Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ubywający olej i inne problemy


darekgt

Rekomendowane odpowiedzi

Ze swoim olejem i ze swoim filtrem oleju zapłaciłem 293 zł to było w Trójmieście a w Elblągu proponowali mi 250 zł.

 

Dodano: 11 sty 2017 - 22:48

Jeżeli ktoś chce sobie zamówić oryginalne części to znalazłem stronkę na nacie:

 

http://www.renault-czesci.pl/RENAULT-MEGANE_Megane-III-2008-2015_EKSPLOATACJA-SERWIS-PRZEGLAD(2,183,).aspx?pageId=3

 

Do rożnych silników, a różnica cenowa między ASO a tą stronką (sklepem) jest kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam klocki juz 80 tys.km przejechame przednie. A olej w polsce elf są długo leżatkowane i przez to straci na jakość, a w niemcech nie bo niemcy co chwilę kupują olej dla silników vw...bo lupią pić olej...

 

Kawa niemiecka jacobs a polskie wg mojej mamy mówi że lepiej polskie smakuje niż niemieckie. Ale nie zapomnijmy że niemieckie mają więcej chemi szkodliwych dla zdrowia...

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi, ortografia. Aston76

Proponuje jednak więcej uwagi poświęcać logice wypowiedzi.Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

Witajcie po długiej przerwie, 

Dzisiaj byłem na przeglądzie 3 letnim choć minęło 3 lata i 2 miesiące, ubywał płyn chłodzący dość szybko, okazało się że uszczelka poszła ale nie UPG a gdzieś indziej już nie pamiętam gdzie, przebieg 75660 km. Olej ubywa standardowo około 1,5 litra na około 10-12 tyś km. także normalka. Ogólnie stan bardzo dobry, nie widać korozji pod samochodem tylko rura wydechowa po całości widać że zaczyna ją brać ruda szmata. Klocki hamulcowe od nowości a mam jeszcze 60% do zajechania ich, przód tak jak i tył. Płyn hamulcowy wymieniony. Olej wymieniony z lekkim opóźnieniem  nie 10 tyś.km. a około 13 tyś.km. Mechanik z serwisu mówił że już miał parę takich sztuk gdzie uszczelka gdzieś w rejonie układu chłodzenie poszła. Nie widać było wycieku pod samochodem a płyn kapał na silnik i wyparowywał. Jeżeli komuś to pomoże taka informacja to fajnie. Pozdrawiam.

Za przegląd 3 letni zapłaciłem 400 zł, w tym podłączenie do komputera, wymiana oleju, płynu hamulcowego. Olej i płyn hamulcowy przywiozłem swój. Na gwarancji wymiana zawiasu w drzwiach, uszczelka z układu chłodzenia, i 3 światło stop (już drugi raz) bo uszczelka wyszła ze światła i podczas mycia auta kar-cherem się oberwała. Ale te wymiany dopiero po świętach bo muszą sprowadzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!