Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stuki 1.5 dCi


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to sprężarka pracuje wówczas gdy ciśnienie w układzie na to zezwala i temperatura zadana jest niższa niż temperatura wewnątrz pojazdu. Pomijając szczególne warunki pracy silnika. Nie sądzę, że w SC III jest inaczej niż w SCII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

info od mechanika - w SCIII nie ma sprzęgiełka jak w SCII.

czy sprężarka spręża gaz czy nie decyduje wiele parametrów, ale odpowiedzialnymi za sprężanie gazu są łopatki, a nie samo załączenie sprężarki jak w SCII.

info do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnostyka Clipem wykazała mi takie błędy:

 

DTC0226F1 - Położenie pedałów hamulca/przyspieszania

DTC00871C - Ciśnienie na listwie wtrysku

DTC038096 - Złącze diagnostyczne skrzynki podgrzewania.

Nie jestem mechanikiem ale rozumiem, że mam problem z jakimś czujnikiem od pedału gazu (raz się jakby przyciął),

Jakiś problem z wtryskiem.

Jakiś problem ze świecami.

Ale czy to może mieć wpływ na ten dźwięk z filmiku autora tematu?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W moim przypadku diagnoza Clip'em nie wykazała błędów.

Po zdjęciu paska akcesoriów dźwięk dalej występował i to w okolicach rozrządu.

Diagnoza mechanika: zbyt bardzo napięty pasek rozrządu.

Dziwi mnie to trochę bo rozrząd był wymieniany w ASO 20k km temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet rozrządu + pompa wody, dodatkowo pasek akcesoriów ( ponoć normą jest, że ASO francuskie wymienia go razem z rozrządem)

Wszystkie te wymiany mam oczywiście udokumentowane.

 

W ASO PL nie widzą związków dźwięków z rozrządem (mimo że inni mechanicy tak) a poza tym na te podzespoły serwis udziela tylko rok gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie zauważyłem podobny dźwięk jakiś czas temu. Po długich poszukiwaniach na francuskich forach znalazłem, że jest to dźwięk drgających przewodów paliwowych. Znalazłem również, iż problem ten był znany w Megane III i poprawiany przez serwis. Jestem drugim właścicielem mojej Megany i u mnie wygląda na to, że serwis poprawiał już tą przypadłość niestety problem nie został do końca wyeliminowany. Dźwięk pojawia się w zimne dni lub na zimnym silniku w zakresie niskich obrotów (w letnie gorące dni zanika). Trochę udało mi się wygłuszyć ten specyficzny dźwięk, ale nie udało mi się go pozbyć. Może ktoś na forum już poradził sobie z tym problemem i pochwali się rozwiązaniem.

 

Dodam, że szukając źródła tego dźwięku wymieniłem koło pasowe wału korbowego, napinacz, koło i sprzęgło sprężarki, pasek klinowy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!