Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki przód / drzwi - wymiana


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Interesuje mnie wymiana głośników z przodu w drzwiach w Megane III. Pytania moje są następujące.

Czy ktoś przerabiał temat? Jeżeli tak to jaka jest średnica głośników, na co uważać, jaka może być maksymalna głębokość ? Dodam, że nie zmieniam radia oraz nie dokładam wzmacniacza więc nie muszę montować jakiegoś szału ale nie jestem zadowolony z tych obecnych. Dodatkowo zamontował bym maty wygłuszające.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłam to, zamontowałam radio na początek z Arkamysem (ma dodatkowe ustawienia akustyczne), zmieniłam głosniki z przodu na AudioSystem (130mm), najlepsze w klasie, dużo lepsze niz Hertze, wygłuszyłam drzwi matami, dodane zostały tweetery w podszybiu, bo ich w std nie było...

Powiem tak... dużej różnicy nie ma, głośniki maja potencjał, ale żeby to wykorzystać potrzebny byłby wzmacniacz.. czyli robi sie łańcuszek wydatków, potem doszłoby pewnie że tuba jest potrzebna..

Odpuściłam narazie dalsze przeróbki, bo do tego żeby brzmiało to jak moje poprzednia wersja BOSE daleka droga.. szybciej chyba auto zmienię na takie z BOSE znowu niż będę ładować kasę w nieskończoność w obecny..

Może montując 165mm efekt byłby lepszy, ale radio samo nie pociągnie takich głośników, bedzie lepiej, z montażem nie ma problemów, ale same głośniki, maty nie robią efektu wow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz i to jest konkretna odpowiedź. A szkoda, bo jestem melomanem i w Meganie II miałem porobione głośniki ( tam z przodu już szło chyba 160mm ), plus tył dobry i grało o wiele lepiej. Dodatkowo syczki były w desce w std. O Alfie 159 już nie wspomnę bo tam to po prostu był raj dla ucha ( nawet bez BOSE ).

Trudno, teraz stoję przed dylematem robić czy nie robić.. chyba że powoli kupię sobie jakieś graty i kiedyś na działce ogarnę to z nudów..

karolaa, a to radio z Arkamysem jakie ma dodatkowe opcje ? Ja mam u siebie bass, treble, loud on/off i jeszcze coś ale już nie pamiętam... :huh: A co jest dodatkowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma opcje akustyczne, czyli dźwięk dostosowuje dla kierowcy, opcja wyłączenia tylu, balans std lewo prawo, dźwięk na przód, dodatkowo nie musisz (ale możesz ręcznie) ustawiać bass treble tylko masz możliwość wybrania kilku wariantów - jazz, rock dance itd..

Tak jak napisałam, głośniki mają moc, radio nie daje rady tego wykorzystać, do pełni pewnie trzeba byłoby dodać wzmaka i sub pod siedzenie chociażby...

Tył wg audiofili powinno sie w ogóle wyłączyć bo zakłóca scene muzyczną.. u mnie został w std.. mam porównanie jak graja std głośniki a jak przód. Te głośniki std to jak kartonu.. prawie magnesu w ogóle nie mają

 

Zrezygnowałam z ulepszeń narazie.. za dodatkową kasę zrobię chipa... frajdy będzie więcej chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak karolaa napisała , masz optymalizację dźwięku, albo pod kierowcę albo dla wszystkich pasażerów. Ostatnio żonglowałem z wymianą radio, i z płaskiego bez pokręteł wymieniłem na te z pokrętłami ale bez 3D Arkamys. Grało to gorzej niż te płaskie (grał głośniej ale brak głębi, bas płytki a wysokie to wmawiałem sobie że są), i po 3 dniach wymieniłem na 3D Arkamys, na standardowych głośnikach jest już dobrze, nawet przy głośności 28 jednak rzadko tak głośno słucham, co dziwne dźwięk z CD jest gorszej jakości niż przez bluetooth'a z HTC , o odbiorze stacji radiowych nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jednym słowem nagłośnienie w Meganie III w " bidaversion" albo ładniej mówiąc w standardowej wersji jest TRAGICZNE w porównaniu nawet do np. Aurisa którym jeździ moja żona z 2007 roku gdzie już można nacieszyć uszy. A kto by pomyślał, przecież to ponury japoniec :mrgreen:

Edytowane przez Marcin91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To kupiłem:

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/glosniki-magnat-car-fit-style-t15

 

Trochę paprania z podłączeniem, ale jak się umie utrzymać kombinerki to da radę. Jakościowo pasują do reszty zestawu fabrycznego, ale ogólnie całość gra dużo lepiej, niż bez tweetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz. Brałem w ciemno, bo miały dobre opinie. Wejść weszły w otwory, natomiast trzeba się pobawić z mocowaniem trochę. Końcówki kabli bez większych problemów się dopasuje - ja ze starego bezpiecznika powycinałem cienkie blaszki - dobrze się sprawują jako łącznik między kostką a wtykami tweetera. Przyznaję - nie jest to robota na miarę super CarAudio, ale gra, nic się nie telepie, samochód mi nie spłonął. Tweety są przykryte oryginalnymi pokrywkami, więc tej prowizorki nawet nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał a w tapicerce nie musiałeś nic wycinać ?

Dziś w sklepie przymierzam model PY-T25H,wziąłem do auta na chwile ogólnie by pasowały, ale musiałbym wyciąć trochę tapicerki na szerokość.

Podłączyłem na chwile tego tweetera to od razu lepszy dźwięk był , muszę jakiś kupić ale szukam jeszcze ciut węższej dupy tweetera :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie wycinałem w tapicerce. Wydaje mi się, że w środku było jakieś pseudo gniazdo chyba, ale zaprojektowane tak by je można łatwo było usunąć. Tak mi coś świta. Poza tym, tweeter jest tak mały, że spokojnie w głowny otwór wchodzi. Co to dupa tweetera? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dupa tweetera - głębokość :P

Ja te pseudo gniazdo włąśnie wyrwałem bo to jest taka zaślepka jak się nie ma tweeterów , tam wchodzą za nie oryginalne tweetery od reno .

To Ty musiałeś mieć dość płytnie te swoje tweetery że Ci tam weszły bez wycinania tapicerki .

 

Michał czyli masz dokładnie model MAGNAT Car Fit T15 ?? Bo chyba też wezmę je skoro zmieszczą się tam bez wycinania tapicerki .

Edytowane przez snowday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!