Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o opinie - 220 km benzyna Megane III


Rolandomania

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Pora zmienić moje kombi 2007 benzyna w gazie przejechane 226 tys. Gaz BRC.

Oczywiście wiem co to = zalana wycieraczka od strony pasażera, piski wentylatora kabiny, wymiana żarówek H7, uszkodzony silnik podnoszenia szyby itd.

 

Teraz czytam, szukam i znalazłem coś takiego.

http://allegro.pl/renault-megane-gt220-salonpl-fv23-solar-i6061939685.html

 

Czy jest ktoś na forum kto jeździ takim autem.

Podobno z tym silnikiem wychodziły od 2013 roku

Pytałem swojego gazownika czy można włożyć instalacje twierdzi, że TAK.

Czy warto porywać się na 220 KM czy lepiej silnik 1600cm będzie lepszy do gazu.

 

Auto ma posłużyć na kolejne 200 tys.

 

Ktoś pomoże - doradzi.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młode auto uderzone w tył i właściciel nie zdecydował się na naprawę z OC sprawcy.

Jak dla mnie podejrzana sprawa, bardzo możliwe, że ucierpiało tylne zawieszenie.

Bez pomiarów płyty podłogowej i geometrii zawieszenia, ja bym się w to auto nie pchał.

Co do silnika, to jest to stary sprawdzony F4RT, LPG znosi dobrze, pod warunkiem, że instalacja jest dobrze zestrojona.

Obecnie jeździsz 1,4, więc pomnóż spalanie swojego auta mniej więcej przez dwa i będziesz orientacyjnie wiedział ile spali gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta meganka już długo wisi, startowała od chyba 58tys zł.

Jak dla mnie tam jest 100% ruszone zawieszenie z tyłu - aż tylny lewy słupek się przełamał. Obstawiam, że belka z tyłu została wymieniona i dlatego koła stoją prosto.

 

Mam megankę kombi z tym silnikiem. Bez gazu. Jeździ rewelacyjnie, osiągi bardzo dobre. Spalanie średnie ok 10,5 litra, dojazd do pracy 12km w jedną stronę. Zawieszenie sztywne, trzeba się przyzwyczaić.

 

Osłony na komputer też nie mam, być może to kwestia typu "polski salon". Mam praktycznie full wersje, kamery, nawigacje, blutufy czujniki parkowania przód tył, a nie ma głupiej regulacji wysokości fotela pasażera. Jak na nim siedzę to mam wrażenie jakbym siedział na kilku poduszkach, wyżej od kierowcy.

 

Do tej czarnej meganki to pewnie trzeba cały tył wstawić, dlatego nie ma chętnych :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megana jest na firmę, więc pewnie była leasingowa, szkoda napewno jest całkowita bo ucierpiały całe ćwiartki, oc wypłacone na poczet wpłaty na nowy leasing a na tym kolo probuje jeszcze ugrać. Pewnie ma milion telefonów od handlarzy w kwocie 15-20 tysięcy i się wkurza. Ale wbrew pozorom strzela se w kolano, bo masę zdjęć auta, czyli megana już ma "kartotekę internetową" i późnej po naprawie będą latały linki, więc potencjalny reanimator też będzie ostrożny nawet za bezcen to odkupić.

 

Dodano: 31 mar 2016 - 18:17

swoją drogą fajny dylemat, 220KM czy jednak 1.6 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 2.0 na 1.6 chcesz się przesiąść? Raz się żyje, zębów nie powybijasz pewnie. :) Tylko gaz by się zapewne przydał, aby 220 KM nie zniszczyło budżetu... Chętnie sam bym kiedyś ukąsił to auto. :) Jest następne na liście życzeń po obecnej Megi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałem gaz zakładać bo myślałem, że ten smok będzie palił ok 14-15litrów rzeczywistego spalania. Jak na razie nie planuję gazu zakładać.

Silnik wydaje mi się wrażliwy na paliwo. Leję 95 na orlenie, ale ostatnio jak zalałem na innej stacji to częściej zdarza mu się zadławić, tak jakby trochę mocy ubyło. Wrócę do "starej" stacji i zobaczę, czy się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyżej, średnie spalanie ok 10,5l przy normalnej jeździe, dojazd do miasta w jedną stronę wiochami, w drugą przez miasto.

Raz wracałem z Garwolina do Płocka przez Warszawę, cała trasa zgodnie z przepisami, spalanie wyszło 8,5l.

Jak dla mnie, na 220KM to jest akceptowalne. W 80KM słabszym scenicu 2.0 spalanie jest delikatnie niższe, a w osiągach przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam już chyba 4 megankę, teraz 2,0 GT kombi 220KM 1,5 roku, przebieg 68 tys.km i pali jak smok co jest oczywiste przy tej mocy i pojemności - zużycie od 7,36 l/100km do 13,26 l/100km z lawetą 1500kg na autostradzie.Najczęściej 9-10 l/100km ... notuję wszystkie tankowania ,olej zmieniam co 10 tys.km

Pozdrawiam wszystkich fanów mega

Jestem zadowolony,dlA ŻARTU zdjąłem napisy GT z tyłu i boku i jest radocha jak spokojnie mogę większość aut BEZPIECZNIE I BARDZO SZYBKO wyprzedzić i nie wiedzą co ich wyprzedziło!!! jakieś kombi firmowe biaŁe i do tego renault bez oznaczeń??ciekawe co ma pod maską??

Poza tym, jestem ECO kierowcą...

Edytowane przez RomekP70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!