że to jest benzyna i ona z dołu zakresu obrotowego ma braki w porównaniu do ON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiadomo, że ma braki w porównaniu do ropniaka, ale tutaj objaw jest naprawdę odczuwalny i tak jak kolega Damn piszę widzę, że to przypadek nie jednorazowy tylko pytanie brzmi czy tak ma być? czy jednak coś pracuje nie właściwie?

 

Dodano: 02 kwi 2016 - 20:00

czasami mam takie wrażenie, ze zaraz mi zgaśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyzwyczaiłem, że czuć takie małe braki mocy. Czemu to dotyczy tylko pierwszego przyśpieszenia na drugim biegu? Nie mam pojęcia. Na 1., 3., czy innym biegu nie odczułem tego jeszcze. Na 2. jest tak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dziwna bardzo sytuacja z tym zamulaniem, jestem ciekaw co może to powodować, ponieważ meganka I znajomego z tym silnikiem zachowuje się na zimnym jak każde inne auto, a tu jest z tym problem, nie wiem czy ma na to wpływ oprzyrządowanie silnika, a może ten elektroniczny pedał gazu. Mógłby się ktoś wypowiedzieć kto posiada trójkę czy tak samo się z nią dzieje.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłem że im cieplej na dworze tym ma większego kopa. Opóźnienie w reakcji gazu mają skoda, WV którą jeżdżę czasem ale chevrolety czy fiat od razu reagują i pędzą jak szatan.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!